Hello There, Guest! Login Register

Cumpar râșniță buget ~2k lei

Salut!

Doresc să cumpăr o râșniță, ideal cu cuțite plate (sunt fan light roast), și ideal single dose, in casă am dori să consumăm maxim 4 espresso pe zi.
Sunt dispus să întind bugetul mai sus dacă primesc o ofertă bună și pot justifica investiția.

Sunt fan espresso și aș vrea să încep să fac și acasă, deoarece deocamdată bem doar brew și folosim o râșniță manuală.

Mulțumesc!

Reply
Pai în acest buget si sa aibă și cutite plate si single dose eu cred ca doar G-Iota se încadrează. O am de o luna jumate și sunt foarte mulțumit.
Lelit Grace Pl 81T, Eureka Minion Instantaneo, G-iota, tamper Lelit 57, nivelator Mota 57,sita Ascaso, 1Z Presso Q2, Moka Pot

Reply
Merci pentru sugestie DanCo!

Nu vreau neapărat nouă, prefer s/h.

Partea cu single dose e discutabilă, știu că se pot adapta și cele on-demand sa fie mai friendly cu cei ce râșnesc SD.

Reply
Salut, daca vrei am un lelit william pe care as vrea sa il dau, te-ar interesa?
Bezzera Strega, La Pavoni Stradivari Lusso, G-Iota DF64, Kinu Phoenix
Ex: Bezzera Unica PID with flow control, Lelit PL81T, Lelit PL72

Reply
(30-05-2021, 20:03)VDRIXN Wrote: Merci pentru sugestie DanCo!

Nu vreau neapărat nouă, prefer s/h.

Partea cu single dose e discutabilă, știu că se pot adapta și cele on-demand sa fie mai friendly cu cei ce râșnesc SD.
Salve

Tocmai de aceea îți pot propune un Ceado E5p (eu, singurul proprietar). Cuțite plate 64 mm, stabilitate, reglaj micrometric, putere și foarte puțin folosită. Sta degeaba de 18 luni și așteptă leneșul (eu) sa o pună la vânzare

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Bezzera Unica PID MN (prev: Lelit PL41E) + Ceado E5p (prev: Lelit PL043 mmi) + Tamper competition Motta (58.4 mm), Tamper Motta Aluminium (58 mm) + sita dus IMS, site-filtru IMS competition (8 si, respectiv, 16 gr.) + lattiera Richard

Reply
Salut,
Ma gandesc sa renunt la cea din semnatura - Fiorenzato F64 EVO , cumparata in Sept 2019 aici pe forum de noua, singurul proprietar - link la topic 
https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...to+F64+EVO

Daca te tenteaza, astept un semn de la tine
Lelit Bianca V2 | G-iota | Honne Home | Bravo tools | Duomo 8 | VST, IMS baskets | Kompresso/Krinder
Past: Fiorenzato F64 EVO | Quamar T48 AUT | Rancilio Rocky Doserless | Rancilio Silvia V3 | Reg Barber Tall C-Flat |

Reply
Salutare tuturor, și mulțumesc frumos pentru propuneri! Am primit de asemenea foarte multe și pe PM.
O să evaluez ofertele și voi lua o decizie în decursul zilelor următoare.

Reply
Dacă mai e de actualitate:

https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...0w-1400rpm
<La Pavoni Europiccola Lusso > < Elektra MCAL > < 1957 Eureka Rapallo vintage lever> < Kinu M47> <Macap MC7> < Aeropress > <V60> < Brewista smart scale >

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)