Hello There, Guest! Login Register


Oferte diverse

Salut,

Pentru cine intereseaza, au aceste cesti espresso la Lidl, sunt frumoase, cesti normale, aproximez grosimea la 0.3mm maxim, deci sa nu aveti asteptari mari dar in pretul asta sunt mai mult decat ok, chiar pentru un cadou .[Image: 7f4f4694f8791a15c70c502db57d71cf.jpg][Image: e04415a95e36a360a9fccf020c5e6cbe.jpg]
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
Probabil 3mm ca la 0.3 mm curge prin ele Wink
 
Reply
salutare,

am luat de la pentrubar.ro cesti pt cappuccino si sunt de calitate faina la un pret super ok. sunt produse de firma WAS Germany

https://pentrubar.ro/ro/cesti-pahare-caf...200ml.html
https://pentrubar.ro/ro/cesti-pahare-caf...-90ml.html
 
Reply
Am zis ca pana ajunge rasnita kinu si la mine sa profit de livrarea gratuita prin genius de pe emag si sa comand DROPSHOT Aromatic Blend 250g in varianta macinata espresso.
Mare greseala ... in primul rand livrarea a venit la easybox astazi 10 aprilie (platit marti 6 aprilie cu livrare anuntata pe 7 aprilie) si in al doi-lea rand a venit boabe si nu macinata.
Experienta neplacuta, nu am de gand sa imi mai bat capul cu retur pentru ca imi pierd timpul fara rost, am aruncat-o in congelator pentru cand vine rasnita dar trebuie atras atentia ca unul din cele mai importante aspecte ale comertului este increderea ca furnizorul stie ce are de facut si o face intr-un mod profesional.
Poate am fost eu ghinionist dar merita lucrat la partea de logistica pentru ca eu unul nu intentionez o alta comanda decat daca ajung la APACA s-o ridic personal  Dodgy .
 
Reply
Stai așa. Unde ai pe eMag Dropshot măcinată? Eu tot ce găsesc este numai boabe.

Am comandat de 4-5 ori de la DS și a venit mereu ceea ce trebuie, când trebuie (fără excepție).
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
(10-04-2021, 19:51)TVTVTV Wrote: Stai așa. Unde ai pe eMag Dropshot măcinată? Eu tot ce găsesc este numai boabe.

Am comandat de 4-5 ori de la DS și a venit mereu ceea ce trebuie, când trebuie (fără excepție).

Aromatic Blend la 250g e singurul sortiment la care este trecut 'macinata'. Probabil s-a strecurat o greseala cand a fost  introdus pe Emag.
GCP Gaggiuino | Timemore Sculptor 078s | Kinu M47 | Timemore Kettle & Black Mirror | V60
 
Reply
Probabil din eroare?![Image: 761c23ede236e543c1707757975fc52f.jpg]
Gaggia Classic 2013, Eureka Mignon Specialita 15BL, Cafflano Kompresso, Aeropress
 
Reply
Nu e trecut macinat din greseala, poza pungii este pentru varianta macinata, mie mi-au trimis punga neagra (cea de la varianta cu boabe). Deci nu cred ca e greseala in listarea produsului ci in livrare.
Mai mult, daca este listat un produs gresit, e chiar mai rau decat o greseala punctuala la livrare pentru ca implicatiile pot fi mai ample.

(10-04-2021, 20:11)Dimitriyus Wrote: Probabil din eroare?![Image: 761c23ede236e543c1707757975fc52f.jpg]

Imi vine greu sa cred ca listarea e gresita, inclin mai degraba spre livrare eronata pentru ca ar insemna ca sunt primul care a comandat produsul de pe emag ceea ce ma indoiesc.
 
Reply
(10-04-2021, 20:12)civic Wrote: Nu e trecut macinat din greseala, poza pungii este pentru varianta macinata, mie mi-au trimis punga neagra (cea de la varianta cu boabe). Deci nu cred ca e greseala in listarea produsului ci in livrare.
Mai mult, daca este listat un produs gresit, e chiar mai rau decat o greseala punctuala la livrare pentru ca implicatiile pot fi mai ample.

(10-04-2021, 20:11)Dimitriyus Wrote: Probabil din eroare?![Image: 761c23ede236e543c1707757975fc52f.jpg]

Imi vine greu sa cred ca listarea e gresita, inclin mai degraba spre livrare eronata pentru ca ar insemna ca sunt primul care a comandat produsul de pe emag ceea ce ma indoiesc.

Salutari, sunt Razvan de la Dropshot, mi-au mai trecut zilele trecute pe la urechi ceva probleme cu sortimentele pe care le avem la Emag ( e o gama limitata oricum, gandita pentru un spectru mai larg de consumatori). Acum cateva luni s-au introdus din eroare cateva cafele cum ca ar fi livrabile macinate si mai amuzant este ca recent cineva chiar a comandat dorind cafeaua macinata si a primit boabe Smile  Pot doar sa confirm celor interesati ca momentam nu propunem by default cafeaua macinata, este doar o optiune selectabila doar pe site urile pe care le gestionam direct ( nu Emag). 

Sper sa reusim sa rezolvam cat mai curand acest detaliu sperand ca nu am provocat neplaceri serioase. Oricum politica noastra este sa reparam orice eroare pe cheltuiala noastra, ne face placere sa avem relatii bune cu clientii,  ii respectam extrem de mult, deci chiar daca vor mai fi erori, cu siguranta le vom remedia.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
Salut Razvan,
In ceea ce ma priveste nu vad ce ar mai fi de facut, o sa astept rasnita, am pus punga cu boabe in congelator ca sa incetinesc degazeificarea.
In schimb cred ca ar fi utila modificarea specificatiilor produsului in pagina acestuia pentru ca pe site scrie ca este macinata.
Seara buna
 
Reply
Pun aici niste clarificari primite de la importator, apropo de discutia cu reducerile Lelit de pe emag, de saptamana trecuta:
- Silmar sau Dream Espresso sau alte entitati comerciale sunt dealeri / revanzatori NU importator / reprezentanta, acesta fiind  cremaperfecta.ro (M & A) 
- in cazul in care se mai intampla vreun eveniment ca cel raportat de voi si nu a fost timp pentru actualizare in forum, espressomanii au GARANTAT inca 5% in minus fata de cele mai mici preturi gasite de voi in acea zi, asa cum am actualizat si in sectiunea dedicata.
- reducerile respective temporare au fost oricum suportate exclusiv de catre emag sub forma de voucher, altfel fiind nefezabile pentru importator. Cu toate acestea, daca mai apar vreodata, se aplica regula de mai sus.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
(11-04-2021, 20:39)civic Wrote: Salut Razvan,
In ceea ce ma priveste nu vad ce ar mai fi de facut, o sa astept rasnita, am pus punga cu boabe in congelator ca sa incetinesc degazeificarea.
In schimb cred ca ar fi utila modificarea specificatiilor produsului in pagina acestuia pentru ca pe site scrie ca este macinata.
Seara buna
Ca un follow-up as dori sa mentionez ca ce a mentionat deja Razvan mai sus este acoperit integral de realitate. Atitudinea lor este clar orientata catre a asigura o experienta excelenta in relatia cu clientii iar modul ales este nu numai placut si ci foarte surprinzator in peisajul cu care din pacate ne-am obisnuit.
Sincer, nu ma asteptam la aceasta reactie atat de pozitiva, problema a fost rezolvata intr-un mod care arata nu numai asumarea transparenta a unei erori dar si determinarea in a inlatura orice urma de indoiala cu privire la politica de satisfactie totala fata de clienti.
Mai rar ca realitatea sa ne insele asteptarile in mod pozitiv dar in cazul meu este clar vorba de asa ceva Smile.
Multumesc Razvan pentru rezolvare, jos palaria!
 
Reply
(02-04-2021, 11:01)macgyverx86 Wrote: Dosing cup pt portafiltru de 58mm.
https://www.kfea.ro/barista/accesorii-ba...felei-60mm
L-am luat în speranța că se potrivește pt un portafiltru de 58mm, chiar daca scrie că are 60mm. Și chiar se potrivește.

Tocmai mi-a ajuns si mie astazi. Il folosesc in portafiltrul de 57mm de pe PL81T. Se potriveste perfect.
Multumesc de hint Big Grin
Lelit MaraX | Eureka XL
#PL43MMi
#PL81T Grace | Ascaso
 
Reply
Deja pe olx Huh
https://www.olx.ro/d/oferta/rasnita-cafe...derIndex=4
Decent, Comandante, etzmax, bentwood
 
Reply
(17-04-2021, 22:33)miro Wrote: Deja pe olx Huh
https://www.olx.ro/d/oferta/rasnita-cafe...derIndex=4
probabil nu este inscris pe forum  Smile
 
Reply
https://www.olx.ro/d/oferta/rasnita-cafe...derIndex=6

pt cei care vaneaza o mica reducere de pret Big Grin
 
Reply
Si eu am văzut anunțul de cateva zile dar m-am gândit ca probabil ii luata direct din China și nu are garanție asa ca am zis ca mai bine de la importator ca diferenta de preț este mica dar are garanție.
La Pavoni Europicola, Kinu m47, DF64 HB,  Staresso Mirage Pro SP 300, 1Z Presso Q2, Moka Pot, V60. 
 
Reply
Pe eMag. Cod "electro".[Image: 8908314bafa5c5b85bbe9d2daaeba8d5.jpg]
 
Reply
Eu cred ca nu ai citit cu atentie ce a scris Liviu aici https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...-accesorii

“ Desi in 99% din zilele anului cele mai mari reduceri sunt pentru espressomani, daca intamplator apar in Romania pe cai oficiale alte preturi mai mici decat cele de mai sus, mentionati link-ul respectv in formular pentru a fi luat in calcul de catre importator”
 
Reply
Ca sa fie clar cand mai apar astfel de promotii de o zi / doua, sunt valabile si pentru noi.
Scadeti 10% (in cazul de mai sus ori cat e respectiva promotie) din reducerea de forum si aflati pretul final pentru espressomani la importator, mereu mai mic si direct, nu in vouchere de cumparaturi. Doar sa puneti in formularul 1 un link / poza / dovada ca mai sus.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
(18-04-2021, 11:30)bogy Wrote: Eu cred ca nu ai citit cu atentie ce a scris Liviu aici https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...-accesorii

“ Desi in 99% din zilele anului cele mai mari reduceri sunt pentru espressomani, daca intamplator apar in Romania pe cai oficiale alte preturi mai mici decat cele de mai sus, mentionati link-ul respectv in formular pentru a fi luat in calcul de catre importator”
Daca la mine te referi, ba da, chiar am citit. O reducere extra de 10% din 1550ron îți aduce aparatul + tamper la 1400. de diferența de ~350, sau cat este, fata de prețul de pe forum, îți poti lua ceva accesorii...
 
Reply
Eu am luat espressorul din emag marketplace (Dream Espresso) de genius days, cu 15% reducere (pentru ca ieseam mult mai bine decat reducerea de pe forum). Diferenta de bani a fost suportata de emag - prin campania genius days - iar vanzatorul a primit de la emag pretul intreg. Daca il mentionam aici, primeam 15% discount din pretul de forum? Daca asa stau lucrurile, vorbim de un pret incredibil de mic.
Lelit Bianca, Atom 75, Niche, Kinu Phoenix, Cafflano Kompresso, Aeropress, Hario V60, Bonavita, Felicita Arc
 
Reply
Liviu spune așa:
 
(12-04-2021, 15:34)Lyvyoo Wrote: Pentru ca au mai aparut discutii legate de anumite zile din an cu reduceri mai mari la emag ori poate in alte parti (desi in 99% din zilele anului espressomanii aveau oricum cele mai mari reduceri) i-am cerut importatorului si acesta a acceptat ca pentru modelele din sectiunea de discount-uri sa avem oricand anumite procente in minus fata de orice alt pret mai mic existent la un moment dat in Romania pe cai oficiale.
Conditia este sa inserati link-ul respectiv, in ziua respectiva, in formularul de reducere. 

Drept umare, dacă găsești undeva un aparat pt. care ai reducere via espressoman la un preț mai mic decât cel pentru forum, te duci cu link-ul la importator și el îți mai acordă niște reducere-n plus. În post-ul #551 de pe acest thread, Liviu vorbește de 5%.

Pe scurt, dacă te-ai fi dus de Genius Days cu link-ul de e-Mag către importator, ai fi primit un preț mai mic cu 5% decât cel de pe eMag.
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
(21-04-2021, 16:00)TVTVTV Wrote: Pe scurt, dacă te-ai fi dus de Genius Days cu link-ul de e-Mag către importator, ai fi primit un preț mai mic cu 5% decât cel de pe eMag.

Exact! Mersi pentru confirmare
Lelit Bianca, Atom 75, Niche, Kinu Phoenix, Cafflano Kompresso, Aeropress, Hario V60, Bonavita, Felicita Arc
 
Reply
Niche Zero, daca vrea cineva
https://m.olx.ro/oferta/niche-zero-rasni...eRWqu.html
 
Reply
(04-05-2021, 16:34)macgyverx86 Wrote: Niche Zero, daca vrea cineva
https://m.olx.ro/oferta/niche-zero-rasni...eRWqu.html

Mai aparuse pe topicul dedicat Niche Zero. Sunt acolo comentarii 'la cald' Smile)
 
Reply
Salutare! Ce parere aveti despre rasnita Solis Eureka Mignon....din cate am inteles este un Eureka Manule de fapt... A testat-o cineva ? Merita ...vad ca pe EMAG este 1380 lei...https://www.emag.ro/rasnita-electrica-de-cafea-solis-eureka-mignon-22-de-setari-grad-macinare-rezervor-de-cafea-de-capacitate-mare-300g-motor-puternic-1350-rpm-suport-universal-pentru-portafiltru-inox-1663s/pd/DSXMPDMBM/
Espressor Gaggia Classic 2015, rasnita electrica Eureka Mignon Specialita,  rasnita manuala Porlex Tall, sita IMS nepresurizata, tamper CNC. 
 
Reply
Un comandante c40, cica in garantie

https://www.olx.ro/d/oferta/rasnita-de-c...f66867ced7
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
Mia de la Nuova Simonelli:
https://www.olx.ro/d/oferta/esspresor-mi...f04GZ.html
(un preț cam exacerbat)
Mazzer SJ  | Zwänger Favorite Typ0  |  Isomac Giada  | Promac Lollo |  Tecnosystem Blitz | Gaggia Dose
 
Reply
Un Silvia v6 cu "folie pe ecran" la 1500 de lei.
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)