Hello There, Guest! Login Register


Cum arata cafeaua ta de azi?

[Image: HL8lIo2h.jpg]
 
Reply
Very happy cu La Picona. (Multam Vladoo)
Am schimbat si duza de aburi cu cea mai mare Smile
[Image: lrYtmqM.jpg]
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
... ' Neatza ...


[Image: 2Ou1N39.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Santa Rosa:

https://streamable.com/hih3y
MK Brasilia ■ MK K22S SSP ■ MK K32SB & Aeropress 
 
Reply
... Pe o vreme k asta , chiar e necesara o cafea ... Cool ...


[Image: UNDPeOy.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Pavoni + Xeoleo 50mm Big Grin
Costa Rica de la spired.ro
Sotia zice ca e f buna cu lapte. Eu n-am gasit echilibrul perfect pt espresso dar cafeaua e interesanta si cei de la prajitorie au fost f prompti. Am tras un shot si pe o tanzania tot de la ei si a fost mai pe gustul meu.

[Image: pMUMoVL.jpg]
[Image: pDtt3yO.jpg]
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
... Buna dimineatza , tot cu ratza ...



[Image: OExHClS.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Big Grin 
Pseudocrema de la Brikka, cu o cafea napoletana (Borbone), un pseudo-espresso delicios [Image: biggrin.gif]

[Image: WRVFe9C.jpg][Image: qiX2soj.jpg]
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
Reply
Și una cu guler

[Image: xzQ9ouE.jpg]
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
Reply
... ' Neatza ...


[Image: 9049ulb.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
[Image: RAiJvfl.jpg]

[Image: 9q1lG0o.jpg]
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
'Neata..

[Image: xl8xbjA.jpg]
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Mignon XL, M47, VST 15g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Pitcher 400 ml
 
Reply
[Image: eqVuAnS.jpg]
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
Reply
... o complectare , dupa masa ...


[Image: M7mzxuu.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
2 inimi..sau mere.
Mai am mult de munca Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)
   
PL41TEM; Kinu Pheonix  
 
Reply
[Image: ubf0Bash.jpg]
 
Reply
Tanzania - hot spot
16 g
[Image: 47d6649c71525dd9a9d9b516a8a59c1b.jpg]
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
... Buna dimineatza ...


[Image: pvlhUM9.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
[Image: NtOOBLL.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Arata superb espresso macchiato. 41
ECM Synchronika / Eureka Mignon Specialita / Kinu M47S / Kribli-Grabli / Motta and Normcore tools & Gaggia Classic 2015 / MDF 
 
Reply
Sweet prajita de Mihai 57
[Image: sgVZWFWh.jpg]
 
Reply
[Image: k90dLH6.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
[Image: ARW3GCR.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
(23-01-2019, 10:48)Raducanu Wrote: [Image: spmtrjf.jpg]

daca ai citi cu atentie, ai vedea ca topicul asta se numeste “cum arata cafeaua ta”, NU “cum arata cafelele tale”!!!

rog un admin sa ia masuri.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
@bogdan_geor e bine asa? Smile[Image: gYKxRNl.jpg]
 
Reply
obraznic... ca de obicei...
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
Angel Banan
 
Reply
(30-01-2019, 10:17)Raducanu Wrote: @bogdan_geor e bine asa? Smile[Image: gYKxRNl.jpg]

-------------
On topic:
Daca priviti cu atentie exista o imperfectiune !
Centrul de greutate al ansamblului ceasca-cafea-lapte-spuma nu se afla pozitionat la distante egale de fetele laterale ale obiectului pe care ansamblul este pozitionat intr-un echilibru precar!
--------------
Off topic:
Mea culpa. Am comentat aici si nu in thread-ul dedicat comentariilor despre cafeaua de azi pentru ca acolo citeste prea putina lume!
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
Cu îndrumarea lui @Raducanu, chiar și amatorii 'prind' aripi.

[Image: 1467ee3700b95906feb05b8e3985cb5e.jpg]
La Pavoni, Mazzer
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 7 Guest(s)