• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Intalnire testare rasnita Honne in varianta home

(21-02-2017, 11:27)vladdooo Wrote: in locatia din Bucuresti se poate vedea rasnita? (versiunea home)

L-am rugat de curand pe Dragos sa trimita la sediu o rasnita simplificata, exact asa cum ne trebuie in mediul casnic, fara contor sau brate. Eu nu am vazut decat in poze aceasta rasnita, pentru ca cea testata era de horeca, varianta cu doua brate aflandu-se probabil si la sediul din Bucuresti (Hedone stie mai bine).

Tinand cont ca si eu am mai primit intrebari legate de cum arata si cat de usor este de folosit Honne, cred ca cel mai simplu ar fi sa facem o intalnire la sediul de pe Dorobanti, atunci cand va ajunge rasnita in varianta home, simplificata, si sa ramanem acolo o ora sau cat e nevoie, pentru a o testa in liniste in camera unde se afla si espressorul Evo. Banuiesc ca n-ar fi o problema pentru Hedone sa ne trimita si o punga de cafea sa avem si consumabile, daca nu aducem noi.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
ar fi super
Expobar Brewtus IV + ECM V-Titan 64, V60+Kinu M47

Reply
(21-02-2017, 11:52)Lyvyoo Wrote:
(21-02-2017, 11:27)vladdooo Wrote: in locatia din Bucuresti se poate vedea rasnita? (versiunea home)

L-am rugat de curand pe Dragos sa trimita la sediu o rasnita simplificata, exact asa cum ne trebuie in mediul casnic, fara contor sau brate. Eu nu am vazut decat in poze aceasta rasnita, pentru ca cea testata era de horeca, varianta cu doua brate aflandu-se probabil si la sediul din Bucuresti (Hedone stie mai bine).

Tinand cont ca si eu am mai primit intrebari legate de cum arata si cat de usor este de folosit Honne, cred ca cel mai simplu ar fi sa facem o intalnire la sediul de pe Dorobanti, atunci cand va ajunge rasnita in varianta home, simplificata, si sa ramanem acolo o ora sau cat e nevoie, pentru a o testa in liniste in camera unde se afla si espressorul Evo. Banuiesc ca n-ar fi o problema pentru Hedone sa ne trimita si o punga de cafea sa avem si consumabile, daca nu aducem noi.

Salut!
Rasnita adaptata pentru mediul casnic este in Bucuresti. Va asteptam cu mare drag pentru teste. Ramane doar sa stabilim o intalnire. Cati doritori exista? Smile

Reply
1 - pt weekend  [Image: smile.gif]

Reply
Prea din scurt pentru mine, vineri plec putin din B. Dar se poate si individual banuiesc. Altfel, de luni oricand...
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
si eu sunt interesat
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | Comandante | VST 18/20g | BULLET R1

Reply
Sunt interesat si eu.
Lelit 41 TEM, Ascaso i-mini i1, Kinu M47, tamper dinamometric Macap CPM-1. 

Reply
mai bine reprogramam astfel incat sa mergem in grup, abia ne mai vedem/cunoastem

Reply
Bineinteles, e mai frumos sa ne vedem toti decat separat.

Hai sa vedem intai cati colegi am fi, pentru saptamana viitoare, si apoi gasim o sincronizare in functie de programul fiecaruia. Am inteles ca la biroul Hedone programul ar fi clasic L-V, 9-18, ceea ce pt mine ca si freelancer e ok, dar nu stiu ceilalti colegi cum se impaca. Altfel, gasim  noi o solutie...

Reply
si pentru mine ar fi mai ok în timpul săptămânii.

Reply
+1 dar ar fi ideal în weekend.
Merci
Expobar Brewtus IV, Mazzer Super Jolly, Tamper Motta,ex.Vibiemme Domobar Lever, ex.Gaggia Espresso Pure, ex.La Cimbali Cadet

Reply
Smile Abia astept sa vad ce impresie v-a facut rasnita.Sunt interesat.
Expobar Brewtus IV,Ceado E37S, tamper Lelit 58 mm,sita VST 18 grame,pahare test espresso Concept-Art, ,sita blind,latiera 350 ml Concept-Art.

Reply
+1 si eu as fi interesat de un test
Bezzera Strega (de vanzare);  kinu M-68

Reply
Hai sa vedem varianta cea mai simpla, in care ne sincronizam cu programul celor de la sediu. IN afara de mine si de Bogdan, cine crede ca printr-un efort ar putea ajunge in timpul saptamanii , astfel incat sa terminam la maxim 18-18.30? Oricum, ideea este sa gasim un interval ok pt toti.

Reply
Din partea mea, stabiliti voi o zi si incerc si eu sa ajung, dar sa fie cat mai spre orele serii

Reply
Dragi colegi care v-ati anuntat, va rog sa ne confirmati daca puteti veni in timpul saptamanii. Avem raspunsuri afirmative de la Vladdooo, Bogdan Georgescu, Lyvyoo. 
Daniel, tValentin si Neuromancer, credeti ca puteti face vreun sacrificiu in timpul saptamanii? 

In weekend e mai greu caci nu e nimeni la birouri si va trebui sa gasim o solutie, nu stiu exact care Smile

Reply
puteti vineri? (maine si poimaine eu nu pot)

Reply
eu sunt ok vineri, dar pana in ora 4.

Reply
Nu vin la bucharest coffee festival?

Reply
Eu nu pot in timpul saptamanii si cred ca nici in weekend, cel putin nu saptamanile astea doua.Nu stati dupa mine.Imi cer scuze daca v-am incurcat cumva.
Lelit 41 TEM, Ascaso i-mini i1, Kinu M47, tamper dinamometric Macap CPM-1. 

Reply
Eu pot si in timpul saptamanii dupa ora 2-3
Bezzera Strega (de vanzare);  kinu M-68

Reply
Pff, ne potrivim la fix! Mai ramane Daniel sa spuna ca poate luni intre 9 si 12  [Image: smile.gif] 

Atunci sa vedem in weekend cum si unde putem sa ne sincronizam.

Reply
O imprumutam pt weekend undeva? Smile

Reply
Pai se poate, dar nu avem locatie. Eu am plecat de pe Matasari deocamdata si nu mai am unde.

Reply
Poate ne primeste vreo prajitorie Smile

Reply
Cum a ramas, cand mergeti acolo, ca poate ajung si eu?
Ceado E37S, Expobar Brewtus IV

Reply
Momentan, pana am gasi o alta locatie, suntem putin blocati caci in weekend nu e nimeni la birou acolo, iar in timpul saptamanii nu putem ajunge toti, in timpul programului de lucru, ca sa si plecam pana in ora 18 cand se termina programul.
Coroborat cu ce a scris fiecare pe aici, mai incerc un apel [Image: smile.gif] Vineri ora 15 ar fi de luat in calcul? Cred ca in una / doua ore terminam. Inteleg ca Bogdan ar fi la limita dar ar putea, Neuromancer e ok, eu ok.
Vladdooo si Semaca007 ce spuneti?

Scopul ar fi sa putem ajunge cu totii sau macar n - 1  Smile

Reply
daca pot mai multi colegi saptamana viitoare, eu as prefera sa mutam. sunt cam la limita cu ora 3 si parca n as vrea sa stau 5 min si apoi sa plec, nici n apuc sa ma dumiresc bine care e honne.

Reply
de acord sa lasam pe saptamana viitoare daca e mai ok, dar nu luati decizia in functie de mine - sansele sa ajung in orice zi la ora 15:00 sunt max 20%

Reply
Daca rămâne pentru saptamana viitoare as ajunge si eu (in orice zi, la orice ora)
Vibiemme Domobar Super 2B PID, Site IMS, Baratza Sette 270W, Cantar Brewista, Tamper dinamometric
Prev: LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E Type A, IMS Competition Shower Screen & Filters
Prev: Gaggia Evolution PID, Varion Home, Ascaso I-mini I1
Prev: Ariete Picasso 1365

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)