Hello There, Guest! Login Register


Cantar cu timer TimeMore, gen clona Acaia

#1
Salutare colegi, 

Vand un cantar Timemore Black Mirror, cu ecran integrat, full touch, display led, incarcare pe USB C (cablu inclus). 
Practic, e o clona de Acaia Pearl Black (sa va spun ca il fac chinezii si pe alb?). 

Cantarul este nou, abia ce mi-a fost livrat saptamana trecuta si l-am testat comparativ cu batranul si credinciosul Brewista Smart Scale 1. 
Din pacate, desi e superb desenat, iar la precizie si acuratete e impecabil - cine are Brewista stie la ce ma refer - m-am hotarat sa ma despart totusi de el.

Ca orice cantar gandit pentru obsedatii de cafea, are precizie 0,1g, timer manual si auto-timer pentru brew, grip de silicon. Greutate maxima 2 kg. 

Se va vinde fix la pretul de achizitie, cu avantajul viitorului posesor ca nu asteapta 2 luni livrarea. 
235 lei, la care se adauga transportul pe curier, daca e cazul. 

Pentru orice alte detalii, va astept aici, pe thread. Posibil sa intereseze si pe altii. 
Multumesc. 

   
   
   
   
   
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
Reply
#2
Am trimis mesaj. Mulțumesc!
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
#3
ma trec si eu pe lista ca interesat...
Bianca, Bentwood, KINU, Pietro
 
Reply
#4
Nu ma asteptam la reactii asa rapide.

Rezervat pentru @mihneasusan.  
Revin cu updates, dupa finalizarea tranzactiei.
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
Reply
#5
Salutare ! Sunt interesat și eu , merci .
 
Reply
#6
Salut sunt si eu interesat .
Gaggia Classic 2012 , Lelit PL043MMi 
Aeropress , Hario Skerton
 
Reply
#7
A ajuns la mine! Mulțumesc!

Trimis de pe al meu Mi MIX 2 folosind Tapatalk
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
#8
@tzucky Nu am nicio intenție răutăciosă la adresa anunțului tău sau ceva, iar acum e deja încheiată tranzacția, deci sper să nu fie cu deranj.
Doresc doar să ajut celelalte persoane care au fost interesate de astfel de cântar. @BogdanIacob @I. Filip @vlad adrian @alții interesați, verificați postul de pe topicul dedicat cântarelor aici: https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...#pid143260
 
Reply
#9
(20-10-2020, 01:54)sochaux_ Wrote: sper să nu fie cu deranj.
Nu e cu deranj. Cred ca la bugetul asta e un cantar OK. E mai precis si mai bine lucrat decat restul de chinezesti ce se vand la 10-15 dolari. Cel putin din cate mi-au trecut prin mana. 

Cantarul a ajuns la colegul @mihneasusan, multumesc de gazduire, se poate arhiva.
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)