Hello There, Guest! Login Register


subito.it ?

#1
salut,
are cineva experienta cu subito.it?
cat e de serios si e okay de cumparat acolo sh-uri?
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#2
nu e ca ebay sa iti ramana banii asigurati....daca nu primesti produsul sa primesti banii inapoi...
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#3
Site-ul este asemanator cu olx, fara nici o posibilitate de a verifica seriozitatea vanzatorilor. Este util daca ai pe cineva in Italia care se poate intalni cu vanzatorul si poate verifica produsul.
Expobar Brewtus IV, Honne Home, Cafflano Kompresso, Kinu M47,  Hario V60 Drip Scale
 
Reply
#4
toti vor banii inainte prin transfer. ma tem ca pot ramane si fara bani, si fara produs.
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#5
mai bine ebay.it, ai protectia paypal la plata...
 
Reply
#6
asa cum spunea si ovidiu, daca n-ai pe cineva sa se intalneasca cu vanzatorul si sa verifice marfa inainte de a-i da banii eu spun sa stai cuminte.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#7
Dupa ce conationalii nostru au speriat Europa cu hotiile si talhariile e amuzant sa vezi romani speriati de "hotii " italieni. Si mai amuzant e faptul ca italieni vânzători pe subito.it daca afla ca tu ca si cumpărător est roman , nu vor sa mai faca tranzactii cu tine de frica pacalelilor Smile. Am cumparat de mai multe ori pe subito.it. N-am avut niciodata probleme dar am niste reguli: cer poza cu obiectul la vanzare cu o foaie de hartie cu numele meu pe ea. Asa vad ca il are cu adevarat. Plătesc doar cu paypal sau transfer bancar. De obicei italienii nu se risca pt 100 € sa se trezească cu o plângere penală. Ideal ar fi sa ai o adresa italiana de primire a coletului pt ca am dubii ca or sa trimita in afara Italiei.
 
Reply
#8
ideea cu o foiaie cu numele meu e destul de buna.

apoi, paypal ar fi perfect. insa de obicei ei vor transfer bancar. vad ca tu preferi sa trimiti asa banii, dar nu ai nici o garantie ca primesti produsul, sau ca chiar daca primesti ceva - e intradevar produsul pe care l'ai achitat.. nu?
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#9
Garantie ?? E un site de vanzare intre privati Smile
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)