Hello There, Guest! Login Register


Cum arata cafeaua ta de azi?

pe azi!
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
din seria, nu mai postez aici ! , ca oricum Raducanu joaca in alta liga Big Grin
maine - poimaine ma astept sa vad si un efect de gif in ceasca...daca se misca lebada ma las de cafea!
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
Papajaques Pitalito Supremo 18.5g in[Image: 9d21114904997b162b39ea169bce5f12.jpg]

Sent from my HTC One M8s using Tapatalk
 
Reply
ce espressor e asta?
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
KVDW Speedster as zice Smile
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
@CatalinH

... Big Grin Big Grin Big Grin ... The best of ... Cool  ... Az
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Inca nu m-am trezit![Image: cd2bfee8d6f54e727408f6e127997253.jpg]
 
Reply
si ce cafele scoate!!! Bune tare.
 
Reply
@Răducanu

Fa te rog un om de zapada Smile
Vibiemme Domobar + PID Rex-C100, San Marco SM92, Tamper 58mm, sita dus IMS Competizione, latiera JoeFrex 590ml + 350ml
 
 
Reply
(21-12-2017, 11:12)CatalinH Wrote: Inca nu m-am trezit!

... Nici eu , ... dar ma straduiesc ... Big Grin  ...


[Image: aRsdHtB.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Mmm, Bosco  Heart
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
Wooaaa!
Total badass Levo! Az
Scoate aburi pe sus sa incalzeasca cestile?
 
Reply
... Scoate de fierb cestile ... Big Grin , dar mi-a speriat si nevasta si-mi abureste si TV -ul  de deasupra ... Big Grin ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Yume, Perul el Mango. Buna de tot Smile


Attached Files Thumbnail(s)
   
Lelit PL62X | Eureka Mignon Specialità | Kinu M47 Classic
ex. Lelit PL41TEM | Ascaso Precision Competition Filter 57mm | Lelit PL100
 
Reply
@Levo ce frumusete!

fa un topic separat cu detalii, te rog!
felicitari!
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
Opera de arta! 
Felicitari pentru achizitii
Dalla Corte Studio | honne | kinu m47 | fellow stagg | acaia s |
 
Reply
... Multumesc , ... multumesc frumos , ... astept poze si de la voi acum ... Cool , eu trebuia sa mai fac un pic de economie , de la Strega care avea un buton si doua becuri si un manometru , am trecut la un buton si-un bec ... Big Grin  ... cu un manometru , si-am pierdut si pompa pe drum ... Big Grin  ... asta si doream ...

... topic separat ? ... e cam stingher , suntem doar trei pe forum , e un coleg cu un Sorrento si mai era Yume si acum si eu ... trebuie sa ne mai adunam ... Big Grin .
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Bafta @Levo
extractii reusite!
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
(21-12-2017, 12:16)Levo Wrote:
(21-12-2017, 11:12)CatalinH Wrote: Inca nu m-am trezit!

... Nici eu , ... dar ma straduiesc ... Big Grin  ...


[Image: aRsdHtB.jpg]

Doamne @Levo ce minunăție!!! Cred că trăiești un vis, felicitari!
Cu sau fara topic separat, aștept filmări. În HD ?
Lelit Bianca V2 | Giota Pro 83 | Niche Zero | Bravo tools | Duomo 8 | VST, IMS baskets | Kompresso/Krinder
Past: | Honne | G-iota 64 | Fiorenzato F64 EVO | Quamar T48 AUT | Rancilio Rocky | Rancilio Silvia V3 | Reg Barber Tall C-Flat |

 
 
Reply
@Levo

Cred ca-si va prinde “mâta” coada pe-acolo, curand.

Frumos dom’le, s-o stapanesti sanatos!
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
... Big Grin  , da ... asta cam asa e ... am invitat -o special pe " zibeta "  de sarbatori ... , ce eram sa fac , asta am  vrut asta am facut ! ... si multumesc frumos pentru urari , colegilor si prietenilor si va astept pe voi acum ... sa postati noutati ... Cool  ... eu cam pe aici ma opresc , ( cel putin deocamdata ... Big Grin  ).
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
am mai auzit asta cu opritul. si nu o singura data))
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
Da Bogdane, Peru El Mango este ceva deosebit !

Acu sunt la Peru Yanesha Organic, de care nu ma pot desparti ...
PonteVecchio Lusso, Fiorentato Doge 63, Hario Skerton, dedurizator.
 
Reply
Morning run recovery drink!
Cappuccino featuring Guatemala La Colmenita by Square Mile, daaaaar cu reteta lui @Levo. Bun domnule! 67

[Image: yscNpSk.jpg]
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Mignon XL, M47, VST 15g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Pitcher 400 ml
 
Reply
Pressco bm, etiopia guji. Mai beau doua trei tipuri si revin cu impressi.[Image: dfdeaf63c81e86a27b35e805d573deab.jpg][Image: 4d191b765731d59490d856dee23b2abd.jpg][Image: 059f1e6071f826d71ef41c8ad34db207.jpg]

Costa rica tot de la Pressco, nu stiu ce varietate. Cafele bune, dulci, am baut espresso, dopio, ristretto pana ce m am lamurit de complexitatea aromelor si a subtilitatilor. In doppio nuantele erau umbrite de gustul pregnant de fermentare, cirese amare, usor inecacioa, dulceata in primele doua secunde, usor amar si cacao pe final. In espresso au fost mai clare subtilitatile, dulceata dominanta. Costa rica a fost mai acida decat etiopia guji lymu. Localul plin, lumea astepta sa prinda loc in picioare. Managerul amabil, l am rapit 5 minute sa l iau la intrebari.

Totusi am remarcat si unele " nereguli" cum ar fi quackeri in cafea, unele boabe nemarcate de fc, amandoua rasnitele ( mazzer lamarzocco vulcano) setate la fel pe doua cafele diferite. Extrag pe un strada 2 grp la 94 grade.

Am luat si o biftu gudina sa o tragem pe speedster+ robur. E pacat sa o stric pe magica.

Jos palaria, localul excelent amplasat, interior amenajat cu cap, o barista atragatoare cu care am povestit putin ( cu accent pregnant de Maramures). Recomand sa testati cafeaua lor, o gasiti si prin Bucuresti.
Nu sunt hotarat cui dau locul 1 pe 2017 la prajire: pressco sau PJ.[Image: d4be5cc1ce249e43d32ab5e8d073018a.jpg][Image: 374ae64364498963eb9966d486ea385b.jpg]
 
Reply
Yume Etiopia Worka Sakaro
Cel mai ok a fost cu 16 in, 34 out, 91 de grade, 27 de secunde.
Plăcută dar nu la fel de rafinată ca Burtukaana. [Image: ddda2cf8647d45d2983425db9f95bedb.jpg]
 
Reply
Columbia El Triunfo
20g Rasnite, extras la 93 timp de 24 secunde.
[Image: 225eacfdec527afe8b882d2ece5cc09b.jpg]
[Image: 61160a11caa16629009757fb5bc09f54.jpg]
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
@Mihai.b  ce ceasca este si de cati ml?
Dalla Corte Studio | honne | kinu m47 | fellow stagg | acaia s |
 
Reply
illy comercială.

[Image: bAB6tNx.jpg]
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
@Denis

Esti un om rau, nu poti sa dai si tu de stire sa ne vedem la o cafea.

Daca mai esti in Baia Mare da un mesaj sa ne cafengim maine Tongue
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 10 Guest(s)