Hello There, Guest! Login Register


Krinder group buy

#1
Prin bunavointa lui @renatoa, am aflat ca mai exista aprox 200 buc cu 39 USD plus transport.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#2
@dragos.stoian, pe KS este 39/45$, livrare in mai.
La 110$ ai un mini group buy de 3 bucati.

Apropo de supararea lui sochaux, ca am postat ceva similar cu el... in clipa cand am inceput sa tastez raspuns catre dragos, postarea lui cradun nu exista ! Si uite asa apar imbarligaturi in topic care creeaza confuzie.
Nu mai zic cand apare si o rupere de pagina intre postari...
 
#3
Merita, m-as baga la un group buy Smile
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
#4
Si eu as fi interesat de un group-buy, problema e cine merge sa le ridice de la posta Smile - dc le livreaza cu FedEx-ul, e ok, ajung aici prin TNT, dar nu stim sigur cum le trimit.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#5
Poate ca ar fi momentul ca importatorul, care ni le-a promis in martie, sa divulge macar un pret, ca sa isi faca lumea niste socoteli...
 
#6
+1 pentru group buy

pe mine m-au atras si culorileSmile, vezi smeg
#Faema E61 Legend #Olympia Cremina 67 #LaPavonis #LaPeppina # Gaggia Mini #Aeropress #Mythos 1 #Niche Zero #Kinu Classic M47 | ex: #Expobar Brewtus #BFC # Gaggia Classic
 
#7
Voi chiar mai credeți in termenele promise in zilele astea?! Mai ales că in Europa de abia a început nebunia, eu nu m-aș baza pe nicio “promisiune comercială” făcută zilele astea pentru peste câteva luni...
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
#8
China e pe revenire, deja acolo au inceput sa contabilizeze contaminatii "de import", care ii depasesc pe ai lor.
 
#9
Mai e cineva interesat de 3x la 110USD?
Pana acum am vazut o persoana.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#10
Trebuie sa fie din aceasi localitate, altfel expedierile interurbane anuleaza diferenta fata de single.
La Craiova ne-am cuplat doi la un twin, am plasat comanda azi.
 
#11
Bun, cineva interesat din București? Luni vreau sa plasez comanda.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#12
eu sunt interesat/bucuresti
#Faema E61 Legend #Olympia Cremina 67 #LaPavonis #LaPeppina # Gaggia Mini #Aeropress #Mythos 1 #Niche Zero #Kinu Classic M47 | ex: #Expobar Brewtus #BFC # Gaggia Classic
 
#13
Ok. Mai e un loc liber . Vedem pana luni ce și cum
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#14
In Cluj interesează pe cineva?
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
#15
Si eu sunt interesata in Bucuresti.
Isomac Tea II, ECM S64
 
#16
Si eu sunt interesat pt București, sa fiti atenți cu Dhl ca sa nu va ceara 100lei in plus cu taxele de handling
Sa vedem acum cum e cu starea de urgenta declarata de luni, daca inchid granitele Ro complet
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
#17
100 nu e handling, e taxa comisionare in vama. La FedEx e parca mai mult putin, nu scapati de ele decat cu numar Eori si daca se misca ei cu talent, sa va trimita actele, altfel va ia bani pentru depozitare. Ei oricum castiga. Stati acasa si asteptati jucarelele noi - e cel mai safe.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#18
EORI se rezolva cu mail la vama, il primiti tot pe mail in cateva zile, completati cererea de pe customs.ro si atasati CI.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#19
Merge cu EORI, am avut si eu nevoie si am rezolvat usor. E valabi 1an. Deci se poate obtine inainte si il prezinti atunci cand vine produsul. Le trimiti email cu datele EORI.
#Faema E61 Legend #Olympia Cremina 67 #LaPavonis #LaPeppina # Gaggia Mini #Aeropress #Mythos 1 #Niche Zero #Kinu Classic M47 | ex: #Expobar Brewtus #BFC # Gaggia Classic
 
#20
Neața, in ordinea postările au fost interesați @bogono și @Inna. Eu am cod EORI valabil, îți cer 100 RON dacă se ocupa ei de vama pentru tine, pe lângă TVA. Dacă ai cod completezi tu declarația și rămâne TVA-ul de plata la livrarea produselor.

O sa plasez comanda cum apuc sa ajung în fata laptopului; @bogono te rog sa îmi lași pe privat un nr de telefon.
Va țin la curent.

PS: tocmai am verificat, codul EORI e valabil pana în 2024 ?
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#21
Cred ca e valabil in functie de data la care ai facut cererea, al meu scrie ca e valabil pana in 2025.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#22
De ce banuiti ca va veni cu DHL? e faza de inscriere deocamdata, nici nu s-au tras banii din card...

Mie Fedex-ul nu mi-a luat nimic la livrarile din ultimii doi ani...  Confused
Chiar si DHL-ul, are varianta ieftina, fara vamuire, care in final paseaza la posta romana, am primit de la massdrop tot fara nici o vama/comision, valoare in jur de 25$.
 
#23
(15-03-2020, 11:23)renatoa Wrote: De ce banuiti ca va veni cu DHL? e faza de inscriere deocamdata, nici nu s-au tras banii din card...

Mie Fedex-ul nu mi-a luat nimic la livrarile din ultimii doi ani...  Confused
Chiar si DHL-ul, are varianta ieftina, fara vamuire, care in final paseaza la posta romana, am primit de la massdrop tot fara nici o vama/comision, valoare in jur de 25$.
Prin posta romana faci formalitățile vamale la of poștal. În funcție de unde ești pot fi mai mult sau mai puțin riguroși. În București te pot chinui dar clar nu plătești nimic în plus în afara de taxele vamale (tva și ce o mai fi). La DHL îți oferă ei posibilitatea sa se ocupe de vămuire (dacă tu nu ai un cod EORI - îl poți obține în 3zile max) sau completezi tu formularul împreună cu datele tale și codul EORI personal și nu vei plăti nimic. Dacă durează prea mult pot sa îți ceara bani pentru stocare. La mine a durat mai mult decât perioada normala de gratuitate dar nu mi-au facturat nimic în plus.

Ce vreau sa spun este ca taxa e reala și este 100RON la DHL dacă se ocupa ei de tot.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#24
Al meu a fost valabil un an. Poate s-au mai schimbat lucrurile.
L-am generat atunci intr-un soft care functiona doar pe xp.
a fost fun, pe urma l-am trimis online spre aprobare. Noroc ca la firma importam multe chestii si mi l-a procesat imediat o tipa de acolo care se ocupa de firma noastra.
Dar valabilitte 1 an

+-------------------------------------------------------------------------------+
| Numar EORI RO1810........
|-------------------------------------------------------------------------------|
| Data emitere: 26.05.2017 | Valabil pe perioada: |
| | 26.05.2017 -:- 31.05.2018 |

Titularul numarului EORI | Autoritatea emitenta |
|-------------------------------------------------------------------------------|
|Nume: | RODRVBU D.R.A.O.V. BUCURESTI |
#Faema E61 Legend #Olympia Cremina 67 #LaPavonis #LaPeppina # Gaggia Mini #Aeropress #Mythos 1 #Niche Zero #Kinu Classic M47 | ex: #Expobar Brewtus #BFC # Gaggia Classic
 
#25
Da, eu am cerut pe o perioada maxima. Asa ca îl am pana în 2024

      Data emitere: 23.05.2018        |          Valabil pe perioada:         |
|                                       |       23.05.2018 -:- 08.12.2024       |
|-------------------------------------------------------------------------------|


Și da, mi-am pus un VM cu XP. nu cred ca s-au schimbat multe..
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#26
(15-03-2020, 11:45)vlaicu Wrote: Prin posta romana faci formalitățile vamale la of poștal. În funcție de unde ești pot fi mai mult sau mai puțin riguroși.
...
Ce vreau sa spun este ca taxa e reala și este 100RON la DHL dacă se ocupa ei de tot.

Stiu toata povestea cu DHL si 100 lei, si cum merge o vama "normala", chiar si legile pe de rost, doar ca ... pana la DHL GLOBAL MAIL... cu care am avut pana acum contact doar la massdrop.
Nici un semn de formalitati vamale nici la posta, nici inscrisuri pe ambalaj care sa denote trecerea prin circuitul DHL normal, de care nu vreau sa mai aud... prefer sa nu mai cumpar un produs daca au ca singura optiune de livrare DHL-ul.
Chiar si tracking-ul la DHL GLOBAL MAIL nu se face pe site-ul DHL, ci pe cele de posta normala.

Ok, vedem pe 30 aprilie, conform e-mail-ului pe care l-am primit de la KS.
 
#27
Sincer, mi-e tot una. Dacă vine prin DHL îmi aduce coletul acasă. Prin posta trebuie sa ma duc eu la vama. Na, + și -
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#28
Nope,  DHL GLOBAL MAIL mi l-a adus la posta de cartier.
Repet, nu a existat vama in toata ecuatia... nici macar in istoria tracking-ului nu a aparut ca ar fi adastat la BSI, pe unde teoretic trece tot. Ciudat, dar asta este...
 
#29
(15-03-2020, 14:25)renatoa Wrote: Nope,  DHL GLOBAL MAIL mi l-a adus la posta de cartier.
Repet, nu a existat vama in toata ecuatia... nici macar in istoria tracking-ului nu a aparut ca ar fi adastat la BSI, pe unde teoretic trece tot. Ciudat, dar asta este...
Ciudat. Nu și-au făcut treaba. Orice colet din afara comunității trebuie să treacă prin vama și sa se perceapă taxe dacă suma acestuia inclusiv transport depășește 10USD. În București e un singur oficiu poștal care are ofițeri vamali. Acu ceva vreme fiecare sector avea un of postal cu vameși. Poate din lipsa de resurse au făcut diferit. În București știu sigur ca acolo ma cheamă.

M-au chemat și pentru rahaturi sub 10usd coletul. Pentru alea am venit cu dovada plății, am luat coletul și am plecat.
Altele mi-au ajuns direct acasa/la munca. Na. Nu sunt consecvenți.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#30
Confirm ce spune renatoa. La comanda de pe massdrop , trimis cu DHL GLOBAL MAIL, venit posta cartier, fara alte taxe.
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)