Hello There, Guest! Login Register


Discounturi cantitate

#1
As fi preferat sa postez acest topic aici, dar se pare ca zona este rezervata doar prajitorilor. Nu stiu daca aici va ajunge la urechile tuturor prajitorilor... Poate Liviu o muta acolo.

Discounturile sunt asteptate de toti, dar sunt temporare, vin si se duc...
As fi interesat de oferte permanente din partea prajitorilor, cu discount pentru cantitati peste consum familial, permanente, de tip abonament, sa zicem pasul urmator peste familial ar fi small office, 5kg/luna...
Fiind vorba de un topic despre disconturi, se subintelege ca de interes este vorba de preturi minimale, nu de cafea de specialitate. Sa zicem ca luam un reper, relativ, dar totusi sa avem o referinta, pentru inceput sub 75 lei kg.
Dar totusi vorbim de cafea proaspat prajita, de o calitate care sa ne determine sa uitam de supermarket Smile
Pretul ar trebui sa includa si transportul in toata tara, chiar daca la asemenea comenzi de peste 300 lei cam toata lumea are transport gratuit, cred....

Daca are cineva o asemenea oferta, sau experienta directa de la biroul unde lucreaza, rog sa posteze, sau PM daca se considera ca nu e bine sa fie facuta publica Smile

Din cate am cautat, asta e ce am gasit, deocamdata:

https://www.fabricadecafea.ro/pages/abon...at-prajita

http://espressomag.ro/58-abonamente-cafea

http://hedonecafe.ro/abonamente

http://hotspotcoffee.ro/abonamente/

Toata lumea se pare ca la capitolul abonamente tine detaliile la secret Smile
 
Reply
#2
Cred ca astfel de abonamente se negociaza mai bine direct cu furnizorul. Si parca le vad mai potrivite pentru o firma.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#3
Sigur, sa curga PM-urile de negociere Big Grin
 
Reply
#4
am incercat o discutie pe aceeasi tema si mi s-a reprosat ca vreau sa ingrop prajitorii,eronat,toata lumea cauta sa lucreze pe contracte ferme pe o cat mai lunga perioada de timp...se numeste productivitate...implica scule si utilaje ,forta de munca calificata,salarii...etc , in planul de afaceri al unei firme sa ai contracte e o realizare majora ptr beneficile firmei.
 avantajul nostru ,daca il materializam ,este numarul nostru,adica putem sa ne grupam si sa cumparam mai mult la preturi avantajoase.deci .ce facem???
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#5
Incerc sa va explic cum sta treaba :
Cafeaua este pe calitati si preturi ( de 2euro , 4 , 5,7,10, 15 , 20 , 50 , 100 , etc) indiferent de tara de origine .
La prajire scade intre 16 si max 20 % ( la 20 este neagra iar la 16 este acida ) lucru ce se adauga la pretul initial .
Cam toti cumparam din aceleasi locuri ( unii Trieste , altii Hamburg , Londra , Rotterdam chiar si cei ce cumpara din Romania in realitate tot de acolo vine cafeaua ) bineinteles exista si exceptii dar pretul este considerabil mai mare si iti trebuie " putinta " financiara .
La ora actuala piata cafelei de CALITATE SI PROASPAT PRAJITA in Romania este foarte mica ( dar este in dezvoltare si asta inseamna mult , ne mai desteptam si noi )
O cafea ce poate fi inclusa in categoria celor bune nu poate avea un pret mai mic de 7 , 8 , 10 euro verde fara transport , tva , prajire , etc basca profitul nostru ( ca doar nu facem munca voluntara 😎Wink
Banii noi ii facem din diferenta intre pretul de vanzare si cel de productie .
De unde luam cafeaua preturile sunt cam asa , cumperi un sac pretul este 7 euro , iei 10 devine 6,89 , la 100 este 6,20 /kg ( este pur si simplu un exemplu )
Ideea este simpla , ai bani mananci salam de sibiu , nu ai bani mananci parizer
Daca vrei cafea ieftina aduc din cea ieftina .
Nu cred ca cei ce sunt ( o parte ) pe acest forum vor acest lucru .
Deocamdata doar atat ( nu prea a mai fost o polemica demult )
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#6
Pe de alta parte, nu stiu cati s-ar lega de un sigur sortiment de cafea pentru un an de zile. Practic doar asa as vedea un avantaj pentru prajitor...
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#7
Prajitoria Hedone Cafe pune la dispozitie optiunea de abonamente pentru persoane juridice: Abonamentul Syncrony (2 kg de cafea + espressorul automat Gaggia Syncrony Logic RS) sau Abonamentul Titanium (3 kg de cafea + espressorul automat Gaggia Titanium). Exista o lista de sortimente de cafea din care puteti alege, atat single-origins cat si blend. La sfarsitul perioadei contractuale, espressorul ramane al dvs. GRATUIT. Un fel de abonament la telefonia mobila, dar in varianta de cafea proaspat prajita. Solutia ideala pentru pauzele de cafea de la locul de munca. Detaliile despre abonamente sunt publice pe site-ul nostru: http://hedonecafe.ro/abonamente
Pentru orice nelamuriri, ne puteti contacta la numarul de telefon: 0785 032 246 sau 0251 460 019
Pentru espressomani, este activ discount-ul nostru de 20%, iar transportul este gratuit in perioada 1 – 31 octombrie.
 
Reply
#8
am vazut ca au si cei de la hotspot niste oferte destul de bune la 5 kg, momentan pt Brazilia si Costa Rica.
eu m-as baga, vreau 1 kg, daca mai vrea cineva poate facem un thread separat
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#9
Salutare,

Ptr propuneri de colaborare/abonamente/achizitii lunare constante pe o cantitate minima agreata imi puteti scrie pe andrei@clarocafe.ro. Sigur gasim o varianta de colaborare...sau macar incercam..Smile. Prefer sa discutam pe mail sau telefonic decat pe forum sau PM.

Numai bine,
Andrei
Prajitor Coffeetool
 
Reply
#10
Ok, banuiesc ca acesta este un raspuns la emailul trimis aseara... Smile
Atunci astept pe email si oferta Smile
 
Reply
#11
Am raspuns de dimineata. N ai primit?
Prajitor Coffeetool
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)