Hello There, Guest! Login Register


Comanda cafea Drop Coffee Stockholm

#1
Salutare,

I-am vizitat pe cei de la Drop coffee anul asta in februarie si inspirat de initiativele de pe forum am discutat cu ei despre posibile achizitii mai mari. Trimit in Romania si pentru cantitati mai mari mi-au oferit un discount de 20% (doar la cafea )

Daca sunt doritori, pot plasa o comanda(daca strangem macar de 5 kg). Costul transportului il voi afla la plasarea comenzii, dar posibil sa fie undeva in jur de 15-20 eur .

https://www.dropcoffee.com/pages/about

https://www.dropcoffee.com/collections/beans
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#2
For international orders, we ship with DHL Express using the service Economy Select when possible. Shipping rates are calculated accordingly.
...
For wholesale orders or orders over 6 kg - please contact us at info@dropcoffe.se


https://www.dropcoffee.com/pages/shipping

Numai si de la modul de impachetare ai un discount urias... am luat una la intamplare si daca un kg este 1300kr, 4 sferturi sunt 4x390k, adica 260 kr = 17% discount !

Deci afacerea si mai mare ar fi cumparat numai la kg si reimpachetat aici local...
 
#3
mersi de sfat. nu ne opreste nimic sa facem asta
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#4
Eu am dat comanda alaturi de colegi care nu sunt pe forum.

Pt 4 kg de cafea costul transportului a fost 16eur, iar cafeaua a venit in 8 zile.

[Image: 29EipAH.png]
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#5
Ma bag si eu la o comanda viitoare, deci la o punga de 1kg am avea 37% reducere?  Smile
 
#6
Reducerea este de 20% din cate s-a scris la inceput, 17% este calculul meu daca iei 1kg fata de 4x250.
Asta era valabil oricum si daca ai fi cumparat doar 1 kg de pe site, deci nu e cazul sa le aduni Smile
 
#7
Pai si eu am zis acelasi lucru, fata de 250g avem o reducere cumulata de 37%
 
#8
33.6%
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#9
Uite cine stie matematica...
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
#10
Eu o comanda voi mai da de la ei pt ca mi-au trimis o punga de 250 gr in locul uneia de 1 kg Smile Am stabilit cu ei ca la urm comanda sa-mi trimita diferenta.

Ce nu pot garanta e ca acel 20% va mai fi valabil.  Ramane sa vb cu ei. La comanda actuala am avut o limita de 200 eur pt a beneficia de discount.
"I have created a discount code for you to use Georgian20 at checkout on the web shop,and you will receive 20% off of your order.It can only be used on coffee, and only once, so be sure to place one bulk order. "
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#11
as vrea sa mai dau o comanda  cat de curand. Cineva interesat ?
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#12
Eu...
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
#13
A doua comanda a ajuns. Am beneficiat in continuare de discountul de 20%


[Image: 9ajpNgI.jpg]
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#14
Până la urmă în ce stil prăjesc? Pe site e destul de ambiguă descrierea. Poți pune niste poze cu boabe, te rog?
 
#15
Bolivia, cu care am inceput, as zice ca e light light. Inca nu stiu daca sunt toate asa..
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
#16
Bolivia Colque

[Image: G8pWb84.jpg]C
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#17
O întrebare pentru o posibila aderare la următorul group buy:

cat timp a făcut cafeaua de la prăjire pana in România?
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#18
la prima comanda 8 zile, la a doua 7( trimisa joi 13.06, primita joi 20.06)

pe masura ce mai desfac din pungi voi mai pune poze.
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#19
Și prăjirea se face după ce plasezi comanda sau livrează din stoc?
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#20
cand ajung acasa iti spun exact cand a fost prajita cafeaua cumparata de mine. As zice din stoc,  tin minte ca data trecuta data prajirii era cu o zi sau 2 anterioara expedierii.
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#21
Salut,
Am primit si eu un pachet de la Drop Caffee si am de vanzare (la pret de achizitie) urmatoarele sortimente :
Bolivia Colque
Ethiopia Uraga
Guatemala Cascara
Daca este cineva interesat...
Echipament actual: Lelit Elizabeth , Ascaso Molf 8 (F64), Bravo tools.
 
 
#22
Da-mi pm cu preț și date de prajire Smile
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#23
la cafelele pe care le-am luat eu datete de prajire sunt 11.06 si 13.06, iar comanda a fost expediata e 13.06
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#24
Data prăjirii 29.05.2019/Best before 29.07.2019[Image: 2aYldOL.jpg][Image: CpFF5jj.jpg][Image: d2Xn8Zr.jpg]
Echipament actual: Lelit Elizabeth , Ascaso Molf 8 (F64), Bravo tools.
 
 
#25
Si cam asa iese la 88 de grade, 19gr in, 36gr out, in 30 sec

[Image: xd283EY.jpg][Image: w4nd8D7.jpg]
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
#26
(24-06-2019, 15:20)dev Wrote: Până la urmă în ce stil prăjesc? Pe site e destul de ambiguă descrierea. Poți pune niste poze cu boabe, te rog?
Bolivia Carmelita

[Image: p1lxWWf.jpg]
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#27
Salut

As vrea sa mai dau o comanda. Mai sunt doritori?

Daca vom avea o cantitate de peste 5-6 kg,  cred ca vom beneficia si de reducerea de 20%. Ii intreb dupa ce am o idee despre cantitatea comenzii.

sunt deja vreo 4 kg rezervate Smile
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#28
Eu majoritatea ?

Foarte mult mi-a placut tura trecuta asa ca mai iau cateva kg daca primim reducerea.
 
#29
(26-07-2019, 10:41)razclud Wrote: Eu majoritatea ?

Foarte mult mi-a placut tura trecuta asa ca mai iau cateva kg daca primim reducerea.

da, am estimat vreo 3 kg ale tale si unul al meu
Kinu M47, Hario V60, Cafflano Kompresso, Aeropress
Past:Expobar Brewtus IV, Lelit PL41TEM
 
#30
Aș vrea și eu 1 kg de Adola, Natural, Ethiopia cu reducerea de 20%.

Mulțumiri anticipate
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18/20g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Felicita Arc Scale
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)