Hello There, Guest! Login Register


Protest!

#1
Protestez impotriva discriminarii exercitate de bucuresteni impotriva celor din provincie!
Protestez impotriva organizarii in Bucuresti a https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...a-de-Claro
Protestez impotriva deciziei Claro de a deschide magazin doar in Bucuresti!
Protestez!
Big Grin
Va rog, nu dati cu pietre!
Sunt suparat. Sad
Sunt suparat pentru faptul ca ar trebui sa merg 400km dus si 400km intors pentru a participa la intalnirile alea pe care le faceti doar in Bucuresti.
Am zis. Tongue
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#2
... Big Grin Big Grin Big Grin ...


[Image: a4cWQF8.png]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#3
Pai bine domnule Levo, dumneavoastra sunteti din RO, prin urmare si din Bucuresti!
Va convine sa nu va fie mila de cei de mai departe!
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#4
... Am aproape toata familia in Bucuresti , ... doar eu stau in C-lung si o sora la Tg.Mures ... Wink ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#5
Pai am si eu rude in Bucuresti, da' degeaba le trimit pe ele la desgustari si alte alea!
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#6
...Ehh , daca vin " la pas " in 2 h sunt acolo , ce ma supara ... este , ca imi mai trebuie 2h sa ajung in centru ... si inca 3h ca sa scap din Buc. ( ... asta daca nu prind vreo ora ciudata si semafoarele de la Cotroceni -si Leu de cate 4 ori ... Cool ... )
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#7
Eh, m-am mai linistit...
Uitasem cum e aglomeratia din centru.
Multam!
Smile
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#8
(03-10-2018, 19:04)lracu Wrote: ... intalnirile alea pe care le faceti doar in Bucuresti.

Tovarãsi, dar cine vã impiedica sa organizati intãlniri locale, in alte orase ale tarii? Cine anume (nume, adresa, CNP)?
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
#9
S-a aranjat, de acum orice Honne se mai vede/atinge pe viu doar in Craiova ! Big Grin
 
Reply
#10
(03-10-2018, 19:44)renatoa Wrote: S-a aranjat, de acum orice Honne se mai vede/atinge pe viu doar in Craiova ! Big Grin

... De drag vin ... frumos oras , iar daca mai socotesc si oamenii ... e rost de mini - vacantza ... Big Grin ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#11
(03-10-2018, 19:42)VladP Wrote:
(03-10-2018, 19:04)lracu Wrote: ... intalnirile alea pe care le faceti doar in Bucuresti.

Tovarãsi, dar cine vã impiedica sa organizati intãlniri locale, in alte orase ale tarii? Cine anume (nume, adresa, CNP)?     

Adevarat, nu ne impiedica nimeni ...
Da' noi nu-i avem pe @Lyvyoo, @Raducanu, , @bubucalu, @RaduCarutasu, @eugenm ...
Asa, ca sa enumar doar cateva persoane pe care ii au doar bucurestenii!
Big Grin Tongue

Domnule @renatoa, speram sa faceti front comun cu cei din provincie!
Vorba aia, unde's multi ....
Big Grin
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#12
Autostrada Iasi-Craiova !
Care sa ocoleasca capitala Tongue
Asta ca sa completeze palma primita azi din partea Ardealului:
https://monitorizari.hotnews.ro/stiri-in...-vitez.htm

Sa punem gaz pe foc... Smile

http://thecafe.ro/aeropress-movie-premiera-in-romania/

De ce nu se poate distribui online intr-un sistem streaming pay per view ?
 
Reply
#13
(03-10-2018, 19:17)Levo Wrote: ... Am aproape toata familia in Bucuresti , ... doar eu stau in C-lung si o sora la Tg.Mures ... Wink ...

Deci te asteptam! Fara refuzuri...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#14
Propun sa facem si in tara un eveniment, nu stiu cand, poate in ianuarie. Nu revelionul ospatarilor ci intalnirea espressomanilor nebucuresteni.
Propuneti locatia, eu caut partenerii. Preferabil o varianta dintre Cluj, Oradea, Timisoara, Craiova, Iasi...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#15
Sibiu pica cel mai echidistant.
 
Reply
#16
(03-10-2018, 23:12)Lyvyoo Wrote: Propun sa facem si in tara un eveniment, nu stiu cand, poate in ianuarie. Nu revelionul ospatarilor ci intalnirea espressomanilor nebucuresteni.
Propuneti locatia, eu caut partenerii. Preferabil o varianta dintre Cluj, Oradea, Timisoara, Craiova, Iasi...

La Craiova sau Iasi vin si eu Smile
Si Maki ajunge la Iasi repede.

Craiova e mai aproape de la Timisoara si Cluj.
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#17
Sau facem doua, Iasi + inca ceva pe linia de front Craiova - Cluj - Timisoara.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#18
Dacă e zăpadă....
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#19
Pai ... Eu votez pentru ... Iasi!
Big Grin
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#20
(03-10-2018, 23:06)Lyvyoo Wrote: Deci te asteptam! Fara refuzuri...

... Multumesc frumos pentru invitatia e(x)spressa ... Smile ... sper sa ajung si eu , ... sa fim sanatosi pana atunci ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#21
daca faceti ceva in Iasi vin 99%, si poate mai iau cu mine inca 2 espressomani de peste Prut Big Grin
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#22
(03-10-2018, 23:30)renatoa Wrote: Sibiu pica cel mai echidistant.

Mai putin pentru cei din Moldova. Big Grin
 
Reply
#23
Daca se face ceva in Iasi, cred ca as veni si eu.
Sunt nou pe aici si nu chiar ma pricep la cafea, poate doar cate putin teoretic, nu si practic, insa mi-ar placea sa socializez cu pasionatii de pe aici.  Big Grin
Flair Pro, 2x Kinu M47 Simplicity, V60, AeroPress 
 
Reply
#24
(03-10-2018, 23:12)Lyvyoo Wrote: Propun sa facem si in tara un eveniment, nu stiu cand, poate in ianuarie. Nu revelionul ospatarilor ci intalnirea espressomanilor nebucuresteni.
Propuneti locatia, eu caut partenerii. Preferabil o varianta dintre Cluj, Oradea, Timisoara, Craiova, Iasi...

In Oradea o sa fie in mod sigur, urmeaza sa anuntam in zilele astea... Smile
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#25
mai bine la ștei
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#26
Dac-o fi sa fie in Iasi, "trantesc" niste aeropressuri de-o sa renuntati la espressoare.
Big Grin
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#27
(03-10-2018, 23:30)renatoa Wrote: Sibiu pica cel mai echidistant.
100% de acord
New Eq: Atom 75, PL162T, PLA481A, PLA482A0, PL105, Tamper Autonivelare DYI;
Vacation Eq: Hario, Kalita, Kompresso;
Past Eq: PL042TEMD, PL105, PL100, PL121, PL82T, PL105, PL100PLUS, PL121PLUS;
 
Reply
#28
Pai sa treaca Autostrada Iasi-Craiova prin Sibiu, sa vina si cei din Sibiu la Iasi, apoi sa mearga la Craiova...
Big Grin
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)