Hello There, Guest! Login Register


Cafea verde?

#1
Salutare baieti. Sunt barman de 3 ani,de curand m-am axat pe partea de barista si am strâns niște banuti. Suficienți pentru un espressor, o rajnita si un mic prajitor de cafea. Intrebarea si totodată rugamintea mea este: ma puteti indruma sa imi cumpar cafea de la.un trader fair? Sa ma încadrez undeva la 10-12 euro/kg? Am.un prieten care detine un restaurant si as putea incepe si sa ii prajesc lui cafeaua. Va mulțumesc
 
Reply
#2
Te-a orientat deja Fane catre topicul dedicat furnizorilor de cafea verde.

Ce prajitor ai ?
 
Reply
#3
Acum ma.interesez de prajitor. Ceva in 2000 de euro m-am gandit
 
Reply
#4
kilograme ?
 
Reply
#5
Ai gasit ceva ? Smile
 
Reply
#6
cu 2000 euro te incadrezi doar la un prajitor de 1kg/sarja. si la cantitatea asta daca emiti pretentii mai trebuie sa adaugi la suma aia.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#7
Te referi la Bullet R1 ?
Nu e deajuns de avansat pentru orice pretentii ? Confused Huh
 
Reply
#8
bullet e super, dar cu tot cu tva si transport sare de 3000 euro.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#9
Tva-ul, taxele vamale sunt incluse in acesti bani - DDP conform Incoterms. Intelege mai greu comisionarul vamal, dar se rezolva.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#10
in cazul asta vad ca e $ 2,757.90 cu tot cu transport. relativ aproape de bugetul propus. cred ca e cea mai buna optiune in zona asta.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#11
bull...it ... cand il facura 3000, parca la lansare era 1800 ?! Confused Huh

Sa nu mai zici "ia doua" cand ai ocazia... Big Grin
 
Reply
#12
ala era pret de precomanda.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)