Espressoman fresh
Posts: 5
Joined: Aug 2015
baia mare
Buna! M-ati putea ajuta, va rog, cu o informatie referitoare la unde as putea gasi boabe cafea MOKARICO de vanzare? Va multumesc
Priviți spre orizont, nu spre pământ
Posts: 16.412
Joined: Feb 2015
Craiova
Ce forma "subtila" de reclama...
Ce si-a zis dumnealui, ca oricine citeste, a si sarit pe gogu sa vada ce este cu aceste boabe...
-
Posts: 617
Joined: Nov 2012
cj
(03-08-2015, 12:29)renatoa Wrote: Ce forma "subtila" de reclama...
Ai un motiv bun sa zici asta? Apropos, cafeaua respectiva nu e prima data pomenita pe forum de @
marx1609.
Priviți spre orizont, nu spre pământ
Posts: 16.412
Joined: Feb 2015
Craiova
03-08-2015, 15:36
(Edited 03-08-2015, 15:38 by renatoa.)
Daaaa... ?! Vad ca are doar o postare... :)
Joined: Today
Total Posts: 1
Prin alte forumuri, cand cineva la prima postare face asa de batator la ochi un "plasament de produs", este etichetat ca atare.
Si cu topic dedicat... intrebare la cafele comerciale nu mergea ? ;)
Espressoman fresh
Posts: 5
Joined: Aug 2015
baia mare
:) Va asigur ca nu este nicio forma de reclama. Pur si simplu ma rugat cineva sa ma informez de unde as putea cumpara si nu am gasit nicaieri. Cand am gasit acest forum, m-am gandit sa pun o intrebare dat fiind ca majoritatea de aici se pricep.
Priviți spre orizont, nu spre pământ
Posts: 16.412
Joined: Feb 2015
Craiova
Asta e... deformare "profesionala" :) cei ca mine sunt numiti "forum nazi" prin alte parti :)
Cu google ai incercat ?
Majoritatea de aici nu consuma "cafele comerciale", adica de supermarket, e suficient sa arunci o privire aici ca sa vezi cum sunt privite acestea :)
http://www.espressoman.ro/forum/Thread-C...comerciale
Motivul principal: au data prajirii necunoscuta, iar daca este tiparita, de regula depaseste 2 luni, fapt considerat inadmisibil. Mantra nr.1 este: "proaspat prajit" ! :)
-
Posts: 617
Joined: Nov 2012
cj
(03-08-2015, 15:36)renatoa Wrote: Daaaa... ?! Vad ca are doar o postare... :)
Daaa.. E pomenita prima data pe forum de adi84_g,
http://www.espressoman.ro/forum/Thread-C...8#pid14208
Espressoman fresh
Posts: 5
Joined: Aug 2015
baia mare
Am incercat sa caut pe google, dar nu am gasit decat la producatorul din Italia. Ma rugat un amic sa caut, am dat pe google, iar al 4-lea website a fost acesta. Nu ma ocup cu cafea si nu am nicio o legatura cu acest domeniu :). A fost doar o intrebare! Daca ma puteti ajuta, va rog! Va multumesc
Priviți spre orizont, nu spre pământ
Posts: 16.412
Joined: Feb 2015
Craiova
Alaturi, in vecini...
http://www.arukereso.hu/kave-kavepor-c34...258911867/
La 20 Euro kg, as zice ca poti incerca si ceva de la prajitorii locali, s-ar putea sa ai o revelatie ;)
Espressoman infocat
Posts: 118
Joined: Dec 2014
oradea
pe saitul lor scrie ca au distribuitor în romania, de ce nu le trimiti un mail, si la cautare pe nenea gogăl uite ce greu a fost
http://tresor-cafe.ghidularadean.ro
de aici mai departe te descurci
Expobar Leva Hx, Zerno Z1, Eureka Atom, Kinu Phoenix, Wacaco Picopresso
Priviți spre orizont, nu spre pământ
Posts: 16.412
Joined: Feb 2015
Craiova
Sa inteleg ca nu aveti prajitorie nici in Baia Mare, nici in Oradea ?
Espressoman infocat
Posts: 1.095
Joined: Dec 2013
Banat
Uite mai jos ce zic unii de o cafenea Mokariko din Florenta:
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Re...scany.html
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
Priviți spre orizont, nu spre pământ
Posts: 16.412
Joined: Feb 2015
Craiova
Espressoman fresh
Posts: 5
Joined: Aug 2015
baia mare
Va multumesc pentru raspunsuri.
Priviți spre orizont, nu spre pământ
Posts: 16.412
Joined: Feb 2015
Craiova
Sa stii ca am vorbit serios cand te-am sfatuit sincer sa incerci ceva prajit proaspat local.
Nu pot zice ca am incercat tot ce misca prin supermarket-uri, dar ce beau de la o vreme prajit in batatura noastra bate orice Lavazza sau marca la care ma inchinam pana atunci.
Espressoman fresh
Posts: 5
Joined: Aug 2015
baia mare
Espressoman infocat
Posts: 75
Joined: Jan 2015
Cluj-Napoca
:-) eu n-am mai apucat sa le fac o vizită ... Insa au fost foarte lăudați. Căuta si bea o cafea la Pressco.https://m.facebook.com/lapressco
Altfel fa o comanda si in 24-48 de ore ai cafeaua de la oricare prăjitorie din tara
http://www.espressoman.ro/de-unde-cumpar...n-romania/
Expobar Leva HX (rotary pump), Honne 1.0, MK Vario, Hario scale, Hario Switch, Aeropress