Hello There, Guest! Login Register

ECM Classika

Revine la vanzare (anuntul vechi si descriere aici). Il vand pentru ca sta mai mult nefolosit, in timpul saptamanii beau espresso in oras, iar in week-end de obicei prefer filtrul.

Se poate vinde fara kit flow (pret fix 4000 RON) sau cu kit flow original ECM (4500 RON).

Include portafiltrul original, sita blind, sita originala si tamper pe 58 (revin cu foto pt tamper).

[Image: mBBqfh0.jpg][Image: l9w2LOB.jpg][Image: ivPgDOi.jpg][Image: gzlpXrk.jpg][Image: Tlibvat.jpg][Image: gEretpD.jpg]
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria

Reply
Salut, sunt interesat ți-am trimis PM.
ECM Clasika PID II,flow control,Macap M2D,Kinu M47,VST,WDT tool etc...

Reply
(01-02-2022, 11:27)Gabriel.P Wrote: Salut, sunt interesat ți-am trimis PM.
Am raspuns.

Reply
Rezervat pentru Gabriel.P, revin cu update.

Reply
si eu sunt interesat daca renunta colegul

Reply
(01-02-2022, 13:13)cristicristea79 Wrote: si eu sunt interesat daca renunta colegul

Ok

Reply
Sunt interesat de kitul flow daca cumparatorul il cumpara fara.
[size=small]Bugster-Black, Kafatek Monolith Flat Max 2; Kopi Deva cu SSP HU, ECM Classika PID, prajitor-Kaleido Sniper M2S Pro,etc.[/size]

Reply
(01-02-2022, 15:35)cristian88 Wrote: Sunt interesat de kitul flow daca cumparatorul il cumpara fara.
Ok, deocamdata interesul exprimat de cumparator e pentru espressor + kitul flow, revin cu update.

Reply
Întreg pachetul a ajuns la mine fără probleme.Îi mulțumesc lui Radu pe aceasta cale pentru seriozitatea de care a dat dovadă,si de sfaturile utile.
ECM Clasika PID II,flow control,Macap M2D,Kinu M47,VST,WDT tool etc...

Reply
Multumesc, Gabriel, pt vorbele bune, a fost o placere sa interactionam, sa folosesti aparatul cu placere! Pt mine a fost aparatul pe care l-am folosit cu cea mai mare satisfactie din ce am folosit pana acum, grupul si PID-ul pt stabilitatea termica, boilerul de inox pt o oarecare liniste privind contactul dintre apa si metal plus micile lucruri care au fost gandite bine de cei de la ECM - cronometrul, o tavita pt apa suficient de mare, o greutate a espressor-ului de aprox. 20 de kg care face ca espressor-ul sa poata fi mutat, la nevoie, fara sa fie nevoie de doua persoane pentru a il cara, toate lucrurile astea au contribuit la placerea de a il utiliza.

Am avut emotii pentru transport, dar am avut noroc si livrarea a decurs ok - multumita lui Gabriel, pachetul nu a stat in depozit peste week-end (Gabriel a asteptat sa treaca week-end-ul si sa fie trimis, desi pachetul era gata de joi seara), unde ar fi putut sa fie expus riscului de a ingheta, intr-un depozit neincalzit, chiar daca m-am straduit sa scot cat de multa apa am putut din boiler inainte sa il trimit.

Firma aleasa pt transport a fost DPD, care se pare ca s-a descurcat foarte bine, pachetul a ajuns la destinatie nelovit, orientat conform indicatiilor de pe pachet (cel putin in punctul de ridicare). Pt SBDU, riscul de rasturnare nu e asa mare, nu prea are pe unde sa curga apa, dar HX-urile e foarte important sa nu fie intoarse, pt ca se poate scurge apa pe la supapa antivacuum (am patit-o) dc e intors in timpul transportului.

Se poate inchide, multumesc pt gazduire!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)