Hello There, Guest! Login Register

Vand site EP HQ 14 gr & 21+ gr

Salut,

Vand urmatoarele site ridgeless noi-noute, achizionate din US:

1) EP HQ 14 gr - 60 Lei.

2) EP HQ 21+ gr - 70 Lei.

3) Combo 14+21 gr - 125 Lei

Detalii despre ele gasiti in forum Smile
Lelit Bianca + Compak E8 SSP, Bravo Tools, Acaia Pearl, V60+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Cafflano Kompresso+Kinu M47

daca n-ai deja doritor, ma inscriu la sita,
2) EP HQ 21+ gr - 70 Lei
multumesc!

p.s.
am deja una, dar imi trebuiesc 2 la Strega...
________________________________________________________________________________________
strega_mod/ minima_flow_ctrl(ecm)/ MaraX_flow_ctrl(cs)/ sette_270/ macap_m7/ casadio_enea/ prajitor_diy

Si eu la cea de 14g.
OE Apex (de vanzare), Mazzer Mini E + SSP (brew), ECM Classika PID + robinet

Am mai multe Smile
V-am notat pe amandoi
Valabil in continuare
Lelit Bianca + Compak E8 SSP, Bravo Tools, Acaia Pearl, V60+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Si pentru mine una de 14, te rog
Lelit Bianca, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Kinu Phoenix, Aergrind, Aeropress, V60 02

... Doar daca ... nu rezolvi cu colegii si ai mai multe site ( care raman nefolosite ) ... Cool ... iau eu tot ce ramane ...
Pavoni | Strega | Bosco | Honne | Olympus | MK III | Gene ...

(01-05-2018, 12:15)vladdooo Wrote: Am mai multe Smile
V-am notat pe amandoi
Valabil in continuare

Vreau si eu o sita de 14 gr.

Multumesc.
Quick Mill Vetrano 2B, Eureka Olympus KRE, Tamper Torr (flat&convex), site VST, site IMS, pitcher ILLY, OCD v1, Gene Cafe CBR-101, Hottop KN-8828P-2K

Pt cei din tara - trimit cu fan (plata la destinatar)

Au ramas disponibile 2 de 14 si 4 de 21

Salut
Vreau si eu una de 14 g
Ms
Bezzera Magica S MN | Obel Mito | DK-30

Off-topic ... cred ca inca o achizitie de grup , ar strange multi doritori ... Cool .

(01-05-2018, 12:31)vladdooo Wrote: Pt cei din provincie - trimit cu fan (plata la destinatar)

Au ramas disponibile 2 de 14 si 4 de 21

1 de 14 si 4 de 21

... atunci ma bag si eu la cea de 14 g si la cele 4 buc de 21 g ( dar sa-i ramana una / doua macar si lui Radu )

Ok, din partea mea s-au dat toate.
Daca mai vrea cineva, sa il roage pe Levo. Sitele vor fi puse maine la curier

... Thank Youuuuuu ... Smile ...

Salut!
As dori si eu o sita de 21g daca se mai poate.
Bezzera Strega, La Cimbali Conik, Obel Mito Atr

Doar daca doreste Levo sa ramana cu mai putine.
Vrea si ekivoc.
L-am indrumat si pe el catre Levo

... N-am apucat sa mai raspund , ... pot ceda din cele 4 site de 21 g , doar 2 buc de 21 g cate una pentru fiecare dintre cei 2 solicitanti ... @MihaiV si @ekivoc - ( dar as dori mai intai , sa ma asigur ca @radudani are rezervata o sita ... )

Pt Radudani s-a rezervat de cand a scris

(01-05-2018, 16:19)vladdooo Wrote: Pt Radudani s-a rezervat de cand a scris

... Bine atunci ... renunt la 2 site de 21 g , pentru cei 2 colegi ...

Din câte știu de la cei care au achiziționat mai demult aceste site, ele fac o diferență la Strega, nu și la espressoarele cu grup E61 și cu pompă... De aceea sunt interesat de câte una (folosesc doze de 18 g).
Mulțumesc, Levo, pentru amabilitate!
Folosesc: Bezzera Strega | Mazzer Robur | IMS 14/20 | EP HQ 14/21+ | tamper Concept Art/[Joe Frex] dinamometric | Latiera Motta Europa 50 cl
Am folosit: Baratza Sette 270 | Expobar Brewtus IV | Mazzer Major | Mahlkoenig Vario Home

... Pentru putin @ekivoc , ce imi pare mie rau ... este ca nu l-am ascultat pe Radu D. inca de cand am lansat prima comanda si am luat numai site ridged ... nestiind ca intre cele doua modele , cu acelasi gramaj este o diferentza constructiva majora , de conformatie / de design constructiv ... si nu numai de a avea sau nu , acel inel interior ambutisat de asigurare ... dar , asta e acum ... Cool ...

lista finala

model    cantitate
radudani     21+          1
cradun        14            1
Beowulf       14            1
sradum       14            1
saeco          14            1
MihaiV         21+          1
ekivoc        21+          1
Levo           14            1
                  21+          2

Multumesc, Levo! Te astept la o cafea daca treci vreodata prin Lugoj !
Bezzera Strega, La Cimbali Conik, Obel Mito Atr

... Cu mare drag , cand se poate ... si eu ai multumesc , alaturi de voi , colegului @vladdooo pentru oportunitatea oferita si bunavointa ...

tare iti multumesc si eu vladooo!
chiar n-am remarcat sa fi specificat de care sunt, dar sper, ridgless?+

@Levo: toata consideratia!
(apropo, ar fi trebuit sa primesti un mail in 29.03?)
________________________________________________________________________________________
strega_mod/ minima_flow_ctrl(ecm)/ MaraX_flow_ctrl(cs)/ sette_270/ macap_m7/ casadio_enea/ prajitor_diy

Scrie sus ridgeless
Cu drag.

Daca mai exista cerere, incerc sa abuzez si sa mai fac rost de un transport

(01-05-2018, 21:08)radudani Wrote: tare iti multumesc si eu vladooo!
chiar n-am remarcat sa fi specificat de care sunt, dar sper, ridgless?+

@Levo: toata consideratia!
(apropo, ar fi trebuit sa primesti un mail in 29.03?)

Radu, da-mi adresa pe PM si enable PM ca sa-ti dau contul pt plata

trimis coletele si AWB. sper ca nu le-am amestecat cu sitele reneka

... Tocmai am primit coletul , excelent ambalat ... multumesc frumos @vladdooo pentru intreg efortul si cer scuze pentru sacaiala si ... iar raman dator ... Cool ...

Am primit sita, ambalata cu simt de raspundere.
Multumesc colegului vladdooo pentru initiativa si lui Levo pentru amabilitatea de a renunta in favoarea mea.
Extractii reusite tuturor!... nu doar cu noile site Wink
Folosesc: Bezzera Strega | Mazzer Robur | IMS 14/20 | EP HQ 14/21+ | tamper Concept Art/[Joe Frex] dinamometric | Latiera Motta Europa 50 cl
Am folosit: Baratza Sette 270 | Expobar Brewtus IV | Mazzer Major | Mahlkoenig Vario Home

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)