Hello There, Guest! Login Register


Palado

#1
Salutare tuturor, vreau să vă prezint și eu unelte din dotare.
Sunt conștient că nu stau foarte grozav, însă încet - încet sper să mai adaug oarecare imbunatatiri. Next target:instalarea PID-ului luat de pe ebay. Huh


Attached Files Thumbnail(s)
   
CREAM ONE 2B R-LFPP | HONNE | VST | FELICITA ARC | KRIBLI-GRABLI
 
Reply
#2
Cu Gaggia Clasic si cu Vario, eu zic ca stai f. bine...
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#3
(29-11-2012, 00:45)palado Wrote: Salutare tuturor, vreau să vă prezint și eu unelte din dotare.
Sunt conștient că nu stau foarte grozav, însă încet - încet sper să mai adaug oarecare imbunatatiri. Next target:instalarea PID-ului luat de pe ebay. Huh

Cred ca stai foarte bine Cool
Expobar Office Leva EB-61 1 GR +Quamar M80E + Hario Mini Mill + Latiera Motta 50cl +  IMS 16/20g +IMS E61 200IM + 17g strada La Marzocco
 
Reply
#4
Doar cu Illy nu esti in regula Smile In rest sculele sunt de aur.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
Poate e doar cutia Wink si in cutie este cafea proaspata Big Grin
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#6
M-ai citit @sorin! Smile
Într-adevăr în ea păstrez boabele, care nu sunt întotdeauna chiar foarte proaspete, dar aplic metoda folosita de @RaduCarutasu cu păstrarea pe termen mai lung la frigider.
Sper să găsească pe undeva niște borcane cu sarme.

Mulțumesc tuturor pentru încurajări .Shy
CREAM ONE 2B R-LFPP | HONNE | VST | FELICITA ARC | KRIBLI-GRABLI
 
Reply
#7
Congelator probabil, nu frigider.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#8
(29-11-2012, 18:22)palado Wrote: Sper să găsească pe undeva niște borcane cu sarme.

Eu am cumparat de la super/hipermarket. Ultimul l-am luat de la Kaufland.
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#9
Nu fac reclama, dar sarma ca la Ikea nu mai gasesti. Parerea mea.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)