Hello There, Guest! Login Register


Intalnire testare rasnita Honne in varianta home

#1
(21-02-2017, 11:27)vladdooo Wrote: in locatia din Bucuresti se poate vedea rasnita? (versiunea home)


L-am rugat de curand pe Dragos sa trimita la sediu o rasnita simplificata, exact asa cum ne trebuie in mediul casnic, fara contor sau brate. Eu nu am vazut decat in poze aceasta rasnita, pentru ca cea testata era de horeca, varianta cu doua brate aflandu-se probabil si la sediul din Bucuresti (Hedone stie mai bine).

Tinand cont ca si eu am mai primit intrebari legate de cum arata si cat de usor este de folosit Honne, cred ca cel mai simplu ar fi sa facem o intalnire la sediul de pe Dorobanti, atunci cand va ajunge rasnita in varianta home, simplificata, si sa ramanem acolo o ora sau cat e nevoie, pentru a o testa in liniste in camera unde se afla si espressorul Evo. Banuiesc ca n-ar fi o problema pentru Hedone sa ne trimita si o punga de cafea sa avem si consumabile, daca nu aducem noi.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
ar fi super
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#3
(21-02-2017, 11:52)Lyvyoo Wrote:
(21-02-2017, 11:27)vladdooo Wrote: in locatia din Bucuresti se poate vedea rasnita? (versiunea home)


L-am rugat de curand pe Dragos sa trimita la sediu o rasnita simplificata, exact asa cum ne trebuie in mediul casnic, fara contor sau brate. Eu nu am vazut decat in poze aceasta rasnita, pentru ca cea testata era de horeca, varianta cu doua brate aflandu-se probabil si la sediul din Bucuresti (Hedone stie mai bine).

Tinand cont ca si eu am mai primit intrebari legate de cum arata si cat de usor este de folosit Honne, cred ca cel mai simplu ar fi sa facem o intalnire la sediul de pe Dorobanti, atunci cand va ajunge rasnita in varianta home, simplificata, si sa ramanem acolo o ora sau cat e nevoie, pentru a o testa in liniste in camera unde se afla si espressorul Evo. Banuiesc ca n-ar fi o problema pentru Hedone sa ne trimita si o punga de cafea sa avem si consumabile, daca nu aducem noi.

Salut!
Rasnita adaptata pentru mediul casnic este in Bucuresti. Va asteptam cu mare drag pentru teste. Ramane doar sa stabilim o intalnire. Cati doritori exista? Smile
 
Reply
#4
1 - pt weekend  [Image: smile.gif]
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#5
Prea din scurt pentru mine, vineri plec putin din B. Dar se poate si individual banuiesc. Altfel, de luni oricand...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
si eu sunt interesat
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#7
Sunt interesat si eu.
Profitec Pro 700, K30 Vario, Kinu M47, diverse accesorii. 
 
Reply
#8
mai bine reprogramam astfel incat sa mergem in grup, abia ne mai vedem/cunoastem
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#9
Bineinteles, e mai frumos sa ne vedem toti decat separat.

Hai sa vedem intai cati colegi am fi, pentru saptamana viitoare, si apoi gasim o sincronizare in functie de programul fiecaruia. Am inteles ca la biroul Hedone programul ar fi clasic L-V, 9-18, ceea ce pt mine ca si freelancer e ok, dar nu stiu ceilalti colegi cum se impaca. Altfel, gasim  noi o solutie...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
si pentru mine ar fi mai ok în timpul săptămânii.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#11
+1 dar ar fi ideal în weekend.
Merci
Expobar Brewtus IV, Fiorenzato F64e, Tamper Motta,ex.Vibiemme Domobar Lever, ex.Gaggia Espresso Pure, ex Mazzer Super Jolly,ex.La Cimbali Cadet
 
Reply
#12
Smile Abia astept sa vad ce impresie v-a facut rasnita.Sunt interesat.
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Reply
#13
+1 si eu as fi interesat de un test
Strietman CT1/ Elektra MCAL + Honne;   Flair Signature Pro/Aeropress + Kinu Pheonix;  V60 + Kinu m68.
 
Reply
#14
Hai sa vedem varianta cea mai simpla, in care ne sincronizam cu programul celor de la sediu. IN afara de mine si de Bogdan, cine crede ca printr-un efort ar putea ajunge in timpul saptamanii , astfel incat sa terminam la maxim 18-18.30? Oricum, ideea este sa gasim un interval ok pt toti.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#15
Din partea mea, stabiliti voi o zi si incerc si eu sa ajung, dar sa fie cat mai spre orele serii
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#16
Dragi colegi care v-ati anuntat, va rog sa ne confirmati daca puteti veni in timpul saptamanii. Avem raspunsuri afirmative de la Vladdooo, Bogdan Georgescu, Lyvyoo. 
Daniel, tValentin si Neuromancer, credeti ca puteti face vreun sacrificiu in timpul saptamanii? 

In weekend e mai greu caci nu e nimeni la birouri si va trebui sa gasim o solutie, nu stiu exact care Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#17
puteti vineri? (maine si poimaine eu nu pot)
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#18
eu sunt ok vineri, dar pana in ora 4.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#19
Nu vin la bucharest coffee festival?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#20
Eu nu pot in timpul saptamanii si cred ca nici in weekend, cel putin nu saptamanile astea doua.Nu stati dupa mine.Imi cer scuze daca v-am incurcat cumva.
Profitec Pro 700, K30 Vario, Kinu M47, diverse accesorii. 
 
Reply
#21
Eu pot si in timpul saptamanii dupa ora 2-3
Strietman CT1/ Elektra MCAL + Honne;   Flair Signature Pro/Aeropress + Kinu Pheonix;  V60 + Kinu m68.
 
Reply
#22
Pff, ne potrivim la fix! Mai ramane Daniel sa spuna ca poate luni intre 9 si 12  [Image: smile.gif] 

Atunci sa vedem in weekend cum si unde putem sa ne sincronizam.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#23
O imprumutam pt weekend undeva? Smile
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#24
Pai se poate, dar nu avem locatie. Eu am plecat de pe Matasari deocamdata si nu mai am unde.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#25
Poate ne primeste vreo prajitorie Smile
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#26
Cum a ramas, cand mergeti acolo, ca poate ajung si eu?
Honne, Ceado E37S, Expobar Brewtus IV
 
Reply
#27
Momentan, pana am gasi o alta locatie, suntem putin blocati caci in weekend nu e nimeni la birou acolo, iar in timpul saptamanii nu putem ajunge toti, in timpul programului de lucru, ca sa si plecam pana in ora 18 cand se termina programul.
Coroborat cu ce a scris fiecare pe aici, mai incerc un apel [Image: smile.gif] Vineri ora 15 ar fi de luat in calcul? Cred ca in una / doua ore terminam. Inteleg ca Bogdan ar fi la limita dar ar putea, Neuromancer e ok, eu ok.
Vladdooo si Semaca007 ce spuneti?

Scopul ar fi sa putem ajunge cu totii sau macar n - 1  Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#28
daca pot mai multi colegi saptamana viitoare, eu as prefera sa mutam. sunt cam la limita cu ora 3 si parca n as vrea sa stau 5 min si apoi sa plec, nici n apuc sa ma dumiresc bine care e honne.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#29
de acord sa lasam pe saptamana viitoare daca e mai ok, dar nu luati decizia in functie de mine - sansele sa ajung in orice zi la ora 15:00 sunt max 20%
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#30
Daca rămâne pentru saptamana viitoare as ajunge si eu (in orice zi, la orice ora)
Vibiemme Super 2B/PID, Honne/Arco, Bullet R1 v2
Prev: Breville BES920XL 2B, Niche Zero, K30, KN-8828B-2K+
Prev: LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E, Baratza Sette 270W, Kinu M47
Prev: Gaggia Evolution PID, Varion Home, Ascaso I-mini I1
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)