Hello There, Guest! Login Register


GAGGIA CLASIC ,EDITIE LIMITATA ,EDITIA GOLD 24 K ,placat

#1
Photo 
[Image: gaggiamac-1357665438-3278_zps81d15b28.jpg]


[vand espressor GAGGIA CLASIC ,GOLD ...editie limitata ,poleit cu aur de 24 kr, il am de aproximativ 2 ani adus din italia ,este tinut foarte bine si decalcifiat periodic.cafele se fac aproximativ 2 pe zi .alaturat o sa pun si poze

http://i1358.photobucket.com/albums/q780...d15b28.jpg
pretul a fost in jur de 1200 euro
tinanad cont de vremurile de acum si preturile actuale m-am gandit sa-l dau undeva la 900 ron ,in timisoara se poate ridica si personal,se poate face chiar si proba.
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
#2
atentie pretul nu este batut in cuie ,se mai poate negocia,totul se poate negociaCool
astept oferte
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
#3
poate pleca si la 700 ron ,poate chiar putin negociabil Sad
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
#4
Salut. Intrucat distanta care ne desparte e cam mare si n-o pot vedea pe ''viu'', un filmulet cu masinaria in exercitiul functiunii nu gasesti ratacit prin cotloanele hdd-ului? As fi interesat .
Am o chinezarie krups care a decedat imediat ce-a iesit din garantie, nu m-a multumit never cum a facut cafeaua, am mai scris si pe forum sofpedia, asa ca am zis sa incerc masini cu traditie in cafele.
Orice detalii despre aparat sunt binevenite.
Multumesc si astept un raspuns.
 
#5
sigur ca da ,maine o sa incerc sa fac un filmulet si sa-l incarc,daca ai o cunostinta ceva in timisoara poate veni la mine si il servesc chiar cu o cafea Big Grin,si poti vb in direct cu persoana respectiva, de la fata locului,daca nu, o sa postez un filmulet.


(04-04-2013, 17:46)sosow Wrote: Salut. Intrucat distanta care ne desparte e cam mare si n-o pot vedea pe ''viu'', un filmulet cu masinaria in exercitiul functiunii nu gasesti ratacit prin cotloanele hdd-ului? As fi interesat .
Am o chinezarie krups care a decedat imediat ce-a iesit din garantie, nu m-a multumit never cum a facut cafeaua, am mai scris si pe forum sofpedia, asa ca am zis sa incerc masini cu traditie in cafele.
Orice detalii despre aparat sunt binevenite.
Multumesc si astept un raspuns.
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
#6
cu scuzele de rigoare ,am plecat la herculane dar maxim luni sunt inapoi cu un filmulet



(04-04-2013, 21:23)cola Wrote: sigur ca da ,maine o sa incerc sa fac un filmulet si sa-l incarc,daca ai o cunostinta ceva in timisoara poate veni la mine si il servesc chiar cu o cafea Big Grin,si poti vb in direct cu persoana respectiva, de la fata locului,daca nu, o sa postez un filmulet.


(04-04-2013, 17:46)sosow Wrote: Salut. Intrucat distanta care ne desparte e cam mare si n-o pot vedea pe ''viu'', un filmulet cu masinaria in exercitiul functiunii nu gasesti ratacit prin cotloanele hdd-ului? As fi interesat .
Am o chinezarie krups care a decedat imediat ce-a iesit din garantie, nu m-a multumit never cum a facut cafeaua, am mai scris si pe forum sofpedia, asa ca am zis sa incerc masini cu traditie in cafele.
Orice detalii despre aparat sunt binevenite.
Multumesc si astept un raspuns.
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
#7
Eu inca mai astept filmuletul solicitat...
Tu?
 
#8
http://www.youtube.com/watch?v=i7x6BsSmMuw

un filmulet cu aparatul meu in lucru,
mentionez ca portfiltrul fara fund este de la celalalt aparat ,am facut cu el doar ptr a se vedea cum scoate cafeaua.Lumina nu ma prea avantaja ,iar telefonul cu care am filmat are putini pixeli ,una peste alta a iesit bine si nu este varianta cosmetizata ptr vanzare Smile
Big Grin
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
#9
(10-04-2013, 17:14)sosow Wrote: Eu inca mai astept filmuletul solicitat...
Tu?

am incarcat filmul,dar nu am primit nici un raspuns
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
#10
Si tacerea e un raspuns. :-)
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#11
Ceva m-a facut sa fiu reticent privind acest aparat, mai exact, tot asteptand sa postezi filmuletul, am cautat pe forum, asta datorita faptului ca am vazut ca intrai pe forum zilnic si nu ziceai nimic(in profilul fiecarui membru apare ultima vizita pe forum), eu asteptand filmuletul de la tine, si am gasit o discutie referitoare la aspresoare din 29 noiembrie 2012, unde spuneai: ''In cazul in care nu o sa reusesc o sa trec si eu ca toata lumea la un aparat cu pompa,cred ca o sa fie un gaggia clasic negru si cu partile cromate care sunt de data asta aurii,deja am pus ochii pe el .'' si alt pasaj ''pe viitor voi pune pe bursa pe LA PAVONI,doar ca astept sa intru in posesia lui Gaggia clasic '' aici e link-ul , de aici am dedus ca espresorul e cumparat la sfarsitul lui noiembrie anul trecut, si e sh, deci in nici un caz nu-l ai de doi ani si in nici un caz nu ai dat pe el 1200 euro, iar tu in topicul de vanzare spuneai ca il ai de doi ani, ceea ce nu prea corespunde. Daca l-ai achizitionat acum 2 ani, trebuie sa ai si ceva documente la el...
Datorita acestor intamplari, sunt reticent in a achizitiona aparatul, nestiind istoricul lui.
Orice alte detalii si lamuriri din partea ta care ma pot convinge de istoricul si buna functionare a aparatului precum si daca a suferit sau nu interventii, pot conduce la achizitionarea acestui aparat de catre mine.

O zi buna
 
#12
Smile 
te salut,
hai sa luam raspunsurile gradual
-am fost aproape zilnic pe forum dar nu am fost mult timp acasa sa pot face filmuletul,meseria mea de asa natura incat sunt si foarte mult plecat
-nu am spus ca am dat pe el 1200 euro ,ci ca a fost 1200 euro
-aparatul a fost vazut si de catre radu din timisoara si ramasese sa se hotarasca daca face el upgrade ceva de genul.Poate comfirma el calitatea aparatului,si ca o mica paranteza locul unde a fost facuta filmarea si piesele de pe langa gaggia sunt reale.Acolo se poate vedea si motivul ptr care il vand fiind totusi un aparat pe care l-am dorit.Am achizitionat un BFC JUNIOR PLUS.Este un apart cu multe clase peste gaggia pe care nu prea visam sa il achizitionez.Cool
-sunt un tip nestatornic in cea ce priveste aparatele de facut cafea,astea o pot comfirma si hateganul,io-bri,cat si cosmin,invitandui la mine la depozit ptr o degustare .Acolo am avut urmatoarele aparate :
-la pavoni europicola
-mini gagia
-lelit ptr paduri
-gaggia clasic printre primele tipuri
-diplomat cu spirtiera ,masina retro de macinat cafea +sifon ptr cafea
-motivul vanzarii.....sotia
deja ma scoate afara cu ele cu tot Angry Pe cele de la depozit nu stie de ele Tongue
-pretul ,nu stiu ce sa spun mai jos deatat este sa-l donez sau sa-l fac cadou.Actele ce valoare mai au daca este iesit din garantie,doar un maldar de alte acte.
Cam atat ,daca mai este ceva eu sunt deschis la discutii si sa vin cu argumente.
pana la urma este obtiunea fiecaruia
o zi cat mai faina COLA
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
#13
Confirm faptul ca am vazut aparatul si arata bine, fara urme majore de uzura.
Eu, insa, sunt nehotarat daca sa fac acest pas, spre semiautomate, influentat fiind momentan si de buget, avand in vedere ca obligatoriu trebuie si o rasnita buna, care in cazul acesta e mai scumpa decat espressorul Smile
 
#14
Salut ,
Ai PM

Cu stima,
Gaggia Classic,rasnita Hario Skerton, PL 43 MM
 
#15
Asa este. In weekendul trecut am facut toti cei mentionati mai sus o degustare de cafea cu espresoarele de mai sus. Cola(Nicu) chiar are f multe minunatii si eate un om serios. Nu cunosc istoria aparatului gaggia classic dar stiu ca are acel Bfc care este net superior GC. Pe langa acel BFC mai are si un La Pavoni care dupa parerea mea este fantastic. Acest espressor este la mine acum si pot sa spun ca m-am indragostit si eu si sotia de el. Azi am cumparat unu de pe ebay si astept sa ajunga.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
#16
multumesc ,ptr ajutor.
pe viitor,astept cu o noua degustare tot la mine la depozit,mai schimbam si noi cateva impresii,ceva discutii sau pur si simplu ne intalnim.
data o stabilim de bun acord.La fel eu sunt deschis la o noua intalnire,este bine venit orcine din colegii de pe forum.

uitasem atunci cand am enumerat ,de :
-Omre Quickmill 1964 Espresso Machine patent
-elektra capuccino

poate ca si din ele se vor vinde dar momentan nu.
deocamdata hoby
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
#17
Tongue 
Daca mai este valabil anuntul, m-ar interesa pe mine aparatul.
Pot sa ofer 600 lei.
Sarbatori feririte!
:huh: Incepator in ale cafelei :exclamation:
 
#18
Scuze,
intre timp am mai citit si m-am razgandit.
O sa incerc sa ma abtin deocamdata, o sa adun bani si o sa incerc sa-mi iau un Lelit PL41TEM.
Multumesc
:huh: Incepator in ale cafelei :exclamation:
 
#19
(07-05-2013, 00:20)zschortau Wrote: Scuze,
intre timp am mai citit si m-am razgandit.
O sa incerc sa ma abtin deocamdata, o sa adun bani si o sa incerc sa-mi iau un Lelit PL41TEM.
Multumesc

nu face nimic ,este obtiunea fiecaruia Cool
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
#20
va salut ,
se poate inchide ,vandut lui minitehnicus ,a ajuns astazi in bucuresti,
pe langa aparat a primit bonus cele trei site de 7-14 si oarba
multumesc ptr gazduire ,voi reveni cat de curand cu o noua jucarie spre vanzareBig Grin
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)