Hello There, Guest! Login Register


CATALOGUL DE IASI

#1
Pentru ieseni si nu numai, initiez acest topic. Cu un 'prezent' va faceti cunoscuta intentia de a ne reuni la o cafea, la o impartasire de impresii si pareri de resort, una-alta , chestii-socoteli de-ale noastre. De-om fi macar cat degete la o mana ... ca restul, cafea-locatie-mofturi le dam noi pe fata ca arama , dupa!
Hai, adunarea!

PS. Se cauta profesor.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#2
"prezent'' din partea mea.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#3
Prezent si eu in catalogul de Iasi
Espressor Gaggia Classic 2015, rasnita electrica Eureka Mignon Specialita,  rasnita manuala Porlex Tall, sita IMS nepresurizata, tamper CNC. 
 
Reply
#4
Adevarul ca sunt putini ieseni pe forum. Sper sa nu fiti singurii... Zona Moldovei e in general slab reprezentata Sad
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
Sunt optimist, potential este, suntem 2, deja e de bine. Hai,urmatorul!
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#6
Pentru discutii, pareri, comentarii in direct, va invit aici: http://tinychat.com/scientist1
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#7
Lasa virtualul si invita espressomanii ieseni pe la o cafenea din Copou Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#8
In aceasta seara, Scientist si invitatii sai, in direct, de la ora 19 numai aici: http://tinychat.com/scientist1
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#9
http://www.palasmall.ro/eveniment/ziua-i...afelei_721
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#10
Apropo de evenimentul din Iasi, iata si un clip de acolo:

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Timp+l...lyn+Monroe+
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#11
Deci azi e ziua internationala a cafelei. La multi ani espressomani!
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#12
Nou pe aici dar prezent !
 
Reply
#13
Inca un iesean "adoptat"! Smile Am revenit pe forum dupa o perioada de absenta.
Nuova Simonelli Aurelia
 
Reply
#14
Bun revenit Dan13. Dar ai lipsit ceva nu glumă Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#15
Saluti! Am lipsit dar cu folos! Smile Am fost plecat din tara si am lucrat in cateva prajitorii de cafea din afara pt a invata cat mai multe lucruri despre cafea. Smile
Nuova Simonelli Aurelia
 
Reply
#16
Am editat semnatura, caci nu se permit link-uri. Dar din ce vad, ai pus pe picioare o prajitorie interesanta si poti deschide pe aria Bursa / Prajitorii un topic nou cu numele prajitoriei, iar in primul post ai ocazia sa prezinti toate detaliile tehnice relevante - prajitor, soiuri, grad de prajire, filosofie etc, insa nu in stilul unei reclame neaparat ci ca o poveste frumoasa si tehnica pentru noi forumistii Smile Iti doresc mult succes!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#17
Am inteles, scuze pt link! Nu e momentul inca de prezentare pt ca nu e finalizat proiectul! Smile O sa scriu la momentul potrivit. Multumesc!
Nuova Simonelli Aurelia
 
Reply
#18
Buna, espressomani ieseni!

Sper ca mai este valabil catalogul acesta... Ma inscriu si eu cu un ''prezent''. Suntem deja cinci. Poate ne intalnim intr-o buna zi...
Folosesc: Bezzera Strega | Mazzer Robur | IMS 14/20 | EP HQ 14/21+ | tamper Concept Art/[Joe Frex] dinamometric | Latiera Motta Europa 50 cl
Am folosit: Baratza Sette 270 | Expobar Brewtus IV | Mazzer Major | Mahlkoenig Vario Home
 
Reply
#19
Sunt si eu pe aici
 
Reply
#20
salutare tuturor!!!
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#21
Salutare! Spun si eu "prezent". Smile
Gaggia Evolution, Bezzera 20g & 8g, Hario Mini Mill Slim
 
Reply
#22
Salutare dragi ieseni!
Ma inscriu si eu provizoriu in catalog, pentru sambata urmatoare (25 apr.) Smile

Am un eveniment in Iasi pe care il termin la ora 20. Bem o cafea impreuna? Am vorbit deja cu Dan13 de la The Beginning si mi-a spus ca ne putem intalni la Jassyro, fiind singurul loc unde se bea o cafea buna in Iasi, dupa Beginning desigur Smile)) Numai ca la Dan e doar to go, atat.

Ce ziceti?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#23
Bună,


Mă înscriu şi eu pe lista de participanţi la întâlnire.
Toate bune până atunci!
Folosesc: Bezzera Strega | Mazzer Robur | IMS 14/20 | EP HQ 14/21+ | tamper Concept Art/[Joe Frex] dinamometric | Latiera Motta Europa 50 cl
Am folosit: Baratza Sette 270 | Expobar Brewtus IV | Mazzer Major | Mahlkoenig Vario Home
 
Reply
#24
Eu la ora 20 termin evenimentul in Palas Mall (apropo, puteti castiga un container mare de port, cu bere Heineken Smile ). Ajung pe jos la acea cafenea sau iau taxi? Mai vine si Dan, cum spuneam...
Dar vad ca deschizatorul catalogului de Iasi, scientist, tace malc... Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#25
Va salut cu "prezent'' Smile
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#26
Dan spune ca la Jassyro închid La ora 20... Cică ne-ar ramane Cts din Palas, care au o cafea din Olanda...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#27
Facem act de prezenta.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#28
Prajitorul din Oz  zice:
''Duminica e zi de odihna, de rasfat, de baut cafea.
Duminica, 2 Octombrie, ne vedem in Gradina Botanica sa ne delectam cu cele mai fine cafele, preparate in cele mai spectaculoase moduri.2 Octombrie | ora 12:00 | Gradina Botanica
Intrare pe baza de invitatie. Invitatiile sunt disponibile la prajitorie incepand cu data de 26 Septembrie.''
Ne bagam?
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#29
Prezent, cu bunavointa lui Sientist, espressoman ucenic, cu un Selezione CASA , asa scrie pe el
Isomac Tea II, Sette 30, Kinu Phoenix, OCD Lelit
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)