Hello There, Guest! Login Register


Cluj Coffee Festival 2017

#1
Am dat peste Cluj Coffee Festival 2017 si la Cluj in 8-10 Septembrie: https://www.facebook.com/Cluj-Coffee-Fes...632122073/

"Cluj Coffee Festival: 8 - 10 septembrie 2017 la Impact Hub Cluj. Evenimentul isi doreste sa aduca impreuna producatorii locali, importatorii de cafea, nationali si internationali, produse conexe, si mai ales sa-i aduca impreuna pe iubitorii de cafea din Romania."

[Image: RxYc3BF.jpg]

Probabil frate cu Bucharest Coffee Festival: http://www.espressoman.ro/forum/Thread-B...tival-2017
Lelit Elizabeth PL92T, Kinu M47
 
Reply
#2
Merg sigur, pe 8 sunt acolo!
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
#3
Interesant, mersi de info!
Lelit Bianca V2 | Giota Pro 83 | Niche Zero | Bravo tools | Duomo 8 | VST, IMS baskets | Kompresso/Krinder
Past: | Honne | G-iota 64 | Fiorenzato F64 EVO | Quamar T48 AUT | Rancilio Rocky | Rancilio Silvia V3 | Reg Barber Tall C-Flat |

 
 
Reply
#4
Si noi vom fi prezenti!
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#5
aici se vor tine campionatul national de barista si roasting, doar ca in locatii separate din pacate.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#6
Ne vesem acolo. Da, campionatul de roasting va fi la alta adresa deoarece nu este usor sa scoti prajitorul din prajitoarie si sa il instalezi cu tot cu evacuare la locul evenimentului. Ganditi-va ca in unele tari acest campionat se tine la showroomul unui producator de prajitoare si nu neaparat in perioada unui coffee festival deci tot e bine.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#7
Ne vedem acolo !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#8
Si eu voi fi acolo.
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13E, La Spaziale Astro 12D, AeroPress, V60.
 
Reply
#9
CosminP vii cu Cascara leminade si nitro? Sa fie supradozaaaaa!
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#10
Vin si eu, sper sa gasim cat mai multi forumisti.
Daca ne permite Liviu, ridicam un drapel espressoman pe undeva, ca punct de intalnire Smile .
La Pavoni, Mazzer
 
Reply
#11
(12-08-2017, 12:40)stefandinescu Wrote: CosminP vii cu Cascara leminade si nitro? Sa fie supradozaaaaa!


Clar !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#12
Guys, ajung si eu in Cluj. O sa merg cu o duba Vito, deci daca avem espressomani care vor sa ajunga tur/retur, in functie de caz, sa mi scrie pe privat. Teoretic o sa avem 3-4 locuri disponibile.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#13
(14-08-2017, 20:08)razvanMB Wrote: Guys, ajung si eu in Cluj. O sa merg cu o duba Vito, deci daca avem espressomani care vor sa ajunga tur/retur, in functie de caz, sa mi scrie pe privat. Teoretic o sa avem 3-4 locuri disponibile.

Poate ar trebui sa facem un post dedicat, si la noi este loc. 

@razvanMB - Bucuresti-Cluj - Tur/Retur - 3-4 locuri disp
@MyR - Oradea-Cluj - Tur/Retur - 2 locuri disp
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#14
Incerc sa ajung si eu, insa nu e 100% sigur, va anunt cu 2-3 saptamani inainte.

Daca merg am si eu 1-2 locuri libere - Bucuresti- Cluj si retur (este foarte posibil sa vin doar 1 zi si apoi sa ma duc spre o alta locatie.
 
Reply
#15
Salut, as avea la dispozitie o zi pt festival, problema este ca vreau sa fiu prezent la campionatul de roasting (ca spectator). Se pot da niste detalii cu privire la program?

Denis.
 
Reply
#16
Campionatul de roasting se va tine la Hot Pipes roastery. In regulame tul competitiei vezi ce se intampla zilnic. Defecte, blind roasting, SO roasting, prajirea finala
Eu voi fi la standul Artisan Coffee cu produse Hatio, Rhinowares etc. Voi face cafea la ibrik, V60 etc, vom acea Baratza sette si alte jucarii. Va astept.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#17
Dragi furnizori, mai cu forta, sunt convins ca multi asteapta info cu promotiile in speranta unor achizitii nu tocmai ieftine.  Big Grin
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
#18
Rog politicos sa-mi arate si mie cineva regulamentul si programul, ca sa stiu cum sa-mi fac traseul.
 
Reply
#19
din pacate pana acum nu a postat nimic Silvia... deci nu prea stim.
Roasting se tine vineri-duminica,
despre barista nu stiu nimic.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#20
Evenimentul de roasting nu e deschis publicului, asta este, poate data viitoare.
 
Reply
#21
Nu ratati pe 16 sept. campionatul de Aeropress din Bucuresti, in cazul in care cautati o mai mare interactivitate  Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#22
Vad ca s-a publicat programul campionatului de barista:

[Image: ilANLJT.jpg]



https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...3335598509&set=a.331915000183689.74247.100000955743349&type=3&theater
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
#23
Pumnii stransi pentru ai nostri!

[Image: G0QUDAD.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#24
(07-09-2017, 10:33)Lyvyoo Wrote: Pumnii stransi pentru ai nostri!

[Image: G0QUDAD.jpg]

...sa fie...  Big Grin ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#25
Cine ajunge de aici si cand?
Lelit Bianca V2 | Giota Pro 83 | Niche Zero | Bravo tools | Duomo 8 | VST, IMS baskets | Kompresso/Krinder
Past: | Honne | G-iota 64 | Fiorenzato F64 EVO | Quamar T48 AUT | Rancilio Rocky | Rancilio Silvia V3 | Reg Barber Tall C-Flat |

 
 
Reply
#26
Eu ajung la locul desfasutlrarii Campionatului de barista maine pe la pranz. Va astept la cafele la standul Artisan coffee.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#27
Dau si eu o fuga pe-acolo pe la amiaza, sa vedem ce are de zis Sasa Sestic Smile
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
#28
Incerc sa fiu prezent macar in prima parte a zilei, in fiecare zi.
Depinde de impresia din prima zi, avem asa de putine informatii incat nu prea stiu la ce sa ma astept.
 
Reply
#29
O sa fim si (minim) 3 muschetari din Timisoara vineri. Este programat si un after-party cumva? Big Grin
 
Reply
#30
Doar daca facem un spritz espressoman. Barista party ramane doar o bere in oras. Pe vremuri cica barista party ieseau super petreceri. Eu sunt batran si nu apuc niciodata petrecerike. Ma ia somnul repede si merg la culcare.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)