Hello There, Guest! Login Register

Espressor Bezzera UNICA PID MN vs Lelit PL62S Mara

Salutare,a venit momentul unui upgrade...dupa ce am folosit mai multe modele din gama entry level de la Lelit..acum oscilez intre Espressor Bezzera UNICA PID MN vs Lelit PL62S Mara....stiu ca unul este hx si unul nu...dar doresc sa mentionez faptul ca nu ma intereseaza absolut deloc folosirea aburului...pur si simplu beau doar espresso scurt...si atat...personal as prefera modelul de la Bezzera datorita faptului ca ca parca arata mai bine...stiu ca are boilerul mai mic...dar fata de lelitul ce l-am avut...boilerul de la Bezzera este dublu...asadar intrebarea este urmatoarea-care dintre cele doua face un espresso mai bun? si ultima intrebare-ce rasnita ati alege intre Lelit William- PL72, Eureka Mignon Specialita si Macap m42m?     
   conteaza oare diferenta intre cutite de 64 vs 58 vs 55?  Multumesc...mentionez ca am mai avut o rasnita Macap mc42...o rasnita super robusta...foarte silentioasa....dar avea o retentie foarte mare...

Reply
Eu as alege: ecm classika pid și mignon 15bl cu boabe in hopper
ECM Classika Pid, vst/ims, Niche, kribli

Reply
Nice looking setup,,, dacă ar fi sa Upgrade clar ecm ar fi nr 1.
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270, Sita : Ascaso 

Reply
(09-12-2020, 18:31)lucimunteanu Wrote: Eu as alege: ecm classika pid și mignon 15bl cu boabe in hopper

sare din buget....max 5000...si asa e cam mult pt.mine...

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)