Hello There, Guest! Login Register


Platforma software a forumului - probleme, dezbateri, propuneri

Am si raspuns. Pt ca daca dau subscribe la mai multe threaduri explodeaza inboxul de email...
Asa prefer eu sa intru si sa vad ce mai e nou, cand am timp.
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
Apasarea butonului News este similara practic cu a face scroll in pagina principala, sub categorii. Insa News ofera doua pagini de noutati, pe cand scroll-ul ofera acces la ultimile 20 de topicuri in care s-a raspuns. 
Voi incerca totusi sa vad daca pot gasi un loc langa Logout, sus.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Ar mai fi o diferenta. Din pagina principala, fiecare dintre cele ultimele 20 de topicuri, duce direct la ultima postare necitita atunci cand dai click pe ele. Din pagina news faci acelasi lucru cu click pe triunghiul din stanga titlului. (pentru versiunea desktop)
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
Nu se văd semnăturile utilizatorilor în varianta mobile. Crezi că e vreo șansă pentru a putea fi vizibile
Espressor: Profitec PRO 600
Rasnita: Eureka Helios 65
Accesorii: Jack Leveler, ECM tamping station
 
Reply
Gata! Am rezolvat si in varianta Mobile sa apara un buton News, tot in partea de sus langa Log out , iar dupa ce se intra pe News vor aparea ultimile cateva zeci de topicuri, pe doua pagini. Pentru a merge la ultima postare se apasa Last Post din dreptul fiecarui topic.
Incerc si cu semnatura, am vrut si eu demult.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Incredibil, cu ocazia asta am sapat si am gasit leacul pentru ca semnatura sa apara si in varianta mobila! 

36

Altceva...hai spuneti cat sunt in forma Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Da, nu știam ce e schimbat când am intrat. Smile
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
Reply
Vrei sa incercam o tema "dark mode"?

Cateva observatii la tema actuala aplicata:
- user CP apare de 2 ori
- PMs si Logout aproape ca nu se vad.

Practic, daca stergi un uCP PMs va reveni la locul potrivit
[Image: ddS2Syj.jpg]

In modul landscape, tot 2 uCP-uri, dar toate butoanele sunt la locul lor

[Image: 66edgyE.jpg]
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
+1 pt dark mode!!!!!!!
Echipament actual:Lelit PL92T, Niche Zero
Echipamentul vechi: Lelit PL81T, Gaggia Baby, Saeco Poemia cu PF naked facut la strung, Kinu M47, Lelit PL043MMI, Hario Skerton 
 
Reply
dark mode e prea mult pt mine, cred Smile
Acum cred ca e bine cu dublarea UCP. La mine se vede putin altfel caci sunt admin si de aceea nu am vazut coborarea Logout
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Am rezolvat si problema recuperarii parolei atunci cand esti pe tema de mobil. Pur si simplu nu mergea recuperata. Acum am testat si e ok.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Am testat si treaba cu UCP si nu apare de doua ori, poate a fost ceva temporar cat modificam..
[Image: Qn5bcBW.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
@Lyvyoo
Oare de ce atât de mulți utilizatori ai acestui forum au dezactivată opțiunea de primire a mesajelor private de la alți utilizatori? Văd de prea multe ori discuția aceasta pe forum.
Este o setare implicită la crearea contului sau ei aleg acest lucru?
Dacă e setare implicită, nu ar trebui să o setezi să fie activă by default? Apoi alege fiecare dacă o dezactivează sau nu.
Mă cam îndoiesc să umble la setarea respectivă toți aceia cu problema în cauză(mai mult, tot aceștia după ce li se comunică acest fapt nu prea știu să o verifice în cont și/sau să o modifice, deci pentru mine este un motiv în plus să cred că nu ei au setat-o așa Huh ). În majoritatea cazurilor la configurarea unui cont se face next -> next -> next... până la final. Smile
 
Reply
Mai ales in era GDPR nu cred ca e fair sa-i bagi pe gat omului primirea de mesaje private. 
La inregistrarea in forum panoul by default arata ca mai jos. Dupa cum se vede, este bifata optiunea de primire de mesaje. Insa la cat spam exista in ziua de azi, oamenii au inceput sa dezvolte o repulsie fata de acceptarea bifei in dreptul unor optiuni de genul "Receive private messages from other users"

Deci, daca nu ei eu debifat-o, atunci cine? Smile  Eu cu siguranta nu am violat 6000 de conturi, ca sa le debifez manual PM-ul  Smile   Opinia mea este ca debifarea se face din reflexul antispam, despre care spuneam initial, un reflex atat de dezvoltat in acest deceniu incat nici nu mai tii minte cand ai dat Reject / Nu Multumesc / Block / Deny etc

[Image: 7i3BDKo.png]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Eu dacă mă loghez nu mai văd  Recent Threads.
ECM Classika PID, DF64 Gen 2, Kinu.
 
Reply
Nu e tot aia cu News din partea de sus?  Sau cu topicurile insirate din partea de jos, sub pagina principala a forumului?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Este ok și cu news, dar imi place mai mult cu topicurile înșirate în partea de jos, care apar la intrarea pe forum doar când nu sunt logat. Poate este vorba de ceva setare?
ECM Classika PID, DF64 Gen 2, Kinu.
 
Reply
Uite ca de asta nu am mai auzit. Cred ca este vorba de o setare. Pune te rog un screenshot cu modul in care arata acum continurea de sub zona  Cafeneaua Off topic
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Cred ca ai schimbat in recent threads acum, care e peste mana caci trebuie sa dai pe triunghi ca sa te duca la ultima postare necitita, in loc de titlul threadului.
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
Am facut un update de plugin acum daca tot mi-am amintit Smile  Am corectat si merge ca inainte
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Poti sa scoti afisarea numarului de pagini? O gasesc inutila, din moment ce te trimite la ultima postare cand dai pe thread
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
Solved!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
(02-12-2019, 17:00)Lyvyoo Wrote: Uite ca de asta nu am mai auzit. Cred ca este vorba de o setare. Pune te rog un screenshot cu modul in care arata acum continurea de sub zona  Cafeneaua Off topic

Nu era bifată opțiunea deoarece n-o vedeam din tema de mobile. Am schimbat pe tema desktop, cea cu albastru, bifat opțiunea de aratare a ultimelor discuții și apoi am pus din nou tema mobile. Acum e ok, văd noutățile și logat.
ECM Classika PID, DF64 Gen 2, Kinu.
 
Reply
Tema de desktop e maro. Albastra e una de backup. Daca o mai vede cineva albastra sa intre in user control panel , din tema de desktop, si la edit options / Theme sa sa alegeti Default
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Lyvyoo, vizitatorii din strainatate au probleme la inregistrarea ca membri noi pe forum. Pagina de inregistrare pare ca se afiseaza doar in limba engleza, dar Security Question are intrebari si raspunsuri doar in limba romana. La Security Question este posibil ca se blocheaza unii doritori, daca nu gasesc sprijin pentru limba romana. Google nu ii ajuta in cazul acesta. S-ar putea introduce si variante in limba engleza la Security Question?
 
Reply
Da, stiu asta si din pacate nu ii voi putea ajuta decat prin a pune link spre formularul de contact pt a ma instiinta personal. Am avut mari probleme cu spam-ul dar ca prin minune, dupa ce am pus acele intrebari la inregistrare, parca s-a intamplat o magie si nu mai am nicio problema. Costul a fost ca userii straini de limba romana nu s-au putut descurca la intrebarea de securitate, care ii pune sa scrie in litere un anumit an. 
Deci ca solutie voi merge pe un link spre formularul de contact, merci de reminder!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Sper sa scriu bine aici… Incerc sa updatez data nasterii si cateva informatii dar tot primesc mesajul urmator,insa nu apare nimic in sectiunea de drop down (nici pe Chrome, nici pe Edge). Totodata, pe unde gasesc sa updatez semnatura? La sectiunea de additional contact information?
Please correct the following errors before continuing:
[list=none]
[*]Please choose a valid birthday privacy option.
[/list]
Gaggia Classic 2015 & Lelit PL043MMI 
 
Reply
Pentru semnătură: https://www.espressoman.ro/forum/usercp....on=editsig
 
Reply
Pentru editarea profilului incearca aici - https://www.espressoman.ro/forum/usercp....on=profile
Nu am mai intalnit eroarea ta. Adica in dreapta sus acolo unde e scris numele de user, daca apesi pe acea sagetuta pentru a cobori optiunile de User CP / PM etc. nu se intampla nimic si apare acea eroare? Poate adaugi un screenshot sa inteleg mai bine.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Eu înțeleg că a intrat deja în secțiunea corespunzătoare pentru editarea profilului, doar că nu i se încarcă acele meniuri de unde se selectează ziua, luna, anul. E posibil să fie o chestiune legată de browser.
@Doinita Îți recomand să încerci și o sesiune privată(în Chrome - incognito), doar cât să testezi dacă acolo funcționează.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)