Hello There, Guest! Login Register


Achizitie de grup rapida Panama Geisha 2017

#91
DPD
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#92
HA!

M-am lipit si eu de o geisha Big Grin - multumiri lui cristia74 pentru generozitate!

Inca n-am gasit calibrarea perfecta dar e senzationala! Are un gust floral incredibil si dulceata si tot ce se poate de bine, m-a cam lasat masca! Eu beau numai cu lapte.

Nu stiu cum faceti tura viitoare, vad ca va miscati prea repede pentru mine, dar vreau 1kg pt espresso! Mi-o trec in semnatura sa va aduceti aminte si de mine? Big Grin
 
#93
(28-06-2017, 23:07)razclud Wrote: HA!

M-am lipit si eu de o geisha [Image: biggrin.gif] - multumiri lui cristia74 pentru generozitate!

Inca n-am gasit calibrarea perfecta dar e senzationala! Are un gust floral incredibil si dulceata si tot ce se poate de bine, m-a cam lasat masca! Eu beau numai cu lapte.

Nu stiu cum faceti tura viitoare, vad ca va miscati prea repede pentru mine, dar vreau 1kg pt espresso! Mi-o trec in semnatura sa va aduceti aminte si de mine? [Image: biggrin.gif]

Acum cateva luni, unul din colegii de forum s-a oferit sa imparta cu altii o cafea de exceptie, calatorind cu ea  aproape 15.000 de km. Dupa aceasta “intamplare”, am realizat faptul ca am gasit in aceasta comunitate oameni deosebiti si  mi-am promis ca o sa intorc cumva serviciul unui alt coleg. Iata ca acea ocazie s-a ivit si am putut oferi, la randul meu, un strop de bucurie.
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13 
 
#94
Acesta este farmecul forumului! Multumesc inca o data!
 
#95
Foarte frumos, bravo!
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#96
Mama mama,o nebunie!Si asta iarna mi-a placut ,dar acum cu rasnita noua ,am redescoperit-o!Si am extras-o mai lung ,estompandu-i oarecum farmecele.Ramane preferata mea familia asta de cafele!Atatea si atatea arome navalnice,ce sa mai zici?!Dar cat conteaza si rasnita!fAlaturi de cafea, e decisiva!
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
#97
Pot sa zic doar ca nu am baut nimic asemanator pana acum, este extraordinar de buna.

Multumesc pentru oportunitate!
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#98
Adi Panaitu si / sau Nicubog, urgent va rog mâine între 15 si 19 la autogara Filaret ghișeul Lilian Expresă pt ridicarea pungilor. Ma sunati când ajungeți căci e numele meu pus pe pachet si cred ca trebuie sa-i sun sa le confirm.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#99
O confirmare va rog?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Salut Liviu, eu sunt plecat don Bucuresti si nu ajung inapoi decat luni...Nicubog daca ajunge in timp util poate sa o ia si pe a mea si o sa il contactez eu luni pt recuperat. Daca nu poate nici el, ma gandesc la o varianta cu un blackcab care sa o duca la un prieten si o recuperez eu luni.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Asta daca nu e prea tarziu luni pana in pranz cand pot ajunge eu..

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Rocket R60-V; Macap M7D; Kinu M47
 
Vin eu sa o iau, oricand
 
Am vorbit cu NicuBog, rezolvam de luni pana la urma.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
 
data viitoare nu mai ratez....
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
Nicubog sau adipanaitu, sa vorbiti intre voi si sa-mi spuneti cine merge la autogara, caci trebuie sa va trimit  online copia mea de buletin, pentru a va da pachetul
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
(03-07-2017, 12:53)Lyvyoo Wrote: Nicubog sau adipanaitu, sa vorbiti intre voi si sa-mi spuneti cine merge la autogara, caci trebuie sa va trimit  online copia mea de buletin, pentru a va da pachetul

Am vorbit cu adipanaitu, voi ridica eu coletul de la autogara urmand ca ulterior sa ma intalnesc cu el sa il predau. Asadar este chiar necesara copia de pe buletin sau se poate doar cu un simplu telefon la autogara?
Acasa: Expobar Brewtus IV,  K30 Vario sh, Duomo Eight, Bravo Distributor & Tamper, Tampercube, Acaia Lunar, site VST, IMS
In deplasare: Kinu M47, filtre Kalita
 
Am sunat si au spus ca trebuie. Iti trimit o copie pe email-ul de inregistrare in forum.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
pe cand urmatoarea?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Ultima oara cand am intrebat de geisha era f scumpa, peste 100 euro kg.
 
Poate ar trebui sa incercati si altceva... niste naturale de Guatemala si Costa Rica baute in ultimele luni mi-au produs semnificativ mai multe senzatii si placere decat acea Gesha de Craciunul trecut.
 
(28-03-2018, 09:32)renatoa Wrote: Costa Rica

Da, bine zici, Yume are acum una superba.
Expobar Brewtus IV DB - cu profilare de presiune,Baratza Sette 270W, OE Lido E,IMS Competition 10, 18 și 20 g, Shower Screen IMS Competition, Tamper dinamometric Concept Art.
 
(28-03-2018, 10:43)nicusors Wrote:
(28-03-2018, 09:32)renatoa Wrote: Costa Rica

Da, bine zici, Yume are acum una superba.


Subscriu!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
(27-03-2018, 22:47)vladdooo Wrote: pe cand urmatoarea?


Up!
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Mai bine organizati un group buy la shop-ul de mai jos fiindca au vreo 5 geishe in oferta, naturale sau spalate:

http://www.dittaartigianale.it/en/catalogo/13170/coffee
 
Fain. Buna idee. Se poate ocupa cineva sa o comande de la Florența? De fapt sa ii contacteze sa vadă ce pot oferi unui grup mai numeros de cumpărători?
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Eu vreau doar de la Sapid
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Vad ca la Sapid au o singura Geisha, naturala.

[Image: sapid-cards-panama-geisha.jpg?w=1080]
 
(02-10-2018, 08:29)dev Wrote: Mai bine organizati un group buy la shop-ul de mai jos fiindca au vreo 5 geishe in oferta, naturale sau spalate:

http://www.dittaartigianale.it/en/catalogo/13170/coffee

Am baut la ei cand am fost in Florenta, dar nu Geisha si alte doua sortimente, niste Etiopii... In opinia mea n-au scapat de amprenta italiana. Nu va asteptati la o prajire spectaculoasa care sa puna accent pe fermenti, flori, fructe. Nu e nici opusul dar personal nu m-as aventura sa iau Geisha prajita de ei.

La Sapid era vreo 150E / kg ultima oara.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Eu as baga mana in foc că nu e aceeași marfă pe site ca în cafenea.
 
Espresso in Italia= 1 euro.

Espresso in Germania, Uk, Austria, Franta = 2.80-3.50 euro

Asta cam da de gandit, ca sa zic asa.
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)