Hello There, Guest! Login Register

Comanda de grup Flair Espresso

Am primit o subventie de la Flair Espresso pentru a promova brandul lor, pe care am decis sa o redirectionam catre espressomani. 
Insa livrarea a fost foarte scumpa ca venea de la ei din SUA, si practic subventia a fost "mancata" de transport, si tot negociez cu ei (exact de 3 luni), si am primit un acord ca putem aduce direct de la fabrica lor din China chiar la o comanda mai "mica".
Dupa mai multe randuri de negocieri am ajuns la o concluzie - daca se vind macar 10 bucati pe forum, atunci din comanda minima care a mai ramas o asumam noi ( dupa calculele mele cu vanzarea curenta vorbim de un stoc pe 2,5 ani din Flair :-) )

Mai jos regasiti preturile:

Nume produs / Pret TVA incl.

Preturi cu vanzare peste 10 buc:
Flair Espresso Maker, Classic, Solo    719.99
Flair Signature Espresso Maker, Black, Plus    839.99
Flair Signature Espresso Maker, Chrome, Plus    889.99
Flair Signature Espresso Maker, Chrome, Bundle    999.99
FLAIR SIGNATURE BLACK PRO    1199.99
FLAIR SIGNATURE CHROME PRO    1299

In plus, daca trecem la group buy peste 15 bucati, atunci oferim inca 5% discount si preturile ar arata asa:

Preturi valabile la min 15 buc vandute:

Flair Espresso Maker, Classic, Solo    683.9905
Flair Signature Espresso Maker, Black, Plus    797.9905
Flair Signature Espresso Maker, Chrome, Plus    845.4905
Flair Signature Espresso Maker, Chrome, Bundle    949.9905
FLAIR SIGNATURE BLACK PRO    1139.9905
FLAIR SIGNATURE CHROME PRO    1234.05

Toate preturile sunt in RON cu TVA, si include transport gratuit.

Termen de livrare - aprox 2 saptamani de la finalizarea comenzii ( doar daca trecem peste pragul de 10 bucati )
Plata: se plateste in avans ( doar prin transfer bancar )

---

Deja avem comanda pentru 2 bucati, deci mai avem nevoie min de 8 utilizatori Big Grin
--Only God Can Judge Me--

Reply
Comanda trebuie să conțină minim 10 (sau 15) bucăți din fiecare fel sau pot fi în total 10/15 bucăți "asortate"?

De asemenea, în lista nu apare varianta "Flair Signature Espresso Maker, Black, Bundle". Este o scăpare sau nu este disponibilă?
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Brewista Smart Scale II
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Reply
(23-03-2019, 20:23)HoratiuC Wrote: Comanda trebuie să conțină minim 10 (sau 15) bucăți din fiecare fel sau pot fi în total 10/15 bucăți "asortate"?

De asemenea, în lista nu apare varianta "Flair Signature Espresso Maker, Black, Bundle". Este o scăpare sau nu este disponibilă?

Min 10 bucati "asortate".

Nu am primit discount pentru toate produse, deci doar cele mentionate sunt un "cursa".

Reply
Si fara accesorii banuiesc... poate, poate... poti strecura un grup complet + tamper, pe langa cele 10...

Reply
@renatoa - nu promit, dar incercam..

Pana acum avem 2 utilizatori inscrisi..

Reply
Poate ma cuplez cu unul din cei care va lua un model single group, ca sa ia un bundle cu doua grupuri si platesc diferenta. Si de tamper ma descurc separat.

Reply
@MyR
Ma intereseaza varianta colorata in negru, cu manometru.
Te rog sa imi spui care este acest model in lista postata de tine si care sunt componentele care se livreaza in pachet (tamper......)
Multumesc!
 LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Honne Slim, Kinu M48, Acaia Lunar, BravoTools, Hottop kn-8828b-2k+/Artisan mod.
 (Lelit PL41TEM, Expobar DB, Vibiemme Super 2B/PID, Gagia MDF, Vario Home, Macap M4D, Kinu M68 manual/electric)

Reply
Signature Black pro vine cu manometru:

https://www.flairespresso.com/pro

In the Box

Base

Post & Lever with Copper Portafilter Base

Stainless Steel Portafilter with Screen

Stainless Steel Brew Cylinder with Plunger

Preheat and Tamping Cap

Stem with Pressure Gauge

Dosing Cup

Funnel

Two-Piece Stainless Steel Drip Tray and Branded Polishing Pouch

Stainless Steel Tamper

Carrying Case

Screw for Affixing Post to Base Permanently

Brewing Guide
factory g106, m47, ims, kazak accessories, fluid bed roaster

Reply
@RaduCarutasu - @dev a scris corect ce contine pachetul Signature PRO.

--

Mai jos regasiti numele produselor si un link direct de la producator, unde scrie exact ce este in colet, etc.

Flair Espresso Maker, Classic, Solo   -- LINK --
Flair Signature Espresso Maker, Black, Plus   -- LINK --
Flair Signature Espresso Maker, Chrome, Plus   -- LINK --
Flair Signature Espresso Maker, Chrome, Bundle   -- LINK --
FLAIR SIGNATURE BLACK PRO   -- LINK --
FLAIR SIGNATURE CHROME PRO   -- LINK --

Reply
@MyR
Astept completarea listei, apoi detaliile pentru a efectua plata.
Alegerea este: FLAIR SIGNATURE BLACK PRO  
Multumesc!
 LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Honne Slim, Kinu M48, Acaia Lunar, BravoTools, Hottop kn-8828b-2k+/Artisan mod.
 (Lelit PL41TEM, Expobar DB, Vibiemme Super 2B/PID, Gagia MDF, Vario Home, Macap M4D, Kinu M68 manual/electric)

Reply
Bun venit in lumea profilarii Radu Smile
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
(27-03-2019, 22:52)Lyvyoo Wrote: Bun venit in lumea profilarii Radu Smile

Acum sa nu exageram! Wink
Sa vedem mai intai daca se completeaza lista cu numarul minim.
Am deja multe plecari planificate, iar Kinu M47 merita un partener pe masura.

Reply
Ma bag si eu pentru FLAIR SIGNATURE BLACK PRO, preferabil cu pretul de la 15 bucati Smile
Flair PRO | Niche Zero | Hario V60 | Popcorn Popper

Reply
Si eu, Flair Signature PRO, Black  Big Grin

se pare ca exista o diferenta de diametru intre variantele Pro si simpla, 46 mm vs 40 mm.

"With a larger reservoir and portafilter, the Signature PRO brings more options to your brew
The new, 46 mm all-stainless steel portafilter basket with drop-in dispersion screen works with doses from 14 - 24 g, and the cylinder, with integrated plunger and pour-through filling, let’s you set plunger height, and therefore reservoir capacity, to brew with between 50 - 75 ml of water."

Reply
Sunt deja detinator de pro edition.. foloseac 18 g.. se poate adauga in aceasta comanda si doar site?
strietman CT1 + Honne;   Flair Signature Pro, Kinu m68

Reply
Daca o sa avem destule doritori o sa aducem si accesorii, dar pana cand nu se finalizeaza lista, nu pot promite, sau oferi preturi pe ele.

Reply
si eu va rog un FLAIR SIGNATURE BLACK PRO.
sarumana
GS/3 AV | EK-43s | K30 | Comandante | VST 15/18/20g | Bravo Tools | Acaia Lunar

Reply
Avem 5 comenzi din 10 min ( sau 15 )... we are on a good path! :-)

Reply
+1: Ma inscriu si eu cu un FLAIR SIGNATURE BLACK PRO.
Flair Pro, V60, AeroPress, M47 Phoenix, 1Zpresso Mini Q, Xeoleo 50, Brewista SmartPour VT, Hario Buono, Bonavita Dual Voltage

Reply
Dacă se ajunge la 15 bucăți, mă bag și eu. Big Grin

@MyR Te-ai gândit la vreun termen limită? Pentru 10 buc presupun că se vor aduna doritori mai repede. După ce vor fi doritori pentru 10 buc, cât se va aștepta pentru a vedea dacă sunt doritori pentru 15 buc?

Cred că ar fi interesant dacă s-ar putea achiziționa sită separat, suplimentară. Adică ar fi mai ușor de lucrat la extracții multiple, consecutive.

Poate ne ajută o listă cu doritorii? Dacă și voi considerați că ajută, îi rog pe cei care se înscriu de acum înainte să copieze lista cea mai recentă la care să se adauge pe ei. Idea

1. anonim, în privat cu MyR
2. anonim, în privat cu MyR
3. RaduCarutasu - Flair Signature PRO Black
4. Laddu - Flair Signature PRO Black
5. Torin - Flair Signature PRO Black
6. bogdan_geor - Flair Signature PRO Black
7. zmolk - Flair Signature PRO Black
8. sochaux_ - Flair Signature PRO Black

Dacă toată lumea ia Signature PRO Black, poate obții un preț și mai bun sau pentru mai puține bucăți. Big Grin

Reply
Nu avem un termen exact, dar ar fi ideal sa nu tragem mai mult timpul decat 2 saptamani ( calculat din ziua de azi )

Reply
Salut comunitate! Eu sunt unul dintre anonimi. Flair Signature Pro black si ceva accesorii.

Reply
Salutare,

Doresc sa ma inscriu si eu la un Flair Signature PRO Black.
Multumesc
Lelit PL042TEMD 

Reply
Și eu, tot Pro Black
Rocket Classic, Profitec T64, Mahlkonig Vario, Kinu M47, aeropress, sita VST 18g ridgeless

Reply
(28-03-2019, 11:45)MyR Wrote: Daca o sa avem destule doritori o sa aducem si accesorii, dar pana cand nu se finalizeaza lista, nu pot promite, sau oferi preturi pe ele.

Pai mai degraba s-ar strange doritori daca am sti care sunt preturile pentru accesorii.

Reply
Pai nu te uiti pe site-ul Flair USA, daca aparatele ajung sa fie sub pretul de acolo, macar atat sa fie si accesoriile...  Confused

Reply
M-am uitat, dar imi place sa banuiesc ca in contextul unei comenzi mari de flair plus accesorii, preturile pentru cele din urma pot fi semnificativ mai mici.

Reply
Semnificativ nu cred...  Signature PRO Black care il ia toata lumea este 300$ * 4 = 1200 lei.
Castigul este TVA-ul si transportul, plus vreo 6% ca am pus $ la 4 lei, cand el e 4.23 de fapt.
Eu zic ca si asa e lucru mare si sa poti cumpara la pret american la tine acasa...
Dar ce accesorii sa mai cumperi? Ca ai tamper, ai doua grupuri...  Confused

Reply
Din ce vad pe site, are doar un singur grup. Ma gandeam la un al doilea.

Reply
Ma inscriu si eu pentru FLAIR SIGNATURE BLACK PRO.
Multumesc.
Expobar Brewtus IV,  K30 Vario sh, site VST, IMS, Kribli-Grabli, OCD v2.0, Tamper Tidaka, Tampercube, Acaia Lunar, Kinu M47, Flair Espresso PRO, V60

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)