Hello There, Guest! Login Register


Latiera Metro

#1
Am gasit o latiera la Metro in Iasi. 25 de lei la 550 de ml.
Este otel inoxidabil, gros. Ciocul nu e foarte predominant, dar pretul e foarte ok.

[Image: 938baefafc22cf89d321cad152e925e1.jpg]

[Image: 1d916948d5ae0e1a7a3f5848e8738bce.jpg]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
Reply
#2
Pentru banii astia arata extraordinar, multumim pentru pont.
De fapt, orice latte artist spuen ca Motta este pentru incepatori nu pentru aia buni, si cica tot lattierele normale ar fi mai ok.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
am cumparat-o si eu de la metro si este foarte buna la pretul asta. era si mai buna daca avea ciocul mai accentuat. este de 525ml.
Dalla Corte-super mini, Rancilio miss Lucy, Bezzera BZ99S, Gino Rossi CC45s, Ascaso I-steel1, Sette270 , i-Roast2, dieckmann rostmeister, tamper cps/z evolution1. 
 
Reply
#4
(08-04-2017, 23:52)Lyvyoo Wrote: Pentru banii astia ...
De fapt, orice latte artist spuen ca Motta este pentru incepatori nu pentru aia buni, si cica tot lattierele normale ar fi mai ok.

da, pe masinile comerciale, pe care lucreaza cei latte artisti, se poate frota si in... palarie [Image: smile.gif]

si da, Motta sunt overpriced, ca toate cele din... extravaganta lume espresso, dar tocmai incepatorii au nevoie de ele, nu? 
si le prefera (forma lor ce-l putin, nu l-am intrebat ce brand foloseste [Image: smile.gif] )  si albanezul acela din Dusseldorf, Dritan Alsela (acela "not interested in the fuzz and the marketing that comes with the third wave movement")...

(acel disclaimer de la sfarsit[Image: smile.gif]
si eu am cumparat vreo 4 latiere de la metro (3 dintre ele, demoted la bucatarie)  si am lucrat pana acum 2 luni cu portelan apulum luat tot de la metro...
________________________________________________________________________________________
Strega_mod(esp32)/ MaraX_mod(esp32)/ Sette_270/ Macap_m7/ prajitor_fluid_bed_diy_(4Kg/luna)
 
Reply
#5
Eu am una de 350ml cumparata de la Selgros cu 35 de lei. Are buza un pic mai accentuata.
[Image: hiShYlB.jpg]
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
Reply
#6
Pe cele de la Selgros le-am vazut si eu, mi se par scumpe pentru ce ofera.
Sunt foarte subtiri in comparatie cu cele de la [JoeFrex] pe care le am acasa, iar pretul este destul de apropiat cu reducerea pentru forum.

In caz de urgenta sau din comoditate, as lua una si de acolo, nu e mare pierdere. Dar nu doua!
Expobar Leva | Gaggia Evo | Eureka Single Dose | Fiorenzato F5 | Kinu Phoenix | Aeropress | V60
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia MDF
 
Reply
#7
In metro cele de 355ml sunt la reducere. 8lei si un pic. Pomana curata.
Wega Mininova, Mazzer SJ
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)