Hello There, Guest! Login Register


Comanda HARMONY (fost Adhoc)

#31
cand se aduna comenzile. inscrie-te si tu cu o cantitate si astepta pana se aduna musterii pana la 2,5kg. Smile
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
#32
Trebuie clar introdus in oferta de baza, mai ales ca e cea mai buna miscella de pana acum!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#33
Cineva si nu spun cine a comandat un kg si nu a venit sau sa trimita adresa de livrare nici astazi asa ca am ramas cu aceasta cantitate pe stoc . Ma vad nevoit sa o vand mai ieftin pentru cine este interesat . Cafeaua a fost pastrata in conditii bune ( punga cu supapa ) iar pretul este de 10 lei / 100g
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#34
S-a vandut .
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#35
(28-01-2013, 14:03)honciucmihai Wrote: Cineva si nu spun cine a comandat un kg si nu a venit sau sa trimita adresa de livrare nici astazi asa ca am ramas cu aceasta cantitate pe stoc . Ma vad nevoit sa o vand mai ieftin pentru cine este interesat . Cafeaua a fost pastrata in conditii bune ( punga cu supapa ) iar pretul este de 10 lei / 100g


Oricum dupa 3-4 zile de stat la frigider a devenit mai buna . S-a aerisit , s-a stabilizat la gust si la gradatia la care rasnesc . Pana ieri am tot modificat , micro , iar azi am ajuns la nivelul la care macin de obicei .

Oricum , pentru mine un lucru este clar ; cafeaua proaspat prajita trebuie lasata sa se " linisteasca " minim 3-4 zile , in anumite conditii .
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
#36
(28-01-2013, 14:37)RaduCarutasu Wrote:
(28-01-2013, 14:03)honciucmihai Wrote: Cineva si nu spun cine a comandat un kg si nu a venit sau sa trimita adresa de livrare nici astazi asa ca am ramas cu aceasta cantitate pe stoc . Ma vad nevoit sa o vand mai ieftin pentru cine este interesat . Cafeaua a fost pastrata in conditii bune ( punga cu supapa ) iar pretul este de 10 lei / 100g


Oricum dupa 3-4 zile de stat la frigider a devenit mai buna . S-a aerisit , s-a stabilizat la gust si la gradatia la care rasnesc . Pana ieri am tot modificat , micro , iar azi am ajuns la nivelul la care macin de obicei .

Oricum , pentru mine un lucru este clar ; cafeaua proaspat prajita trebuie lasata sa se " linisteasca " minim 3-4 zile , in anumite conditii .

lansez comanda pentru 1kg de harmony-cine vrea sa se inscrie la diferenta de pana la 2,5kg necesare prajirii -sa se inscrie pina luni 26 aug -sanatate la toata lumea
LELIT 41 TEM-MAHKLONING VARIO-TAMPER INOX LELIT-knockbox-sita BLIND-portafiltru fara fund
 
#37
Comanda s-a anulat , D-nul Pop a comandat deja .
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#38
Vreau sa cumpar 1 kg. Limita minima pentru prajire e de 2,5kg. Se mai arata cineva interesat?
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
#39
continuati...
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
#40
(17-11-2013, 08:08)scientist Wrote: continuati...
m-a inscriu si eu cu 500gr
LELIT 41 TEM-MAHKLONING VARIO-TAMPER INOX LELIT-knockbox-sita BLIND-portafiltru fara fund
 
#41
sunt si eu interesat de 500gr,

poate reusim un transport in comun, @popvasiletiberiu ?!
Bezzera Unica,  Mahlkoning Vario, VST18, prajitor tip coretto
 
#42
Hai ca se poate! S-a facut de 2 kg. Continuati!
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
#43
(17-11-2013, 21:00)krust Wrote: sunt si eu interesat de 500gr,

poate reusim un transport in comun, @popvasiletiberiu ?!

suna-ma pe mobil 0745382862

(18-11-2013, 04:55)scientist Wrote: Hai ca se poate! S-a facut de 2 kg. Continuati!

plusez de la 500gr la 1kg si mihai poate sa prajeasca 2.5 kg
LELIT 41 TEM-MAHKLONING VARIO-TAMPER INOX LELIT-knockbox-sita BLIND-portafiltru fara fund
 
#44
Domnilor, va multumesc pentru coop si va doresc gust gun!
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
#45
Salut. Daca nu e prea tarziu vreau si eu 600 de grame. S-a stabilit data prajirii?
Gaggia Classic |PID |OPV Modificat |Rancilio Steam Wand |15-18-20 gr. VST |Pitcher Motta Europa |Tamper Alex |Lelit PL043MM |
 
#46
Probabil joi
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#47
Vreau si eu 250 g, va rog.
O ridic din magazin.

Multumesc,

Vlad
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#48
Maine , 21.11.2013 , prajesc cafeaua asa ca cei din Bucuresti sunt asteptati la pravalie incepand cu ora 12 iar pentru cei din tara , maine pleaca poimaine ajunge , conform obiceiului
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#49
Totul s-a desfasurat conform planului, asa cum s-a stabilit!
Multumesc cooperatorilor si D-lui Mihai.


Continuati!
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
#50
Salut.
Se baga cineva la o noua comanda de Harmony?
Eu as vrea 300g
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#51
Nu va bagati pentru ca lipseste galapagos si nu pot sa fac amestecul
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#52
O estimare, cînd ar putea reveni în ofertă?
Lelit PL043MM/Kinu M47 + Gaggia Classic
 
#53
Probabil mai - iunie
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#54
Am vazut ca a revenit Galapagos.
Se poate face Harmony?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#55
Da a revenit asa ca dupa Paste daca doriti prajim ! Vreti 2,5 kg acum bag la prajit !
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#56
Eu ma inscriu cu 300 gr., dupa Pasti
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#57
Buna, as dori si eu 500 g. Merci
Gaggia Classic + Mazzer Luigi + La Marzocco Strada 17g
 
#58
Astazi Horia a crescut comanda la 1 kg asa ca cine se mai inscrie este binevenit , apropo datorita modificarilor de pret nu mai este 13 ci 15lei/100g , bineinteles discountul se mentine
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#59
Incerc si eu 100g.
 
#60
A venit timpu' sa incerc si eu cafeaua "adevarata" dupa spusele colegilor mei forumisti. Am inteles ca, (virgula) comanda minima e de 2.5 kg, asa ca comand aceasta cantitate pentru livrare in 15.09.2014. Daca mai sunt doritori din comanda mea se vor scadea comenzile lor (dar nu mai putin de 1kg). La final platesc eu transportul la Timisoara, asa ca localnicii platesc doar pretul cafelei.
Pentru detalii de facturare / plata vorbim in privat.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)