Hello There, Guest! Login Register


Dezamagire , cafenele cu renume.

#31
De ce vii sa bei cafea intr-o cafenea? Pentru simplu motiv ca ai ce. Ale mele sunt foarte atipice. Cu mare drag as repeta ce a facut Nimrod, va promit in Bucuresti un loc unde se va putea face degustare la nivelul pe care il putem noi atinge. Va mai dura un an, dar am promis. Si atunci veti vedea despre ce vorbim, deocamdata sunt doar simple pareri. Pe Adrian86 l-am cunoscut cu cateva luni in urma, cand nu facea diferenta intre grup si pompa de apa. Dupa ce a studiat un pic, mi-a pus zeci de intrebari de pisalog, la care i-am raspuns cu rabdare, a ajuns la concluzia ca ar trebui sa-si ia un Lelit; dupa cateva zeci de extractii, a venit sa-mi dea sfaturi... Amintiti-mi, va rog, atunci cand ne vom vedea vreodata mai multi, sa va marturisesc cum il aveam trecut la mine in telefon Big Grin
Grimac modificat, dublu boiler, PID, rasnita DIP on demand, prajitor Garanti
 
Reply
#32
Asa arata un double shot din blend-ul pe care l-a incercat preaiscusitul Adrian86, exact aceeasi sarja, la noi in atelierul de probe din Parcul Industrial. Se vede "amareala" ?


Attached Files Thumbnail(s)
   
Grimac modificat, dublu boiler, PID, rasnita DIP on demand, prajitor Garanti
 
Reply
#33
(26-05-2014, 20:25)Cosmin Popa-Draghia Wrote: sa va marturisesc cum il aveam trecut la mine in telefon
Mai ca ma pacalisesi in posturile anterioare... Dodgy
Si eu care in naivitatea mea crezusem ca disputa se gatase de multisor. Cand lucrezi in servicii tre' sa suporti multe. Daca rezisti greu iti schimbi localul in club cu intrare pe baza de legitimatie, accesul permitandu-se doar acelora ce nu pisalogesc patronul si preferabil, din cand in cand ii lauda activitatea.
Pe de alta parte dumneata esti principalul vinovat: daca-l lasai in inocenta sa in ale cafelelor nu ar fi ajuns sa-i vina sa te sfatuiasca.
Eu inchei aici pentru ca nu vad nici o schimbare in a aplana un conflict copilaros. Dar cum acusi ii 1 iunie si poate dupa redevenim seriosi. Big Grin
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#34
Ai perfecta dreptate! Sper sa ajunga fiecare singur la concluzia lui. Nu vreau sa pacalesc pe nimeni. Va doresc succes!
Enjoy coffee!
Grimac modificat, dublu boiler, PID, rasnita DIP on demand, prajitor Garanti
 
Reply
#35
Desi incerc sa fiu pacifist Smile, nu pot sa ma abtin
(26-05-2014, 20:25)Cosmin Popa-Draghia Wrote: Dupa ce a studiat un pic, mi-a pus zeci de intrebari de pisalog, la care i-am raspuns cu rabdare, a ajuns la concluzia ca ar trebui sa-si ia un Lelit

Stresul a fost 100% indreptat spre Liviu Smile , da-i Cezarului ce-i al Cezarului. Btw , multumesc Liviu .
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)