Hello There, Guest! Login Register

Anunt angajare Ovride Specialty Coffee - Timisoara

Salutare colegi,

După cum mi-am exprimat intenția acum ceva timp, visul începe sa devină realitate.
Împreuna cu soția mea vom deschide o cafenea in Timișoara. Avem spațiu, firmă, contabilitate, un concept, oferte la echipamente, etc...
Mai avem câteva treburi birocratice de rezolvat și ne apucăm de amenajarea spațiului, iar dacă totul va merge bine în Octombrie ar trebui să deschidem.

Locația este pe strada Lucian Blaga, nr. 6 (Google Maps). O locație centrală, cu parcare aproape, aproape de Opera Natională, și este pe o zonă pietonală.

În momentul de față în echipă este doar soția mea și cu mine. Căutăm un coleg să ne ajute, deoarece doar în doi, 6 zile pe săptămână va fi foarte greu. Dacă este cineva interesat, sau știți pe cineva care vrea să lucreze într-un Specialty / Third-Wave Coffee Shop vă rog să mă contactați. Încă nu ne-am hotărât final programul, dar cu siguranță Duminica va fi închis, și de Luni-Vineri am vrea să deschidem la ora 7 dimineața.

Sper să deschidem cât mai repede și sa ne vedem la deschidere la o degustare.
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13E, La Spaziale Astro 12D, AeroPress, V60.

Reply
Succes gremy!
La Marzocco GB5, La Marzocco Volcano, Eureka Mythos

Reply
Bafta !!!
Gaggia Clasic + Pid _ Fiorenzato F5

Reply
Mult noroc!

Reply
la 7 dimineata nu e nimeni pe acolo....
trimite-mi pe privat ce conditii oferi poate am o solutie pt tine
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita  kinu M 47, WDT tool, BWT filter

Reply
(13-08-2017, 13:38)orwo Wrote: la 7 dimineata nu e nimeni pe acolo....
trimite-mi pe privat ce conditii oferi poate am o solutie pt tine

Pentru incepu o sa testam piata de dimineata si un pic spre seara si daca nu se merita sa avem deschis la 7 o sa ne adaptam orarul.

Motivatia de a deschide la ora 7 este faptul ca langa e un liceu, si sunt multe birouri pe zona de centru.

Cunosc eu sau Roxi personal oameni care cauta un loc unde sa bea o cafea dimineata la ora 7 si nu exista pe centru. Unul din motivele pentru care e pustiu la ora 7 deocamdata este exact faptul ca nu e deschis nimic la ira 7.

Chiar eu m-am gasit pe centru dimineata, la 7:30 si nu aveam unde sa intram, si chiar localuri ce deschideau la 8 nu erau pregatite de clienti.

Reply
Felicitări și succes !

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...

Reply
Un mic teaser cu o randare din Sketch-up:

[Image: 102082b2c31de46a4362e792b2012767.jpg]

Ca si aparatura de cafea, pentru inceput, vom avea urmatoarele:

Espresor
* Rocket R9 - 2 grupuri - black

Rasnite
* 1 x Quamar Q13
* 1 x Ceado E37S
* 1 x LaSpazziale Astro

Reply
Cel care a facut randarea a pus un EK43. Asa sa va ajute zeul cafelei!
La Marzocco GB5, La Marzocco Volcano, Eureka Mythos

Reply
Eu am pus EK43. Si era un plan. Dar s-ar putea sa merg pe un Mazzer ZM Digital Filter in loc de EK43.

Reply
Asteptam cu nerabdare deschiderea. Mult succes in afecere!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)