Hello There, Guest! Login Register

Cărți despre cafea si nu numai ️

Salutare,

Nu știu dacă am mai avut acest topic insa după ce am citit cartea de mai jos am decis să-l deschis eu.
Recomand tuturor pasionaților aceasta carte :
[Image: 6ec345f948f79932d8eb16c8fdca8608.jpg]

Trece prin istoria cafelei, specii și varietăți pana la moduri de spălare, prăjire și preparare.
Current: Dalla Corte Studio + sita dus IMS + 58mm conversion kit, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47

Past: Lelit PL62T HX, IzzoDuetto 3 DB, Vario

Reply
... Smile ... Citit de -acu' un an ... recomand , mai ales incepatorilor ...

[Image: Yesou1z.jpg]
Pavoni | Bosco | Honne | Olympus | MK III | Gene ...

Reply
+ The world atlas of coffe de James Hoffman, ambele!
Bezzera unica pid | CS-001 | Kinu Phoenix | Hario V60 | AeroPress | Klarstein Kettle | KRIBLI-GRABLI | Loveramics

Reply
+1
Merci pentru participare. Cum spune și Levo coffee obsession este pentru începători și ajuta la înțelegerea corecta a ceea ce înseamnă cafea de specialitate.
Current: Dalla Corte Studio + sita dus IMS + 58mm conversion kit, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47

Past: Lelit PL62T HX, IzzoDuetto 3 DB, Vario

Reply
The ultimate coffee book: for beginners and professionals (Englisch) - Johanna Wechselberger

Are și varianta in germana (chiar mai multe in germana). Aici găsiți cărțile ei. Desigur sunt probabil și pe Amazon & Co.

https://dieroesterin.at/produkt-kategorie/buecher/

Eu le-am citit înainte sa găsesc forumul sau poate undeva concomitent. M-a ajutat mult sa pot urmări discuțiile din threaduri, caci aveam deja “baza”.
2017.11 Lelit Victoria, Kinu M47  ► 2018.09 Profitec Pro 300, Kinu M47 + Niche  ► 2019.09 Dalla Corte  S + u ⋑ ı o, Niche 

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)