Hello There, Guest! Login Register


Comenzi de grup cafea - Timisoara

(13-01-2016, 15:38)sorin2010 Wrote: baieti ,mi se cam termina cafeaua...Smile 
doritori de o comanda de grup de la sarkis? pentru Timisoara
Cum de-am ratat asta? Off...

Presupun ca ai comandat deja; asa ca intreb si eu, mai e cineva doritor miine (adica joi) de o comanda de la Sarkis?
Lelit PL043MM/Kinu M47 + Gaggia Classic
 
Salutari, daca mai e cineva din Arad, eu m-as alatura celor din Tm cu vreo 400 grame
Now: Lelit PL92T, Kinu M47
History: Lelit PL41TEM la 9 bari, sita dus IMS, sita Ascaso Precision Filter, Saeco Poemia HD8423, Prolex Mini, Tamper Cafes Richard
 
noi am facut deja comanda.
poate data viitoare Smile
Rocket Giotto premium plus, Lelit pl43mm,Saeco Poemia HD8325, pitcher :).
 
Timisoreni, rasnita Che va fi la TudorB de saptamana viitoare. Cine are pofta de teste, sa-mi dea un PM..
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Salut.
Vreau sa ma alătur si eu grupului la următoarea comanda de cafea.
Va rog sa ma anuntați si pe mine.
Mulțumesc
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13
 
Eu vreau sa fac comanda saptamana asta, sau viitoare cel tarziu. Se mai baga careva?
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13E, La Spaziale Astro 12D, AeroPress, V60.
 
Salutare,
Sunt in Craiova pana joi, 25.02. Ma gandeam sa incerc ceva de la Hedone, daca mai doreste cineva pot sa o aduc in Timisoara saptamana viitoare.
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Discutam mai devreme cu celu (Timisoara) sa incercam un ritm de cumparare, de genul 1-5 si 15-20 ale fiecarei luni, sa comandam atat cat consumam in 2 saptamani, sa fie permanent proaspata. Cum vi se pare?

Transport Timisoara-Oradea pot sa fac eu saptamanal, in weekend, putem sa luam impreuna pentru discount.
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Mi se pare o idee (foarte) buna: asta inseamna ca oricine e curios se poate inscrie aici (sau in threadul de Oradea, sau facem unul comun) in cele 4 zile mentionate, si cel care s-a oferit sa faca comanda (Cosmin, daca faci tu mereu comanda, cum pare sa sugereze mesajul precedent, eu zic "multumesc" - doar sa nu fie o incarcare prea mare, si comanda, si naveta Oradea-Timisoara, si intilnirile pentru distribuire; de aceea ma gindeam ca poate se mai ofera si alti voluntari) o centralizeaza la data stabilita (in a cincea zi) si-o trimite; apoi o receptioneaza si o distribuie. Daca se intimpla ca pina la data limita sa nu fie destui participanti se decid intre ei - renunta la comanda, maresc cantitatile ca sa ajunga la comanda minima, sau trimit comanda asa cum e. Eu momentan sint OK, as participa la comanda din 20 martie (cu inscrieri in intervalul 16-19 martie).

(o alternativa, ca sa nu facem un thread cu mesaje de genul "si eu 250g" ar fi sa se anunte aici cel care va trimite comanda de la data urmatoare, sa primeasca comenzile individuale pe MP si sa comunice comanda agregata cu o zi inainte, tot prin MP, catre cei care participa la comanda)
Lelit PL043MM/Kinu M47 + Gaggia Classic
 
La prima comanda ma ocup eu de tot, poate sa fie cea din 20.03, pe moment sunt si eu ok, plus ca astept si pl62-ul Smile
La distribuire ar de ajutor sa veniti voi dupa cafea, eventual sa stabilim o ora si o locatie acceptabila pentru toata lumea.
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Pot sa ma ocup si eu de comenzi mai mari, daca doreste careva.

Am mai facut 2 comenzi impreuna cu Celu, si el zicea ca poate sa ridice de la mine cafeaua si sa distribuie mai departe, pe traseul lui de lucru zilnic.
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13E, La Spaziale Astro 12D, AeroPress, V60.
 
Hai sa vorbim in jurul datei de 20, vedem cati ne adunam la comanda.
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Eu incep sa raman fara cafea, doritori de comanda?
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13E, La Spaziale Astro 12D, AeroPress, V60.
 
Asemenea si eu voi lua 500 g, am inteles ca se va comanda de la Claro sau Sarkis, cum hotaram de la care luam?
Now: Lelit PL92T, Kinu M47
History: Lelit PL41TEM la 9 bari, sita dus IMS, sita Ascaso Precision Filter, Saeco Poemia HD8423, Prolex Mini, Tamper Cafes Richard
 
Eu prefer Sarkis, deocamdata.
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13E, La Spaziale Astro 12D, AeroPress, V60.
 
Tot de Sarkis de data asta, eu as vrea 250g Guatemala.
Eu propun sa isi exprime fiecare parerea legat ce doreste in comanda asta, vedem catre care prajitorie va inclina balanta. Putem face si doua comenzi la doua prajitorii diferite, ideea comenzii de grup e sa aducem transportul la un cost cat mai mic.
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Salutare,
Eu vreau 250g Bolivia (Sarkis)
Nu am vreo preferința legată de prajitorie.
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13
 
Da transportul cat mai mic spre gratuit, daca e sa aleg si eu as merge pe Ethiopia 250 gr si blendul Sarkis tot 250 gr
Now: Lelit PL92T, Kinu M47
History: Lelit PL41TEM la 9 bari, sita dus IMS, sita Ascaso Precision Filter, Saeco Poemia HD8423, Prolex Mini, Tamper Cafes Richard
 
La Sarkis, daca comandam minim 3 kg, transportul e gratuit. Peste 1kg, transportul este 50/50.
Se aplica si reducerea de forum (15% cred).

Cand va trebuie cafea, sa stiu cum sa ma organizez cu comanda.
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13E, La Spaziale Astro 12D, AeroPress, V60.
 
Pai hai sa centralizam pana luni ca sa lansam comanda. Eu sunt plecat saptamana viitoare in delegatie, daca vrei gremy comanda tu, daca nu centralizez eu.
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Ma intereseaza sunati-ma la 0727761660
Gaggia Clasic + Pid _ Fiorenzato F5
 
Scrie aici te rog ce doresti
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
(18-03-2016, 22:35)tiranul Wrote: Ma intereseaza sunati-ma la 0727761660

Aici se intampla o colaborare intre useri nu e un call center :Smile Deci daca doresti sa intri in "combinatie" spune pe forum concret despre ce este vorba.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
(18-03-2016, 22:55)CosminC Wrote: Scrie aici te rog CE doresti

 as dori 250 gr brazilia santos si 250 gr sarkis cafe
Gaggia Clasic + Pid _ Fiorenzato F5
 
Eu Luni sigur fac comanda la Sarkis. O sa dau un mesaj pe forum. Cu un sumar al comenzii.
Sau imi trimiteti prin SMS comanda la numarul 0761655687.

Deocamdata situatia sta asa la comanda Sarkis:

@CosminC - 250g Guatemala
@Celu - 250g Bolivia
@Macrici - 250g Sarkis, 250g Ethiopia
@tiranul - 250g Brazilia Santos, 250g Sarkis
@gremy - 500g Amore + 500g Amore (prieteni)

Total: 2,5kg

La 3 kg e transportul gratuit.
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13E, La Spaziale Astro 12D, AeroPress, V60.
 
Eu as vrea 250g Chocolat (si daca nu se mai adauga nimeni pina miine poti sa pui inca 250g Amore, ca sa fie cele 3 kg). Multumesc!
Lelit PL043MM/Kinu M47 + Gaggia Classic
 
Mai trece-ma te rog pe lista cu 250g Amore macinat pt. moka (un coleg de la birou), sa facem cele 3 kg.

@Macrici: din pacate sunt in delegatie saptamana viitoare, ajung in Timisoara marti, 29.03 si seara merg la Oradea. Daca nu iti e tarziu, iti aduc atunci cafeaua.
@gremy: te rog sa imi dai un cont sa iti virez banii pe comanda

Ma bucur ca am facut 3 kg per comanda, insa nu comandati prea mult sa avem si pentru data de 5.04 Smile

@gremy: am vorbit cu Celu, te rog lasa la el ce am comandat eu.
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Multumesc CosminC, rezolv eu sa ajunga cafeaua la mine mai repede.
@gremy te rog sa-mi lasi si mie un cont in care sa-ti virez banutii
Now: Lelit PL92T, Kinu M47
History: Lelit PL41TEM la 9 bari, sita dus IMS, sita Ascaso Precision Filter, Saeco Poemia HD8423, Prolex Mini, Tamper Cafes Richard
 
@CosminC, @Macrici: eu pot sa plătesc si partea voastră, ca sa nu va complicați cu transferul, dacă Gremy este de acord.
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13
 
Recapitulare/confirmare:

@CosminC - 250g Guatemala, 250g Amore (macinat pt. moka)
@Celu - 250g Bolivia
@Macrici - 250g Sarkis, 250g Ethiopia
@tiranul - 250g Brazilia Santos, 250g Sarkis
@gremy - 500g Amore + 500g Amore (prieteni)
@io_bri - 250g Chocolat

Total: 3kg

@Celu pentru mine e cea mai buna solutie sa iti dau tie cafeaua, si tu sa imi dai banii.
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13E, La Spaziale Astro 12D, AeroPress, V60.
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)