Hello There, Guest! Login Register

De'Longhi Dedica KG 521 M

Hello guys. Ceva pareri despre aceasta rasnita?

Reply
Inca o realizare chinezeasca de la DeLonghi, scumpa ca naiba, mult plastic, fara reglaj stepless iar treptele par foarte putine, fara rasnire direct in portafiltru normal de 58/57mm mergand doar in cel ingust al espressoarelor de aceeasi marca, pe o sina de plastic dedicata, atat de bine construita ca in timpul rasnirii se misca indicatorul de reglaj intre trepte de la vibratii (vezi secunda 0.45), fara nicio garantie ca la treapta maxim de fin va rasnita pentru espresso cafele proaspat prajite medium-light (care au bobul mai tare) pt ca de obicei Delonghi nu macinau atat de fin...etc.
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso
Past: #Expobar Brewtus IV #Mahlkonig Vario K30 

Reply
De obicei... se pare ca l-au acomodat cu cerintele valului 3...
Au luat la birou si acasa baietii 2 exemplare de KG 89, si pentru filtru rasnesc cam la 3/4 din maxim... la minim cica scoti faina, ar putea fi buna si de ibric, daca ar fi sa ma iau dupa parerea lor, n-am pipait inca personal macinatura.

Reply
Interesante opinii. La prima vedere ea pare bine construita, cel putin in poze pare o rasnita robusta. Mi-ar fi Placut sa stiu si parerea unui utilizator. 
@Lyvyoo O recomandare de rasnita electrica intr-un buget similar? Detin o rasnita manula si vreau sa trec pe electric.  Multumesc frumos!

Reply
Ai foarte multe topicuri deschise pe aria de Sfaturi la cumparare, vezi care s-ar plia pe bugetul tau si continuam acolo, in zona care ti-a atras atentia - https://www.espressoman.ro/forum/Forum-S...-cumparare
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso

Reply
Topicele sunt, dar cam degeaba ... ti-am atras atentia in topicul de saltele ca ce e mai vechi de un an este practic de negasit cu instrumentele de pe forum, doar din google si atunci doar daca stii precis ce sa cauti.
Si nu in ultimul rand, fixul meu mai vechi, o lista a tot ce exista pe piata, pe categorii de preturi si features.

Reply
de ce spui ca e de negasit? functia search e destul de detaliata...

Reply
Doar două păreri dar suficient cred.[Image: 2c15f750f0ec8e93f5e04cbc096b0834.jpg][Image: abe33a0b9080c784f92c56a306ffa57e.jpg]
Lelit Bianca PL162T, Lelit PL72 William, Honne - first home use version sold on forum, Kinu M47 with classic and brew burr, Gefu hand grinder, Rok espresso maker, Aeropress, Hario V60 setup, Wega HX, LaCimbali Max, Gene CBR 101, Lavazza - espresso pods machine, Electric Handpresso.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)