Hello There, Guest! Login Register


Identificare espressor Gaggia

#1
Photo 
Salutari ! 
Urmeaza sa cumpar acest Gaggia pentru a-l face cadou, insa nu-mi dau seama ce model e? (Cumva Gaggia coffee? )
Este bun, comparabil cu gaggia classic ?
[Image: image;s=1000x700]
Multumesc !
Gaggia Classic 2015 w/ PID and shot timer + Eureka Mignon Manuale
 
Reply
#2
Are un interior de Classic pre2015, fără OPV-ul de alamă și solenoid.

Mai mult de 200 de lei nu face daca nu are îmbunătățiri.

https://www.mrbean2cup.co.uk/gaggia-espr...ageSize=12&viewMode=grid&orderBy=0&pageNumber=3
 
Reply
#3
(11-05-2020, 12:53)dev Wrote: Are un interior de Classic pre2015, fără OPV-ul de alamă și solenoid.

Mai mult de 200 de lei nu face daca nu are îmbunătățiri.

https://www.mrbean2cup.co.uk/gaggia-espr...ageSize=12&viewMode=grid&orderBy=0&pageNumber=3

Spune ca ar avea o imbunatatire la sistemul de presiune pt o spumare mai buna si ca vine cu accesoriile din poza de mai sus. Cam cat adauga asta peste cei 200 lei?
Gaggia Classic 2015 w/ PID and shot timer + Eureka Mignon Manuale
 
Reply
#4
E posibil să aibă schimbata țeava de abur, adică vreo 50 de lei.

Eu aș căuta un Baby la 4-500 de lei daca nu găsești un Classic in aceași bani.
 
Reply
#5
Este predecesorul lui Gaggia Evolution. Nu are valva cu 3 cai dar OPV-ul se poate regla. Problema e varsta, e posibil ca boilerul sa fie plin de calcar. Eu am schimbat partea de aluminiu, am pastrat grupul.
Brasilia Club, Kinu Simplicity, Comandante, Kingrinder P0, Mignon Specialita.
ex: Gaggia Espresso, Color; Quamar T80, Macap M2D, Feldgrind 2.
 
Reply
#6
(11-05-2020, 14:04)dev Wrote: E posibil să aibă schimbata țeava de abur, adică vreo 50 de lei.

Eu aș căuta un Baby la 4-500 de lei daca nu găsești un Classic in aceași bani.

Am gasit Baby la 4-5 sute, insa nici urma de un classic. O sa mai astept putin, poate apare ceva .

(11-05-2020, 14:19)Zaheyu Wrote: Este predecesorul lui Gaggia Evolution. Nu are valva cu 3 cai dar OPV-ul se poate regla. Problema e varsta, e posibil ca boilerul sa fie plin de calcar. Eu am schimbat partea de aluminiu, am pastrat grupul.

Multumesc de info. O sa renunt la optiunea asta, nu o sa stau sa surubaresc la el inainte sa-l ofer cadou. Ma reorientez catre altceva, astept sa apara un classic.
Gaggia Classic 2015 w/ PID and shot timer + Eureka Mignon Manuale
 
Reply
#7
Classic sunt greu de găsit, mai ales cele pre 2015. Eu am avut un noroc chior că am găsit unul nou la vreo săptămână-două după ce mi-am făcut contul (nu mai rețin exact) iar de atunci nu știu dacă am văzut vreunul în 9 luni de zile, doar vreo 2-3 din perioada 2015-2017.

L.E
Mă refer pe forum.
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
Reply
#8
(11-05-2020, 15:41)pistachio12 Wrote: Multumesc de info. O sa renunt la optiunea asta, nu o sa stau sa surubaresc la el inainte sa-l ofer cadou. Ma reorientez catre altceva, astept sa apara un classic.

Am luat eu unul cu 700 de pe olx. Am vazut si un baby twin.
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)