Hello There, Guest! Login Register


Cum arata cafeaua ta de azi?

... si fetele , au sarit la cafeaua mea ... Cool ...


[Image: p0Q147g.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
... ' Neatza ...


[Image: k9KUBXV.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Yirgacheffe [Image: BKfQy6D.jpg]
 
Reply
Promovat Smile
[Image: 57bqJD9.jpg]
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
O cafea miraculoasa!!  Atata timp cat Yume o va avea pe stoc,  voi fi condamnat s-o cumpar!!!  Smile Smile [Image: y2Z2cJa.jpg]
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
Reply
... Rwanda Kinini Kabuye ... kosher ( fara zahar ) by Croitoria de Cafea  ( Nola ) Brasov ... Cool ... "acidutza " , iar cu lapte devine mult prea soft ... dar , baubila totusi ... ( era cafeaua cu cea mai slaba aciditate ... din locatzie , mi-a  reamintit de vremurile , cand prajeam cafeaua acasa ... dar nu mai fac ... Big Grin ... )


[Image: 3cIh9jK.jpg]

[Image: SI46xEg.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
... ' Neatza ...


[Image: ao83IdB.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
...Răducanu uitându-se în oglindă, spuse: Oglindă, oglinjoară, cine e cel mai mare latte-artist din țară? După un scurt moment de gândire, oglinda răspunse: Tu ești Măria Ta, dar la căsuța piticilor prăjiți italian, este Levo, care pe zi ce trece, te întrece.  Bye Bye Bye .
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
De seara Smile
​​​​​​Photo edit by @micrenda Smile)  [Image: fmKaMTa.jpg]
 
Reply
Neata[Image: d39c73ff6f8212d00876ac8ddacde49d.jpg]

Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
PL41TEM; Kinu Pheonix  
 
Reply
(06-03-2019, 17:54)baloozzy Wrote: ... la căsuța piticilor prăjiți italian, este Levo ...

... Baloo ... multzumesc frumos ptr. apreciere ... 77 77 77 ... insa , distantza este prea mare  , respectiv peste 12 - 14 ani de experientza k barista si o cisterna de 10 -12 t de lapte - turnate - diferentza  intre noi ... deci , nu pot juca la categoria asta ... Big Grin ... sorry ... ( dar , am sa mai incerc si eu , poate ma invat ... cu timpul  ... Cool ... ) .
 

[Image: kKUyxgi.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
WD40 pentru incheieturi
[Image: kq6mRJyl.jpg] [Image: Ic1BxCHl.jpg]
 
Reply
Doar 6-7 ani de barista Smile). E de ajuns Smile)
(07-03-2019, 16:54)Levo Wrote:
(06-03-2019, 17:54)baloozzy Wrote: ... la căsuța piticilor prăjiți italian, este Levo ...

... Baloo ... multzumesc frumos ptr. apreciere ... 77 77 77 ... insa , distantza este prea mare  , respectiv peste 12 - 14 ani de experientza k barista si o cisterna de 10 -12 t de lapte - turnate - diferentza  intre noi ... deci , nu pot juca la categoria asta ... Big Grin ... sorry ... ( dar , am sa mai incerc si eu , poate ma invat ... cu timpul  ... Cool ... ) .
 

[Image: kKUyxgi.jpg]
 
Reply
@Raducanu: Vechimea ai corectat-o, dar cisterna ramane...  Big Grin
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
vrea cineva otiopia?
https://youtu.be/0QYpg6TWyaA
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
Columbia featuring Pink Bourbon ....

[Image: x3Rp4sH.jpg]

... ORIGO is on Good Stuff Spree!  Big Grin

[Image: APZAIqX.jpg]
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Mignon XL, M47, VST 15g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Pitcher 400 ml
 
Reply
... ' Neatza ... eu , tot cu ...


[Image: Ai2CSvu.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Ethiopia Guji, natural, chemex[Image: H2yjxEM.jpg]
 
Reply
(08-03-2019, 10:05)bogdan_geor Wrote: vrea cineva otiopia?
https://youtu.be/0QYpg6TWyaA

super tare
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
Astazi o Brazilia proaspăt prăjită pe meleaguri mioritice. 
[Image: lewtfuL.jpg][Image: DTrv1St.jpg][Image: cck6CIc.jpg]
ECM Synchronika / Eureka Mignon Specialita / Kinu M47S / Kribli-Grabli / Motta and Normcore tools & Gaggia Classic 2015 / MDF 
 
Reply
... ' Neatza ...


[Image: xYvVTiJ.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Dupa ce Denis m-a facut curios cu postarile legate de Leuchtfeuer am zis sa o incerc si eu. Am testat Mowe, Boje si Funkelfeuer. Toate au fost ... wow Big Grin chiar va recomand sa le incercati.

Cel putin Mowe e una din cele mai complexe cafele pe care le-am baut vreodata (chiar si acum la peste o luna de la data prajirii)

Alex de la Leuchtfeuer e extrem de amabil si responsive. Initial nu avea Romania pe lista destinatiilor de livrare in magazinul online dar a rectificat problema in cateva ore.

Eu am testat cafeaua doar in shot-uri simple (16 in 32 out) dar sotia spune ca e foarte buna si cu lapte.

[Image: KeTTLO5.jpg]
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
[Image: DLu62sx.jpg][Image: KPAJY5s.jpg][Image: XnFV408.jpg]

Boabe parca mai mici ca robustele. Impresionant!
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
Reply
[Image: 0N3MXbBh.jpg]
 
Reply
'Neata
[Image: Dz7SJZyh.jpg]
 
Reply
[Image: y0Fic7T.jpg] Angel
 
Reply
(08-03-2019, 10:05)bogdan_geor Wrote: vrea cineva otiopia?
https://youtu.be/0QYpg6TWyaA

Ce scumpa Heart
 
Reply
... ' Neatza ... cu o cafea duhovniceasca Big Grin  ...



[Image: 9SFJWcE.jpg]

(11-03-2019, 14:51)Raducanu Wrote: Angel

... Felicitari ... banuiesc ca este la ordinea zilei ( ... pentru unii Big Grin ... ) pentru mine insa ,  este forma preferata ... precum si orice forma de inverter ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
... ' Neatza ... o proba ( ... oricum prima data ... e k niciodata ... Big Grin ... )


[Image: wppNRyI.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
... In incercarea disperata , de a gasi un blend prajit ptr. espresso in Brasov , am nimerit pe langa tecafe ... o micutza locatie - Luado -  unde am servit un blend din trei origini ( ... prajit local si tot light )  care insa , nu m-a convins ...  insa ciocolata de acolo , da ... ( am luat si acasa ... Big Grin ... )


[Image: xpZnTyA.jpg]

[Image: SYuYWoX.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 14 Guest(s)