Hello There, Guest! Login Register


Home roasters Secret Santa !

#1
O idee traznita, dar simpatica si aplicabila, lansata recent pe HR, o adoptam local ? Smile

https://forum.homeroasters.org/forum/vie...ad_id=5731

Sunt cateva siteuri de Secret Santa organizer, deci nu ar trebui sa ne facem griji...
 
Reply
#2
I'm in.
 
Reply
#3
ME2
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#4
Asa cum la firme unul din punctele organizarea secret santa este bugetul... as zice ca un sfert este rezonabil...

Al doilea punct fierbinte este expedierea, unii nu vor sa auda de posta... trebuie vazut cum procedam...

Si ultimul punct, preferinte a ceeace primim, unii vor vrea de brew, altii de espresso... o sa caut un site care sa ofere optiunea ca la inscriere sa poti trimite un mesaj "Dear Santa..." fara incalcare GDPR, desigur Smile
 
Reply
#5
Ma bag si eu.
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
#6
Despre timing...
As zice ca daca se face prajirea in we 15-16 dec si se expediaza luni 17 dec, ar avea timp toata saptamana sa ajunga chiar prin posta, cu o degazare de 9-10 zile pana la Craciun. Posta lucreaza si luni 24 dec.
Deci ar trebui sa facem extragerea maxim vineri 14 dec, ca sa isi cunoasca fiecare destinatarul si preferintele.
O sa pun site-ul de inscriere in functiune dupa 1 Dec, si vom avea 2 saptamani sa ne adunam.

Cred ca nu ar trebui sa limitam participarea, ar putea intra si profesionisti.
Ba chiar si non-roasteri, cu conditia sa trimita o cafea ... cu suflet Smile
 
Reply
#7
Si eu particip
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Reply
#8
Eu as participa dar cu bani! Big Grin
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#9
Pai ai cafea ungureasca Big Grin dai la baciul moldovean si primesti de la baciul vrancean Smile
 
Reply
#10
Pff, cat de putini useri. Chiar e un proiect foarte misto si va incurajez sa-l duceti la capat. Ar fi pacat sa ramana la stadiul de idee si atat!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#11
Particip si eu, daca se poate cu cafea proaspat prajita, cumparata. Se poate?
ECM Synchronika cu robinet, DF64V + SSP, M47, ECM S-automatik 64
in trecut: df64, K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top
 
 
Reply
#12
pot sa intru si eu? doar ca n o sa prajesc pe un home roaster, pt ca nu mai am.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#13
Sigur, poate sa fie si la tigaie, daca tie iti place ce iese Smile

Chiar asa, inca un punct de regulament: nu trimitem ce nu ne-ar place noua sa bem Big Grin
 
Reply
#14
(07-12-2018, 11:22)renatoa Wrote: Chiar asa, inca un punct de regulament: nu trimitem ce nu ne-ar place noua sa bem Big Grin

pai asta nu e bine... eu voiam sa trimit ce nu-mi place... ca ce imi place beau eu Smile))
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#15
Se teme Renato de concurența unui artizan...
 
Reply
#16
Poi în gusturile omului, nu poți să ... te bagi. Chiar, am ceva cu care am asezonat tamburul, mai mult de un an - citisem că dacă o arzi, e bună să alergi țânțarii.  Tongue All in!
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#17
Gata, am intarziat destul, dar avem toata saptamana asta, asa ca e timpul sa ii dam drumul cu inscrierile... mosu nu asteapta... Big Grin

Accesati link-ul de mai jos:

https://sneakysanta.com/invite.aspx?i=ff3abd31

... completati email si nume/nick, parola de asemenea  este importanta daca vreti sa reveniti ca sa schimbati ceva prin lista de dorinte, sau sa va retrageti Sad.
Lista de dorinte sa fie cat mai realista, gen... Mosu, as dori o Geisha bine dezvoltata... Big Grin sau... NU vreau cafea Robusta ! Big Grin
De asemenea, nu uitati sa treceti adresa unde sa va trimita mosu pachetzelu. 

Vineri pe 14 seara voi face tragerea si veti primi fiecare email cu alesul, dorintele si adresa lui, astfel incat sa aveti tot we viitor timp pentru prajire si sa puneti luni la posta pachetzelul.

Hai sa vedem cati ne strangem !
 
Reply
#18
Vad ca nu se inscrie nimeni...  Confused Huh
Ati aflat intre timp ca nu exista Mos Craciun ? Smile
 
Reply
#19
Nici io?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#20
Eu m-am retras in urma unui test facut astazi, prajire pe balconul deschis, DE @ 4:00, FC @~8:40 si drop la 11:30 pe tanzania blackburn. Am mers cu rezistenta la maxim de pe la minutul 7 si am scazut ventilatia, agitand manual, si nu sunt foarte multumit de rezultat. 

Asa ca decat sa trimit lături, ami bine ma abtin.
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
#21
(13-12-2018, 12:53)baloozzy Wrote: Nici io?

doar cu balloo nu se scrie cartea junglei... Sad
 
Reply
#22
Suntem doar trei... sincer sunt dezamagit... Sad
Mai las sa treaca azi, si fac tragerea la sorti deseara, e timp de prajit maine... poate va faceti curaj...
 
Reply
#23
acum m am inregistrat si eu, dar efectiv nu mi dau seama daca trebuie sa mai fac ceva.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#24
Astepti e-mail deseara cu datele celui desemnat de Mos Smile
Sper ca toata lumea si-a scris adresa... altfel va trebui sa il contactati si se duce surpriza ... ideal ar fi sa fie suspans pana in momentul ridicarii pachetului. 
La lista de dorinte se poate pune o optiune de expediere, posta sau curier, si eventual ce (nu) am vrea sa primim.
"Carbunii" se subinteleg ca nu sunt de dorit...

Eu de exemplu la wishlist am scris...

"Prefer posta, daca poti sa o pui luni.
Si evident, cafea buna ! Poate sa fie si blend, daca esti mester miscelator. 
Nu scrie ce voi bea, incerc sa ghicesc, si vedem daca am nimerit."
 
Reply
#25
(15-12-2018, 13:09)renatoa Wrote: Sper ca toata lumea si-a scris adresa... altfel va trebui sa il contactati si se duce surpriza ... ideal ar fi sa fie suspans pana in momentul ridicarii pachetului. 
La lista de dorinte se poate pune o optiune de expediere, posta sau curier, si eventual ce (nu) am vrea sa primim.


n am scris adresa, pun acum... ma gandeam ca mosul stie unde locuiesc Smile)
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#26
Am efectuat tragerea, ar trebui sa fi primit toti adresa si gandurile celui cu care Mosu v-a cuplat.
Pacat ca am fost asa putini... Sad poate la anul...
La munca ! Avem de prajit carbuni uleiosi pentru sacul mosului !
 
Reply
#27
[Image: ZTkD6ov.jpg]
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Reply
#28
Domnu', de la Turceni vă scriu, câte bene prevede Ștasu, să pun pă vagon?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#29
Vezi e-mailul.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)