Hello There, Guest! Login Register

Degustare cafea in Oradea

Chiar acum am gasit pe site-ul www.aradon.ro urmatorul articol http://www.aradon.ro/coffee-tasting-in-oradea-3/1929085

Reply
Barshaker, organizatorul evenimentului, (cu userul @MyR de pe forum) va intra zilele acestea in randul partenerilor acestui forum care ne ofera permanent discount-uri, si asa cum s-a laudat Smile , colegul MyR va face evenimente dedicate special espressomanilor din Oradea, avand un showroom destul de primitor. Asta inseamna degustari de cafea proaspat prajita, teste pe accesorii (gen site Kruve), teste pe espressoare (Elektra spring lever spre exemplu), pe rasnite (poate un Mazzer "de ala smecher nou de la Host")  Smile 

Deci voi sa aveti idei in Oradea caci spatiu, scule si disponibilitate vor fi din plin.
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
Interesant, nasoala ora aleasa

Reply
Va asteptam pe toti cu drag!

Nu o sa fie un "eveniment" formal, ci mai bine zis un meeting/workshop, unde putem barfi, juca, proba, si testa niste scule si cafele.
Asteptam pe amatori, professionisti, prieteni, barmani, "home baristas", si speram sa veniti cat mai multi si voi!

Rasnita:
Comandante + Sette 270W
La comandante vom face unboxing impreuna.

Espressor:
HX Brasilia -- oldie but goldie.. 

Pe langa astea o sa fie:
V60, Aeropress, Kompact si Kompresso de la Cafflano 

O sa aveti la dispozitie si un set de Kruve sifter six + Hario Drip scale + Timer.

Pe partea cafelei:
Johan & Nyström - toate gama existenta - pentru filtru/aeropress - deci prajite light
Claro + Distecco - toata gama existenta - pentru espresso

Am primit de la BH un cadou cu tamperele lor ( baristahustle.com/collections/tools ) cel din aluminiu mi se pare foarte imteresant.
Merita incercat si facut o comparatie cu un pullman. 
Aici astept si parerea voastra!

Locul si data evenimentului:
Str. Nicolae Grigorescu, nr. 4 (langa Butoiul de Aur), 08. Noiembrie 2017, 11:00 – 18:00
--Only God Can Judge Me--

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)