Hello There, Guest! Login Register

20% in minus la comanda de grup Baratza Sette 270 la Barshaker

Pe langa multitudinea de accesorii, Barshaker aduce in Romania si rasnita Baratza Sette, la care avem de obicei 10% reducere. Ieri mi-a scris @MyR ca are o oportunitate pentru a lua un stoc fabricat recent (asadar cu problemele tehnice Baratza mai vechi rezolvate), pentru care poate oferi 20% reducere in loc de 10%.

Conditiile achizitiei de grup sunt:

Model rasnita: Baratza Sette 270 (clasica, nu W)
Pret cu reducere 20% inclusa: 1732 lei 
Termen inscrieri: 31 mai
Group buy-ul se activeaza la atingerea unui numar de minim 7 exemplare
Avans: integral, in momentul in care se anunta pe acest topic activarea, adica atingerea celor 7 cereri.
Livrarea: in 10-14 zile de la activarea reducerii de grup
Modalitatea de aplicare: completati formularul 5 Barshaker din zona de reduceri, precizand pretul special pentru aceasta actiune - http://www.espressoman.ro/reduceri-la-es...i-rasnite/

Pentru orice alte intrebari, userul @MyR va sta la dispozitie
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

daca merge in rate la raiffeisen ma intereseaza
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita Compaq k3 ,  kinu M 47, WDT tool by panthera, hario v60,BWT filter, ibric, nivelator mota.

Ok, pai, sa-ncepem  Smile

1. fmmirel
2.
3.

PS: multumesc @MyR & @Lyvyoo. Si multumesc @radudani & @RaduCarutasu pentru informatia pe care ati postat-o despre aceasta rasnita. Mie unul mi-a prins foarte bine, ma tot documentez de ceva vreme despre Sette deci group buy-ul asta a picat numai bine Smile
Pavoni Europiccola (+mods) / Niche Zero

Din pacate nu avem posibilitatea de accepta plata prin rate, insa se poate plati prin card "standard".
--Only God Can Judge Me--

M-am bagat si eu
Lelit PL41TEM, Sette270

Sette a mea am facut-o dar, asa ca am ramas cu 2 'tancuri' de categorie similara: cutite plane, volum, robustete, canal de iesire lung, pentru utilizare profesionala;

lucrez single dose, am nevoie si eu de o Sette din oferta aceasta, drept pentru care voi completa formularul indicat;
rugamintea mea acum pentru MyR ar fi ceva raspunsuri la urmatoarele:
- se stie cumva cam in ce zona se situeaza nr. seriale are rasnitelor din lotul acesta 'mai nou'?
- se mentine practica livrarii unui 'kit de revenire reglaj finete mecinatura' dupa o perioada de rodaj rasnita? adica acele 2 shims... sau, daca asta e oricum standard, mai e nevoie si acum de ele?
- livrarea este gratuita si in acest caz - conf. celor scrise pe situl Barshaker?
- nu am vazut sa aveti in oferta pe sit, modelul simplu pentru espresso - Sette 30 AL; il aveti totusi? care ar fi pretul?

multumesc,
________________________________________________________________________________________
strega_mod/ minima_flow_ctrl(ecm)/ MaraX_flow_ctrl(cs)/ sette_270/ macap_m7/ casadio_enea/ prajitor_diy

(11-05-2018, 11:31)radudani Wrote: Sette a mea am facut-o dar, asa ca am ramas cu 2 'tancuri' de categorie similara: cutite plane, volum, robustete, canal de iesire lung, pentru utilizare profesionala;

lucrez single dose, am nevoie si eu de o Sette din oferta aceasta, drept pentru care voi completa formularul indicat;
rugamintea mea acum pentru MyR ar fi ceva raspunsuri la urmatoarele:
- se stie cumva cam in ce zona se situeaza nr. seriale are rasnitelor din lotul acesta 'mai nou'?
- se mentine practica livrarii unui 'kit de revenire reglaj finete mecinatura' dupa o perioada de rodaj rasnita? adica acele 2 shims... sau, daca asta e oricum standard, mai e nevoie si acum de ele?
- livrarea este gratuita si in acest caz - conf. celor scrise pe situl Barshaker?
- nu am vazut sa aveti in oferta pe sit, modelul simplu pentru espresso - Sette 30 AL; il aveti totusi? care ar fi pretul?

multumesc,
Salutari!

Sigur:
- saptamana viitoare pot sa-ti trimit un serial nr, dar un range exact nu pot sa-ti dau. Toate ce erau in stoc s-au vandut.
- dupa cum stiu include si acum, dar saptamana viitoare pot confirma si asta. Eu doar subiectiv pot raspunde. ( nu am un raspuns oficial )
Avem in showroom un sette 270w care are aprox 9-10 luni, si are rodaj zilnic de 500g cafea. In momentul de fata utilizam 2 buc de "shims".
- DA! toti espressomani beneficiaza de livrare gratuita peste 199 RON, nu conteaza daca este campanie sau nu.
- Model AL nu cred ca exista doar cel AP. Inca nu avem in gama, facem import in aprox 2-4 saptamani, dar inca nu am primit pretul final.

multumesc!

MyR Wrote:... Model AL nu cred ca exista doar cel AP... facem import in aprox 2-4 saptamani, dar inca nu am primit pretul final. 
sorry, tot cu gandul la Strega (AL) Smile
________________________________________________________________________________________
strega_mod/ minima_flow_ctrl(ecm)/ MaraX_flow_ctrl(cs)/ sette_270/ macap_m7/ casadio_enea/ prajitor_diy

Salut,

M-am inscris si eu

@radudani

Revin cu informatiile cerute:

1. SN - https://i.imgur.com/fuF9KYs.jpg
2. Include KIT-ul - https://i.imgur.com/d2JjcFN.jpg

Am primit un stoc frumos, deci mai este loc pentru candidati..

multumesc MyR, e OK!

am inteles din ce scria Lyvyoo, ca veti anunta cand activati group buy-ul,
sunt gata sa completez formularul acela...

M-am inscris.
Bezzera Strega 
Macap M7 900R
Sanremo Treviso LX
Mazzer SJ

@radudani
Te rog sa trimiti si tu aplicarea daca se poate.

Multumesc,

@MyR - ca sa intelegem mai clar:

1. S-a atins numarul necesar pentru a se face comanda de grup? Sapte ai spus initial ca este minimul.
2. Se stie cand urmeaza sa soseasca pe stoc rasnitele in Romania? Primele livrari pentru espressomanii din comanda de grup cand urmeaza sa se faca?

1.a. S-a atins numarul necesar, si confirm discountul suplimentar! ( adica pret cu reducere 20%, 1732 lei TVA inclus)
1.b. Termen inscrieri: 31 mai.
1.c. Se livreaza prin FANcourier, unde costul livrarii este suportat de noi.
1.d. Plata se face 100% in avans.

2. Livrare:
Facem trei transe, pentru cei inscrisi pana saptamana trecuta livram chiar saptamana asta ( adica pana 25 mai )
Transa 2: inscrisi in perioara 21-27 mai, livram pana 4 iunie
Transa 3: Inscrisi in perioada 28-31 mai, livrarea se face pana 8 iunie.

Salut,

Tocmai ce am primit coletul!
Spre seara pun rasnita la treaba.

Multumesc expressoman pt reducere!
Lelit PL41TEM, Sette270

Salut,
Mai esti valabila achizitia de grup?
Am tot ezitat sa ma inscriu pana acum, insa m-am hotarat Smile
Desi nu am vandut inca Ascaso i1 pe care o am.
Expobar Brewtus IV, Eureka Mignon Specialita, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Hario Syphon, Hario Coffee Pot for Cold brew
Ex: Lelit PL81t, Ascaso i-1 mini, Porlex mini 

Salutari,
din pacate nu mai este.

Cum topicul a expirat, se poate inchide. 
Reducerea speciala pentru group buy nu mai este valabila, dar raman valabile reducerile curente Barshker, inclusiv pentru Sette. Detalii pe topicul dedicat.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)