Hello There, Guest! Login Register


Comenzi de grup cafea - Timisoara

Ok, se pare ca avem in desfasurare aprovizionare din 2 locuri, eu centralizez coanda la Sarkis, avem pana acum:
Io_bri - 250gr Chocolat
Beberules - 250gr Java
Macrici - 250gr Java + 250gr Guatemala.

Dupa cum spuneam as prefera sa ajunga coletul in Tm, dat fiind faptul ca sunteti 2 pers din Tm avem 2 variante, sau chiar 3:
A. Plasati unul din voi comanda
B. Plasez eu comanda dar am nevoie de o adresa de livrare
C. Plasez eu comanda cu destinatie la un magazin de pe Calea Aradului unde am eu niste colegi de servici si isi ridica fiecare cafeaua de acolo.

Insa daca vrem sa ajunga coletul maine la destinatie cred ca ar trebui sa o trimitem azi pana in ora 14, daca nu reusim atunci ramane pe maine sa ajunga pe miercuri
Now: Lelit PL92T, Kinu M47
History: Lelit PL41TEM la 9 bari, sita dus IMS, sita Ascaso Precision Filter, Saeco Poemia HD8423, Prolex Mini, Tamper Cafes Richard
 
Eu is cam prins la job, nu m-as baga sa dau gestionez eu comanda. Dpmdv e ok si cu varianta C, pot sa trec sa ridic boabele de pe Aradului.
ECM Classika | Sette 270 | Past: Lelit PL41TEM, Ascaso Mini i2
 
Eu pot sa dau comanda, dar doar mîine (și să o primesc miercuri) - și undeva pe la 18:15 as fi (miercuri) în zona poștei (mă pot plimba și în alte direcții, dar ar trebui să mă încadrez în ~30 minute) - sau vine cine vrea miercuri după-amiaza, sau joi, prin zona Modern.
Lelit PL043MM/Kinu M47 + Gaggia Classic
 
Pai pt mine cel mai simplu ar fi sa ajunga pachetul la colegii mei de pe Calea Aradului, sau am vazut ca joi s-ar face din nou o intalnire a espressomanilor din Tm, ma gandeam sa vin si eu doar ca as putea ajunge in jurul orei 19:30, oare s-ar supara Dl. Milan daca ar aparea cafea de la Sarkis? Intreb deoarece in lumea asta exista fel si fel de oameni....
Now: Lelit PL92T, Kinu M47
History: Lelit PL41TEM la 9 bari, sita dus IMS, sita Ascaso Precision Filter, Saeco Poemia HD8423, Prolex Mini, Tamper Cafes Richard
 
Milan nu e așa.
Lelit PL043MM/Kinu M47 + Gaggia Classic
 
Mie mi-e ok oricum, numai sa ma anuntati cine o da, si cui dau banii Smile
ECM Classika | Sette 270 | Past: Lelit PL41TEM, Ascaso Mini i2
 
(25-09-2016, 16:50)Celu Wrote: Cafea ETIOPIA Burtukaana Chire, Natural (Espresso) 500g
Mulțumesc!
Fost la Yume, luat cafeaua (și mulțumiri gazdelor pentru povești și lămuriri!) Dacă mai vreți ziceți, că probabil mai trec și mîine dimineață - azi era cam tîrziu pentru degustat cafea.
Lelit PL043MM/Kinu M47 + Gaggia Classic
 
(26-09-2016, 17:32)io_bri Wrote: Milan nu e așa.

Din cate l-am simtit pe Milan prin telefon, mi-am dat seama ca e un om cumsecade si eram aproape convins ca nu mi-ar da peste nas daca ar vedea alte ambalaje decat SunCoffe la o intalnire organizata de el, acum ca mi-ai confirmat sunt convins 100%, atunci ramane pe tine sa aduci cafeaua in Tm, joi voi veni si eu la intalnire si ne "socotim" acolo
Now: Lelit PL92T, Kinu M47
History: Lelit PL41TEM la 9 bari, sita dus IMS, sita Ascaso Precision Filter, Saeco Poemia HD8423, Prolex Mini, Tamper Cafes Richard
 
OK, atunci voi suna eu mîine pentru comandă. Întrebare: eu probabil ajung la Aethernativ doar după 8 (aproximativ 8:15 - joia am eu program) - stați pînă atunci sau îmi fac drum și mă întîlnesc înainte de 6pm cu cineva care ajunge la timp (Celu? sau eventual Cosmin?), să-i dau pachetele de cafea?
Lelit PL043MM/Kinu M47 + Gaggia Classic
 
(26-09-2016, 20:24)Macrici Wrote:
(26-09-2016, 17:32)io_bri Wrote: Milan nu e așa.

Din cate l-am simtit pe Milan prin telefon, mi-am dat seama ca e un om cumsecade si eram aproape convins ca nu mi-ar da peste nas daca ar vedea alte ambalaje decat SunCoffe la o intalnire organizata de el, acum ca mi-ai confirmat sunt convins 100%, atunci ramane pe tine sa aduci cafeaua in Tm, joi voi veni si eu la intalnire si ne "socotim" acolo

Te asteptam cu drag Wink
 
(26-09-2016, 22:10)io_bri Wrote: OK, atunci voi suna eu mîine pentru comandă. Întrebare: eu probabil ajung la Aethernativ doar după 8 (aproximativ 8:15 - joia am eu program) - stați pînă atunci sau îmi fac drum și mă întîlnesc înainte de 6pm cu cineva care ajunge la timp (Celu? sau eventual Cosmin?), să-i dau pachetele de cafea?


Eu ajung târziu, după 19:00 Sad
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13
 
(26-09-2016, 22:10)io_bri Wrote: OK, atunci voi suna eu mîine pentru comandă. Întrebare: eu probabil ajung la Aethernativ doar după 8 (aproximativ 8:15 - joia am eu program) - stați pînă atunci sau îmi fac drum și mă întîlnesc înainte de 6pm cu cineva care ajunge la timp (Celu? sau eventual Cosmin?), să-i dau pachetele de cafea?

Cum stam, avem cafeaua?
Now: Lelit PL92T, Kinu M47
History: Lelit PL41TEM la 9 bari, sita dus IMS, sita Ascaso Precision Filter, Saeco Poemia HD8423, Prolex Mini, Tamper Cafes Richard
 
Vezi sectiunea Comenzi grup Oradea.
Acum: /Espresso/ ACS Minima DB, Eureka Atom Specialty 65 White; /Brew/ Kinu M47 Phoenix (cuțit pour-over), Hario V60 Ceramic, Hario Drip Kettle Buono 1,2 L, Hario Range Server Glass
Anterior: Gaggia Classic 2015/Gaggia Baby Millenium 2001, Fiorenzato F5 GT 64/Lelit PL043MMI
 
(29-09-2016, 13:58)Macrici Wrote: Cum stam, avem cafeaua?

Da ;-)
Lelit PL043MM/Kinu M47 + Gaggia Classic
 
nu vrea nimeni cafea de la claro cu 30% reducere???
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Sunt eu interesat de comanda
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13
 
Celu, care comandă? Ca aia de la Claro e deja și băută... Smile , se mutase discuția pe thread-ul de Oradea.
ECM Classika | Sette 270 | Past: Lelit PL41TEM, Ascaso Mini i2
 
Dacă e deja băută, am putea sa facem o noua comanda. Corect?
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13
 
Eu mai am stocuri cam pentru vreo săptămână, și următoarea tură vreau să iau de la Milan.
M-aș băga doar dacă se face iarăși la Sarkis, pentru partea feminină din casă - i-a plăcut mult Sweet-ul și mai vrea [Image: smile.gif]
ECM Classika | Sette 270 | Past: Lelit PL41TEM, Ascaso Mini i2
 
Celu, vezi pe topicul de Oradea, ne-am adunat acolo pentru o comanda de Sarkis, o da Cosmin astazi si o aduce miercuri inTM.
ECM Classika | Sette 270 | Past: Lelit PL41TEM, Ascaso Mini i2
 
Mai comandă cineva cafea în perioada asta?
Expobar Brewtus IV + Eureka Zenith 65 E
 
da de la milan Smile
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Este careva interesat de o comanda de grup de la Claro?
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)