Hello There, Guest! Login Register


Achizitie de grup rapida Panama Geisha 2017

#1
Hello,
Dupa episodul de la Craciun, se pare ca am mai primit sugestii pentru initierea unei noi comenzi la Sapid Grecia. Eu as vrea 750g, prajire espresso.

Preturile au ramas acelasi, crop-ul la fel (toamna 2016). Cantitatea totala inca disponibila - 10 kg

150g - 10euro / bag ,  250g is 16,7E, 500g - 33.4, 1kg - 66.8
Green with 5% discount - 250g- 15.9 , 500g - 31.8  1kg - 63.6

Anul trecut, transportul pana in B si taxele de plata au mai insemnat inca aprox. 10 lei / persoana.

Pentru ca a fost extrem de greu de gestionat comanda de anul trecut, as vrea sa facem o comanda minima de 500g / pers., pentru ca altfel "risc" sa stau iarasi o zi intreaga sa sortez pachetele mici [Image: smile.gif] 

Ridicare din B Zona Lizeanu sau curier in tara (aici ar trebui sa vedem de unde se pot cumpara cutiute sau pungi pt ambalare, caci a fost problema mare in iarna, recicland de la punctul lor de trimitere [Image: smile.gif]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#2
Vreau si eu 1 kg prajita pt espresso. Multumesc!
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario Home, IMS 18G
 
#3
Iau si eu 500 g prajita.Multumesc.
Profitec Pro 700, K30 Vario, Kinu M47, diverse accesorii. 
 
#4
Daca se baga careva din Iasi eu vreau sub 500 de grame astept un PM sa facem split
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
#5
Se pot comanda si alte cafele in afara de Geisha ?
Espresso: Lelit Bianca, Eureka Mignon XL
Brew: Kinu M47, V60, Kalita Wave, Origami
 
#6
Super! Doresc si  eu 750 grame prajita espresso.
Lelit Elizabeth PL92T, Kinu M47
 
#7
Ma bag si eu cu 500 de grame,prajita espresso .Dar nu mai am datele.
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
#8
(30-05-2017, 13:27)bemihai Wrote: Se pot comanda si alte cafele in afara de Geisha ?

As tine cat mai simpla achizitia asta, doar pe Geisha, ca atunci cand prajeste sa o si trimita imediat, fara sa mai depinda de alte cafele.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#9
Salut, vreau si eu 500 grame prajita ptr espresso. Multumesc pentru ocazie!
Expobar Office Leva, Sette 30AP, sita IMS Nanotech, Kinu M47, La Pavoni pre-millennium, V60
 
#10
Salut, as vrea si eu 500g prajita espresso. Intre 7 si 15 iunie o sa fiu plecat din tara. E posibil sa ajunga in perioada aceea? Mersi.
Expobar Brewtus IV, Honne Home, Cafflano Kompresso, Kinu M47,  Hario V60 Drip Scale
 
#11
Ma bag si eu cu 500 de grame
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
#12
Din respect pentru colegi  ( fiind o cantitate prea mica ...)  si pentru ca inca mai am Geisha de la Craciun , nu ma voi baga tura asta ,... insa , ...daca nu se completeza pana la 10 kg ...pentru ce ramane... [Image: biggrin.gif]....ma si inscriu... [Image: biggrin.gif]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#13
EugenM vroia si el, parca 1kg, astept confrmarea lui
Am uitat sa precizez, comanda ar trebui sa soseasca in jur de 17-19 iunie, mai mult din cauza mea caci voi fi plecat si nu ma pot ocupa.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#14
Ma alatur si eu cu 750 grame. Multumesc !
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13 
 
#15
si eu cu 1kg verde. merci frumos Liviu pt implicare!
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
#16
7.75kg pana acum (eugenm mi-a zis primul ca vrea, dar nu raspunde, dar l-am trecut cu 1kg)
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#17
Levo, tu joci doar all in si atat? Smile  Nu te multumesti cu 1kg..
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#18
Vechea comanda am ratat-o dar acum as dori si eu 750g, prajire espresso. Multumim de ocazie.
Acasa: Expobar Brewtus IV,  K30 Vario sh, Duomo Eight, Bravo Distributor & Tamper, Tampercube, Acaia Lunar, site VST, IMS
In deplasare: Kinu M47, filtre Kalita
 
#19
Inca 1.5kg si inchidem
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#20
Ma inscriu cu 500g, prajire pentru espresso. Multumesc.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#21
aaand the last o mie de grame...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#22
(30-05-2017, 16:05)Lyvyoo Wrote: aaand the last o mie de grame...
si eu 500 gr. prajita pt espresso. bucuresti. merci
Bezzera Unica PID/Eureka Mignion Specialita 15BL/Kinu Phoenix
 
#23
Ma rog, ei mai aveau o varianta, crop-ul nou din primavara, Jurutungo Geisha, 110E / kg (minus 5% pe verde). Dar mi s-a parut mult prea departe ca si pret, de aia n-am pomenit.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#24
(30-05-2017, 15:32)Lyvyoo Wrote: Levo, tu joci doar all in si atat? [Image: smile.gif]  Nu te multumesti cu 1kg..

    -  Am vazut data trecuta , cati colegi au dorit sa cumpere si nu au mai apucat...si am avut mustrari de constiinta , pentru ca eu am luat mult , in raport cu ceilalti colegi  , care au luat mai putin ...si altii deloc , deci ar fi cazul sa fiu rezonabil...cand va fi mai multa cafea...  , ma inscriu si eu...dar tot asa 7 - 10 kg... [Image: biggrin.gif] ...oricum multumesc frumos...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#25
ultimele 500g prajite espresso la mine, va rog  [Image: smile.gif]

share-uiesc jumatate din ele cu cineva ulterior
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#26
Se mai poate 500g(prajita pt espresso) pt.Brasov?

(30-05-2017, 16:34)vladdooo Wrote: ultimele 500g prajite espresso la mine, va rog  [Image: smile.gif]

share-uiesc jumatate din ele cu cineva ulterior

Salut,daca e sa nu mai pot comanda si eu,o putem imparti amandoi
Robot Cafelat,Hario V60,feldgrind1,ibric soy
 
#27
Ok, ne oprim aici, alta cafea din acest stoc nu mai exista in prajitorie. Pana s-o mai invechi Jurutungo Geisha si o mai scadea pretul [Image: smile.gif] 

Am vb acum cu George de la Sapid, va fi plecat si el la Budapesta, deci in jur de 19-20 iunie ne prajeste si pune imediat pachetul la autocar, care fac o zi pana in B.

Saptamana viitoare, luni / marti, fac calculul si voi lasa aici sumele pe care trebuie sa le platim, rugandu-va sa fiti prompti cu plata pentru a putea trimite banii prin transferwise repede, caci mai trec cateva zile si pana ii vede el efectiv in cont.

Udivoro imi pare rau, atat mai avea omul, 10 kg, dupa ce a maturat magazia  [Image: smile.gif]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#28
Acum am vazut si eu postul. Daca din cei cu 1kg aveti ezitari, sunt pregatit sa va "ajut" eu cu 500g Smile

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Rocket R60-V; Macap M7D; Kinu M47
 
#29
salut, am vazut acum anutul
daca renunta cineva vreau si eu 500 g. Multumesc
 
#30
TValentin m-a anuntat ca va fi plecat in perioada sosirii cafelei, deci cedeaza cele 500g. Pe acelasi principiu al evitarii fragmentarii comenzilor, cine vrea punga lui intreaga de 500g? Udivoro se anuntase primul, in caz ca nu, urmeaza adipanaitiu
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)