Hello There, Guest! Login Register

Cumpăr espressor SH- buget 3000 lei

Salut.
Vara asta am în plan să cumpăr un espressor SH de maxim 3000 lei. În capul meu e o varză cu toți termeni noi descoperiți pe acest fromul, așa că nu mă întrebați ce vreau.  Blank Consum cafea fără lapte.
În preznet cumpăr cafea măcinată și folosesc un Philips Saeco vechi, foarte vechi. 
Pe lângă espressor voi cumpăra și Kinu M47. 

În cazul că aveți în plan schimbarea espressorului sau aveți unul la vânzare, vă rog să-mi dați de veste.

Mulțumesc, Sorin.  Bye

Reply
(20-06-2021, 13:22)Nedsorin Wrote: Salut.
Vara asta am în plan să cumpăr un espressor SH de maxim 3000 lei. În capul meu e o varză cu toți termeni noi descoperiți pe acest fromul, așa că nu mă întrebați ce vreau.  Blank Consum cafea fără lapte.
În preznet cumpăr cafea măcinată și folosesc un Philips Saeco vechi, foarte vechi. 
Pe lângă espressor voi cumpăra și Kinu M47. 

În cazul că aveți în plan schimbarea espressorului sau aveți unul la vânzare, vă rog să-mi dați de veste.

Mulțumesc, Sorin.  Bye

Salut,

Singura recomandare e sa incerci cateva inainte si sa vezi ce si daca iti place inainte de a te arunca sa cumperi. Prezentarile de pe net si realitatea, asa cum o percepe fiecare, pot fi foarte diferite.
Catalin

Rancilio Silvia Pro + Eureka Mignion Specialita

Reply
Abordare gresita.
Daca nu uiti de cafea macinata, si nu incepi orice planificare cu o rasnita, degeaba iei o masina de 3000 lei, ca tot o spalatura de cafea iti va servi.

Reply
Bun venit pe forum, Nedsorin.
Daca nu te "arde" foarte tare, sunt convins ca la 3000 de lei gasesti o masina sh buna, daca ai un pic de rabdare si urmaresti sectiunea marketplace.
Personal nu am folosit Kinu, dar toti cei care au folosit-o o considera o rasnita mai mult decat decenta, deci in directia rasnitei consider ca te-ai orientat bine.  Wink
La Spaziale Mini Vivaldi II & Baratza Sette 270; Past: Ascaso Steel Uno TERMOPID, Rancilio Silvia, Baratza Sette 30

Reply
Salut. Da-mi pm daca te interesează un Bezzera BZ10 cu o râșniță Bezzera BB005 la pachet.

Reply
hi, all

Ce credeți despre acest espressor? Merită risul de-al cumpăra fără probă? 
Mersi  Angel

[Image: 58c9b067-3011-4dc6-8775-c2d9a0c00620.jpg]

PREȚ - 350 E

Traducere...

Descriere
B.F.C Junior Plus Art of Vittoria
Aparat de cafea în stare bună pentru a face un espresso excelent și cappuccino sau ceai, o piesă drăguță, de asemenea, pentru a păstra pe ecran. A cumpărat din nou în lire o adevărată avere. Are câteva semne toate vizibile în fotografii, în sine indestructibil în întregime în metal cântărește aproximativ 25 kg. De vânzare din cauza inactivității.

https://www.subito.it/elettrodomestici/m...944600.htm

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)