Hello There, Guest! Login Register

Vand rasnita la Spaziale Astro - Macap

Vand rasnita la Spaziale Astro produsa de Macap (echivalent cred M7P), cutite de 58mm in stare buna.

Este varianta cu doser manual. Cupa este noua, rasnita a fost revizionata acum 2 ani, are sub 100 de cafele facute de atunci cu ea.

Pret 550 lei

Tel 0721274874

Poze aici:

https://drive.google.com/open?id=16QLcLk...8CCy1plQK6

nu merg pozele incearca sa pui poza folosind butonul negru cu un i scris pe el (imgur)
Dalla Corte Studio | Brasilia mini classic | gaggia | honne | kinu m47 | v60 | aeropress | acaia pearl S

Cutitele sunt de 65mm si e bazata pe Macap M6.
cafe: +4u ts, atom 75, olympus hs, bunn g9
home: factory g106, m47 brew, v60, xeoleo ghost

Multumesc pentru precizarile corecte, spre rusinea mea am dat datele din aducere aminte si nu desfacand rasnita.

[Image: OuuN0yJ.jpg][Image: AuaQmkR.jpg]

Are idee cineva dacă i se poate înlocui dozatorul cu un canal de curgere ca la modelele fără dozator?
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Brewista Smart Scale II
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Se scoate dozatorul (banuiesc ca are doua suruburi stanga/dreapta in partea de sus, pe interior, se si vad sub e vacuarea de cafea).

Cumperi o palnie de aluminiu tip mazzer si o fixezi folosind cele doua suruburi. Trebuie decupata si finisata la gura de evacuare, si cam asta e tot.

https://ru.aliexpress.com/item/Stainless...eLevelAB=4

De capac pe palnie nu ai nevoie, pentru ca dupa rasnire, o sa folosesti o perie cu fire lungi si ingusta, ca sa tragi cafeaua ramasa pe canalul de evacuare.

@samolapraga,  ți-am trimis PM.
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Brewista Smart Scale II
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)