Hello There, Guest! Login Register


Cum arata cafeaua ta de azi?

'neata!
[Image: 2LCSZQk.jpg]
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Mignon XL, M47, VST 15g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Pitcher 400 ml
 
Reply
[Image: fMVKmm2.jpg]
Bianca, Niche, Acaia Lunar, Comandante, V60, Hario Switch, Orea V3, Aeropress, Fellow Stagg
Ex: Lelit PL41TEM, Lelit PL43MMI
 
Reply
(24-10-2020, 09:21)Cip Wrote: Neața! Un cappuccino si un latte, ptr. somnorosi.
[Image: qW89Vbt.jpg]
Cea mai faina floare de pana acum... Tare...
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270wi, Sita : Ascaso 
 
Reply
(24-10-2020, 09:43)Levo Wrote: ... ' Neatza ...


[Image: UMl96FG.jpg]

...nu te cred Smile))
Lelit Bianca V2, Honne, Kinu M47 Phoenix, Bravo Tools, Felicita Arc, VST baskets
 
Reply
[ ... Big Grin ]  ' Neatza ...


[Image: CPamSs0.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
[Image: lWs9TEm.jpg]
 
Reply
[Image: ACbI1hZ.jpg]
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
Reply
... ' Neatza ...


[Image: 1rqWh1Y.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
... ' Neatza ...


[Image: yiINjst.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Ethiopia Sidamo Oromo de la Dropshot

[Image: PpEqWqa.jpg]
Lelit PL41TEM + Eureka Mignon SD , sita IMS 12/18 g / Ascaso 14-20 g
 
Reply
... ' Neatza ...


[Image: 2mQ8NL3.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
post-run recharge ...

[Image: 59l9GTX.jpg]
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Mignon XL, M47, VST 15g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Pitcher 400 ml
 
Reply
(24-10-2020, 09:43)Levo Wrote: Salut Levo, poți să-mi spui te rog de unde ai procurat muștiucul pentru Toscanello? Eu sînt cu Toscano Classico (pe lîngă pipă, trabucuri, țigări răsucite și narghilea Big Grin ) și am un cheroot holder din chihlimbar roșu vechi de vreo sută de ani care s-a ciobit nițel. Am luat de pe ebay ceva dar nu s-a potrivit fiindcă avea gaura cilindrică și cum italienele astea sînt nițel conice și au variații mari de dimensiune, la jumătate din ele nu stătea țigara fest și lua aer fals. Ăla vechi e ok, dar mă gîndesc să iau și ceva de rezervă.


[Image: UMl96FG.jpg]
ECM Technika V Profi switchable PID / Eureka Mignon Specialita 16CR / PL41TEM / PL043MMI / ibric Cu / ibric Ag / french press / spirtieră :D
 
Reply
(29-10-2020, 12:05)tase Wrote: Salut Levo, poți să-mi spui te rog de unde ai procurat muștiucul pentru Toscanello? ...

... Sigur , l-am luat de aici ( ... am mai multe culori si dimensiuni , chiar si din lemn am cateva  - maslin / palisandru etc  si din os / sidef , inclusiv pipe ptr. toscano / Gribaldi insa ... culmea , cea mai ieftina s-a potrivit cel mai bine cu preferintzele mele , ptr. ca se intretzine extrem de usor ( ... doar perii ptr. pipa si niste whisky ptr. curatzare )  are un corp robust / gros in doaga , nu se incalzeste si este usor k greutate.
     Oricum , prima jumatate o fumez fara sa scrumez si fara mustiuc ... apoi atasez port- tzigara si gustul devine mai dens , mai dulce si tot rece ... si pot fuma pana la cca. 1 cm de capatul terminal al tzigarii fara sa ma ard la degete si fara sa-mi ingalbenesc mana. Recomand cu mare drag - este eficient si ieftin ... Cool ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
[Image: vugDzJ7.jpg][Image: qxjzMMk.jpg]
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
Reply
Mulțumesc mult, am luat una ca a ta și una savinelli plus una radice&cumberland, că prea erau mișto! Și o sticlă de grappa din chardonnay, că nu mai băusem de vreo doi ani Smile . Bun magazinul, marfă de calitate, grazzie, Levo!
ECM Technika V Profi switchable PID / Eureka Mignon Specialita 16CR / PL41TEM / PL043MMI / ibric Cu / ibric Ag / french press / spirtieră :D
 
Reply
... Certo , con molto piacere ... Cool ... am mai luat tanta roba si de aici si de pe aici , poate ajuta ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
(29-10-2020, 14:19)Levo Wrote: ... Certo , con molto piacere ... Cool ... am mai luat tanta roba si de aici si de pe aici , poate ajuta ...

Bf!
ECM Technika V Profi switchable PID / Eureka Mignon Specialita 16CR / PL41TEM / PL043MMI / ibric Cu / ibric Ag / french press / spirtieră :D
 
Reply
... ' Neatza ...


[Image: aA2voas.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Nu am prins eu spilul latte art-ului, dar imi ppace sa lucrez cu ceva usor de extras.
[Image: 9o9T0Gx.jpg]
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
[Image: 9Ox2SbG.jpg]Cafea 3rd wave in ceașcă 1st wave Smile
Bianca, Niche, Acaia Lunar, Comandante, V60, Hario Switch, Orea V3, Aeropress, Fellow Stagg
Ex: Lelit PL41TEM, Lelit PL43MMI
 
Reply
Spilul vine incercand
[Image: 03ZekXj.jpg]
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
... ' Neatza ...


[Image: 7yFCLNj.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
   

Amor Perfecto, Narino, Columbia
Procesare - Spalata
Altitudine 1700-1950 m
Note fructate , dulci
Aciditate medie

Prajita la origine Smile
 
Reply
Mabo - Rwanda Muganza , o cafea care iese cel mai bine la temperaturi joase (90 grade).
O bomba pe filtru dar cu putin tweak si pe espresso Smile

[Image: sCTvhyh.jpg]
ECM Synchronika | Ceado E37s | Niche Zero | Comandante | Kalita
 
Reply
QIMA - yemen
15g - 93c - 22s
[Image: 1aa4b81e215454c292299c3e4f09cd41.jpg]
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
De unde luat?
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
Londra. Acolo este si prajita.

https://www.qimacoffee.com/buy-roasted-coffee
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
[Image: 5acd831109bf4a9a0fbc3116d01a02d2.jpg]

Dear Diary...Jackpot!
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
[Image: 5yS8nFo.jpg]
Bianca V2, DF64 SSP cast, Comandate, Zp6 special, Kinu m47p, cafelat robot, wilfa, april brewer, b75, v60
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 8 Guest(s)