Hello There, Guest! Login Register

Comanda grup Coffee Collective

(21-10-2020, 15:51)Cosminchir Wrote: Salutare,
1× 250g Kieni Espresso
1 x 250g Kirite Espresso
1× 250g Vista Hermona Espresso
Mulțumesc.
Din motive obiective trebuie să mă retrag, data viitoare.
Lelit pl41tem, Kinu phoenix, IMS 18/ascaso 20

Reply
14 acum

1 x Kieni filtru pe langa cealalta Kirite
Mersi!
Home: Dalla Corte Studio I Ek43s Titus carrier I Brewista Smart Scale II I + 3d custom printed stuff I Aeropress I Kinu M47 I BWT Filter
Work: Cafelat Robot I Ceado E37s SSP Burrs I V60 Xeoleo Ghost Burrs I
Ikawa

Reply
salutare tuturor 
au inceput aventurile  Smile
dupa o scurta discutie semi-halucinanta am trimis prima comanda care s-a oprit la mustbeme (inclus).
am cerut shipping cost pt 20 kg si mi-au dat 480 DKK. pe urma "m-a preluat alt operator" care mi-a spus ca de fapt intr-un colet de 20 kg intra doar 16 kg de cafea, restul e ambalajul  Angry . deci 7.5 DKK transport/punga.
am inghitit in sec, hai bine, fie, 1 leu/punga extra nu e un capat de tara.
pe urma cand sa platesc comanda: extra fee pt plata cu cardul ~160 DKK. WTF? cica e fee pe care il percepe "credit card issuer". prima data cand vad asa ceva: efectiv pe cand bagam cardul, dupa primele 8 cifre, mi s-a schimbat suma - si am incercat cu: Revolut, Raiff debit, Raiff credit, Raiff debit eur...
dupa asta am zis ca-mi bag picioarele in CC si anulez tot.
era totusi pacat ca ne-am strans ceva oameni care asteptau niste cafea buna si am cautat solutii alternative.
am platit pana la urma prin transfer bancar (tot Revolut, dara fara "card issuer fee"). maine revin pe PM cu sumele de plata catre cei care au fost in comanda 1: pana la mustbeme inclusiv.
pt comanda 2 mai sunt necesare in acest moment fix 21 pungi si va pleca doar dupa ce se vor strange. din fericire (din pacate?) la CC nu se schimba asa des cafelele ca la RSC asa ca vom mai astepta un pic.

PS: cafeaua va trebui sa fie nemaipomenit de buna si feedback-urile voastre la fel ca sa-mi mai testez rabdarea si data viitoare cu "nordicii"

multumesc pt atentie si va doresc o seara buna in continuare  Shy

rugaminte pt toti cei ce doresc sa se inscrie: calculati cam cat va costa - asa la prima vederea preturile sunt intre 59-76 lei/punga in functie de origine vs RSC 45-54 lei/punga
pt cei din tara se adauga si transport min 20 lei/colet
n-as vrea sa avem neintelegeri - la RSC nu am avut niciodata incidente/sovairi/retrageri de exemplu
Lelit Bianca + Compak E8 SSP, Bravo Tools, Acaia Pearl, V60+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
Multumim pentru rabdare  Smile
Astept calculul si rezolv imediat.
Espresso: Mazzer Kony E, Mazer Major, Expobar Brewtus IV DB, VST / IMS, Acaia Pearl, Fel. Arc, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, Cafflano Kompresso, Aeropress, V60, French Press

Reply
inca 18 pungi disponibile
Lelit Bianca + Compak E8 SSP, Bravo Tools, Acaia Pearl, V60+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
Comanda deschisa in continuare

Reply
Atunci sa ma fie inca 2 pungi de filtru:
1 Vista Hermosa filtru
1 Kieni filtru
Lelit PL162T Bianca + Hedone Honne

Reply
Daca se pot comanda si "pachete", intru si in comanda 2 cu:
Taster Package 411 DK  (Kieni + Buku + Vista Hermosa + Kirite)
Espresso: Mazzer Kony E, Mazer Major, Expobar Brewtus IV DB, VST / IMS, Acaia Pearl, Fel. Arc, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, Cafflano Kompresso, Aeropress, V60, French Press

Reply
A revenit Akmel (Ethiopia Natural): filtru si espresso (pret lista 105 DKK)
A disparut Kieni espresso (erau putine, le-am inlocuit cu Akmel)
Va readuc aminte ca mai exista si o Brazilia Daterra espresso (pret lista 95 DKK)
Mai sunt necesare 13 pungi
Maine ar trebui sa plece spre noi prima comanda

Reply
(26-10-2020, 10:14)KrisssKros Wrote: Daca se pot comanda si "pachete", intru si in comanda 2 cu:
Taster Package 411 DK  (Kieni + Buku + Vista Hermosa + Kirite)

Daca le comanzi individual, pretul e mai bun (se aplica -15%). La pachet, am inteles ca nu se aplica discount
Lelit41TEM, 44MMT, KINU, Comandante

Reply
la taster package nu avem reducere (am mentionat)

Reply
(26-10-2020, 11:05)BogdanIacob Wrote: Daca le comanzi individual, pretul e mai bun (se aplica -15%). La pachet, am inteles ca nu se aplica discount

(26-10-2020, 11:20)vladdooo Wrote: la taster package nu avem reducere (am mentionat)

Multumesc de atentionare, am recitit postul initial. Retrag bundle-ul si inlocuiesc cu:
1 x Akmel espresso
1 x Akmel filtru
1 x Vista Hermosa espresso
1 x Vista Hermosa filtru
1 x Buku filtru

Reply
Akmel filtru is da shet.

Comanda mea actualizata cu 1 akmel:

1x Akmel
1x Vista Hermosa filtru
1x Kieni filtru
1x Kirite filtru
1x Buku filtru
Lelit PL162T Bianca + Hedone Honne

Reply
inca 7 pungi si se inchide si a 2-a comanda

Reply
1x Akmel filtru si pentru mine pls
Lelit41TEM, 44MMT, KINU, Comandante

Reply
Adaug si eu Akmel filtru la lista initiala.

1 x Kirite
1 x Kieni
1 x Buku
1 x Vista Hermosa
1 x Akmel

Reply
Adaugam la comanda mea,  te rog
2 x Akmel Espresso
LELIT PL62S(kit profilare CoffeeSensor) ; MAZZER Super Jolly; KINU M47; BRAVO tools; DUOMO the eight; VST18gr;20gr; IMS Nano 18gr; Flair Signature PRO ; Gaggia Clasic

Reply
Salut
Tu esti in prima comanda - te pun si in aceasta?
Daca da, iti voi trimite pe rand coletele

Reply
Vreau si eu te rog:

1 x Akmel Espresso
1 x Kieni Espresso
1 x Blend

Mersi!
Lelit MaraX / Quamar

Reply
comanda inchisa
revin cu detalii cu privire la ambele comenzi
posibil ca in prima comanda sa fie 2 kieni espresso in plus, va zic

ca sa anticipez intrebararea  Big Grin : dupa ce vine si comanda a 2-a intreb si de advent calendar  Tongue

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)