Hello There, Guest! Login Register

Lansarea noului espressor Hedone Bugster cu profilare de debit

Am primit o multime de intrebari pana acum despre noul model Hedone Bugster, espressomanii asteptand demult un espressor profesional cu profilare, cu grup saturat si un pret relativ accesibil, raportat la performante si constructie.

Am tinut neaparat ca Dragos sa faca un eveniment de lansare dedicat espressomanilor si am decis ca pe 23 noiembrie 2019, ora 11, la sediul Hedone din Bucuresti (Intrarea Bitolia 52, Sector 1) sa "lansam la apa" varianta finala a acestui espressor mult asteptat.  

Detaliile tehnice integrale vor fi dezvaluite la fata locului, iar Dragos va va sta la dispozitie pentru orice intrebare suplimentara. Va fi adusa si o rasnita Honne cu doua update-uri ce vor fi lansate in curand.

Va rugam sa va anuntati prezenta aici pe topic. Nr. maxim  de persoane: 20.

[Image: tszbBqv.jpg][Image: Xd9TBNT.jpg][Image: xPZ7XAG.jpg]
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso
Past: #Expobar Brewtus IV #Mahlkonig Vario K30 

Reply
Prezent!
Lelit Bianca, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Kinu Phoenix, Aergrind, Aeropress, V60 02

Reply
+1interesat
La Pavoni, Mazzer

Reply
Piticii au depus iar moțiune. Și ăștia nu glumesc, chiar au argumente????.
LELIT Bianca ,Honne,ibric Soy, Bravo Tools, Vst 18, 20,25.

Reply
Ok.. și eu.
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home

Reply
Acum, dacă tot sunteți privilegiați și puteți avea în fata noutatea, sper sa va faceți bine temele și sa ne luminați și pe noi cei mai de la capătul geografiei despre ce, cum și cât. Nu refuzam nici filmulețele, suntem cinefili fanatici.

Reply
Prezent și eu!!!
Lelit Bianca PL162T, Lelit PL72 William, Honne - first home use version sold on forum, Kinu M47 with classic and brew burr, Gefu hand grinder, Rok espresso maker, Aeropress, Hario V60 setup, Wega HX, LaCimbali Max, Gene CBR 101, Lavazza - espresso pods machine, Electric Handpresso.

Reply
Păstrați un loc si pentru mine
Lelit PL91T + Lelit PL72, Kinu Phoenix + Cafflano Kompresso, Hario V60 + Bonavita

Reply
Vin si eu.
V60, Chemex, Ascaso I1-steel, Porlex mini, M47, Eureka Olympus 75E, Niche O...

Reply
Prezent! Abia aștept!

Sent from my iPhone using Tapatalk
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...

Reply
Si eu vin!
Mazzer Mini E + SSP brew, ECM Classika PID + robinet

Reply
Espresorul arata foarte frumos, cred și mai frumos decât mașina la care s-a inspirat (îmi place foarte mult combinația albu cu lemn natur). Cred ca este visul interzis multuror dintre noi :-)

Sunt tare curios dacă are pompa rotativă și prețul de lansare. Dacă reușește sa are un prez amenator Bianchei, cred ca are potențial sa devina un Best Buy pentru espressoare din acest segment.

As dori sa vin și eu, dar, fiind ca nu am în program un upgrade în viitorul apropiat, sunt gata sa cedez locul meu pentru altcineva, dacă se umple lista.

2019 este chiar un anul interesant pentru noi espressomani.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)

Reply
+1 si eu daca e loc ! Multumesc  !
PL042EM.. Kinu Phoenix.. Prajitor Gene Cafe.. Handpresso..

Reply
Prezent si eu
Lelit PL81T, ​Kinu M47 Phoenix
​​​​​​Deplasare: Cafflano Kompresso, Porlex Mini, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 

Reply
Interesant...să vedem prețul,poate luam o Bianca ....
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita Compaq k3 ,  kinu M 47, WDT tool by panthera, hario v60,BWT filter, ibric, nivelator mota.

Reply
E posibil,poate chiar mai multe.Big Grin Big Grin

Reply
@Lyvyoo
Pot sa imprumut un S8 si un ministativ pt filmare continua / live pe FB
Lelit PL162T Bianca + Hedone Honne

Reply
(09-11-2019, 22:45)micrenda Wrote: ...îmi place foarte mult combinația albu cu lemn natur.
Dacă nu greșesc, albul este de la folia care protejează inoxul.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Ii intrebam daca vor live...
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso

Reply
(10-11-2019, 15:57)baloozzy Wrote:
(09-11-2019, 22:45)micrenda Wrote: ...îmi place foarte mult combinația albu cu lemn natur.
Dacă nu greșesc, albul este de la folia care protejează inoxul.
Poate accepta comenzi speciale ;-)
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)

Reply
Prezent si eu!
Acasa:  ECM Synchronika, Honne, Kinu M47 + brew burr, Brewista Artisan, Brewista Smart Scale, V60
Birou: Lelit PL92T, Olympus

Reply
Pentru tine facem loc special @micrenda , chiar daca se umple, la cata atmosfera zen ai introdus in forum de atatea ori Smile 

Am adus vorba de un SCACE, daca tot am vazut intr-un clip, si se pare ca Dragos va face rost pana la eveniment si il vom avea pe espressor.

Reply
Daca ramane vreun loc liber, ma ofer sa-l ocup Smile
Multumesc.
Lelit PL72 William, Lelit PL92T Elizabeth, Kinu Phoenix

Reply
Mai sunt vreo 6-7 locuri

Reply
Dacă primiți și fără vreun interes real de achiziție momentan, dar interest pentru concept și model, m-aș înscrie și eu, dar cu semnul întrebării, existând posibilitatea sa nu pot ajunge. O sa anunț mai aproape de eveniment dacă voi fi prezent sau nu.
Strietman CT2 | Niche Zero | M47 brew | Aeropress | V60

Reply
Dragos si Diana, cand au decis sa faca acest eveniment, nu au pus conditii preliminare de selectie, mai ales  angajamente de orice fel din  parte cuiva. Pur si simplu, in limita spatiului si a locului, Dragos va veni cu aparatele "in spate" de la Craiova sa ne jucam pe ele si sa ne explice cum stau dpdv tehnic.

Reply
Ar fi super un live stream pe youtube al evenimentului, pentru noi ăștia din provincie
PL41TEM; Kinu Pheonix  

Reply
Da,ar fi balsam.

Reply
Intr-un fel da, insa fiind aglomeratie trebuie sa pui camera  sus cumva, iar sunetul captat va fi o vesnica larma...  Mai bine il filmam pe Dragos la introducere, daca va fi pe faza cineva si daca vrea,  si publicam inregistrarea.

Reply
(12-11-2019, 21:34)Lyvyoo Wrote: Intr-un fel da, insa fiind aglomeratie trebuie sa pui camera  sus cumva, iar sunetul captat va fi o vesnica larma...  Mai bine il filmam pe Dragos la introducere, daca va fi pe faza cineva si daca vrea,  si publicam inregistrarea.

Daca nu se ofera cineva cu o camera profi, pot sa vin eu sa filmez cu un S10 si un stativ (de masa) si facem si Live.

As fi preferat Live-ul sa fie direct de pe FB-ul Espressoman.

Poate gasim un mini microfon cu bluetooth ceva?
Lelit PL162T Bianca + Hedone Honne

Reply

Forum Jump:

Browsing: 2 Guest(s)