Hello There, Guest! Login Register

ignore thread, ignore user...

renatoa Wrote:Ar fi buna o facilitate de Ignore topic, nu numai user...

chiar asa!
cu timpul ai ajunge sa vezi doar 2-3 postari, cat de cat in sfera ta de interes, nu toate... sa le zic asa (?), balariile!
mi se pare justificat, atata tip cat exista o preocupare a lui Lyvyoo de a separa thread-urile cat mai pe topic...

intrebarea mea ar fi: mai este valabila facilitatea aceea de ignorare user?
la mine functioneaza pentru vreo 10 useri de mai mult timp, dar nu mai pot adauga nici unul!
(pentru cine vrea, mai adaug si un Smile  )

Nu o gasesc dar ma interesez de ce nu apare...
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Dacă ajută între timp, a scris cineva în alt topic, din Tapatalk se mai poate folosi ignore/block unignore/unblock user.

Din cate se pare, am sters eu candva o functionalitate de Rate Users si odata cu ea s-a dus si ignore-ul. Cel mai probabil nu se poate reinstala, fiind vorba de linii de cod.

Ma uitai un pic in sursele de la MyBB, V1.8.19, cel oficial la download, si par sa existe optiuni... si de ignore, si de buddy...  Confused Huh

usercp.php:
Code:
 if($mybb->user['ignorelist'])
{
$existing_users = explode(",", $mybb->user['ignorelist']);
}

Rulam noi ceva customizat ?

(28-10-2018, 01:57)sochaux_ Wrote: Dacă ajută între timp, a scris cineva în alt topic, din Tapatalk se mai poate folosi ignore/block unignore/unblock user.

Culmea hate-ului: sa instalezi tapatalk doar ca sa dai ignore cuiva.
factory g106, m47, ims, kazak accessories, fluid bed roaster

Rulam ce ne da dealerul...
Si cand dealerul a sters din cod, influentand involuntar si alte functii, consumam asa cum e...

@dev Sau să privim și partea bună: poate mai sunt/(vor fi) și utilizatori care doresc/(vor dori) să folosească unignore user. Dont_know

(29-10-2018, 13:47)Lyvyoo Wrote: Din cate se pare, am sters eu candva o functionalitate de Rate Users si odata cu ea s-a dus si ignore-ul. Cel mai probabil nu se poate reinstala, fiind vorba de linii de cod.

Exista optiunea Buddy List si Ignore List doar ca nu e accesibila direct din user CP:

https://www.espressoman.ro/forum/usercp....=editlists

Yahoo... ! Cool

Acum ne mai trebuie o functie noua, sa creeze budy list din userii care au ignore de la cineva ignorat de mine.
Aia musai trebuie sa fie prietenii mei Big Grin

Eu propun sa adaugam si functia de creare de bisericute, ca prea ne intalnim cu totii in acelasi spatiu comun!
Una pentru cei buni, alta pentru cei rai, una pentru albi, alta pentru bruni samd.
Probabil voi ateriza pe multe liste de IU (IgnoreUser) ... asta e! Rolleyes
■  Kinu M38 / M47PH ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  Porlex Tall ► Tefal KI140D ► Hario V60 ■

Oricum chestia asta funcționează de la sine în viată reala. Trist dar adevărat.
LELIT Bianca ,Honne

imi pare rau sa-mi vad mentorii gandind in felul asta, dar vorba lui @organon, va functiona de la sine....
Bezzera Magica(rotativa), Quamar Q13E/75mm.

(29-10-2018, 20:12)organon Wrote: Oricum chestia asta funcționează de la sine în viată reala. Trist dar adevărat.

+1
 ꟼPro 800//vario home & Sette Wi //man at work

facem si referendum ? Smile

Vezi ca te baga lumea la instigator de secte...

Angel

Pai mai intai sa facem referendum cu tema: Facem referendum?
Daca rezulta DA, atunci facem
Daca rezulta NU, atunci nu facem
■  Kinu M38 / M47PH ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  Porlex Tall ► Tefal KI140D ► Hario V60 ■

dev Wrote:Exista optiunea Buddy List si Ignore List doar ca nu e accesibila direct din user CP:
https://www.espressoman.ro/forum/usercp....=editlists 

e OK, multumesc!

efectul nivelator al comunitatii ('satul planetar' al lui McLuhan) este in fapt, o forma de agresivitate* primitiva, opusa unei evolutii spre civilizatie!
mereu mi-am zis ca in extrem, respectul fata de opiniile celuilalt, chiar o anume generozitate (dar nu cea sterila, de tip ortodox - dau, ca sa ma pun bine cu Cel de Sus...) sunt atribute ale comportamentului civilizat, ale unei anume netichete in cazul nostru!
o ilustrare grafica a acestora am intalnit-o tare demult, ca poster in metroul londonez: pe o banca, 3 fiinte citind fiecare ziarul... pe una din pagini se putea citi: 'leu scapat din cusca la zoo'... iar fiinta din mijloc avea o coada care atarna, cu ciucure la capat Smile

* cum spunea cineva: "agresivitatea, cea care a devenit mediul de cultură în care ne dezvoltăm, este cea care împiedică evoluţia noastră firească, ne înălţăm spre cer ca un trunchi de copac răsucit, ciudat, nereprezentativ pentru specia din care face parte."

Functia de ignore oferita de MyBB ar trebui sa se numeasca "show/hide sau collapsible posts", nicidecum ignore list.
Banuiesc insa nu stiu sigur cine-i capul rautatilor pe forum si a deranjat atat de tare incat utilizatorii sa-si doreasca blocarea continutul asociat cu individul sau indivizii in cauza.
Eu chiar ma bucur ca exista functia indicata de dev si o voi folosi in scopuri pasnice incepand prin a-l adauga pe radudani.
Inainte de a citi postarile dumnealui oricum ma ridic, merg sa ma hidratez, imi iau ceva de rontaiala si revin sa lecturez peretele de text Big Grin

https://i.imgur.com/dHuyGp9.mp4

adevarul este ca o autocenzurare ar trebui sa se manifeste pe la unii, ma uit la mine cate posturi am.....sigur peste 90% sunt total aiurea, cred ca m-am dilit.... Cum se poate evita stresul la locul de munca?
Bezzera Magica(rotativa), Quamar Q13E/75mm.

(30-10-2018, 01:19)vdub Wrote: Banuiesc insa nu stiu sigur cine-i capul rautatilor pe forum si a deranjat atat de tare incat utilizatorii sa-si doreasca blocarea continutul asociat cu individul sau indivizii in cauza.

Ma gasesc in aceeasi situatie Smile
Flair PRO | Niche Zero | Hario V60 | Popcorn Popper

"efectul nivelator al comunitatii ('satul planetar' al lui McLuhan) este in fapt, o forma de agresivitate* primitiva, opusa unei evolutii spre civilizatie!"

Corect, elitismul snob este singura poarta catre progres si  umanism. Categoric trebuie gasite metode pentru a separa aristocratia de plebe pe forum.
Pe.De.Dienes 109 N, v60

Dar ce te faci daca vrei sa vinzi ceva pe bursa, iar toata lumea te a pus pe ignore Huh
Lelit Bianca, Macap MXD Xtreme Chrome, Kinu Phoenix, Aergrind, Wilfa WSCG-2 (de vanzare), Aeropress, V60 02

Pai postarea se vede, titlul la fel, daca il compui suficient de atragator, vor fi multi care vor da show content, ca sa vada detalii.

O sa inchid topicul, nu vreau sa ajungem la "segregare", cum  s-a mai intamplat candva, moment cand am fost cu totii mai tristi si mai ingandurati.
Daca un user anume devine atat de enervant, dati cu report fiecare si in momentul in care adunam 20 de report-uri macar, il suspendam si gata.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)