Hello There, Guest! Login Register

Vand rasnita Hario mini mill MSS-1B

Vand Hario mini mill, model MSS-1B 
Pret fix: 70 lei

Motivul (sincer) al vanzarii: In opinia mea, este o rasnita proasta, inca din faza de proiectare. Daca cineva intentioneaza sa o cumpere, il/o rog sa se informeze inainte, ca sa stie ce cumpara... Eu cand am cumparat-o, am fost atat de dezamagit, incat nu prea mi-am putut stapani aciditatea, parerile expuse aici fiind sterse de moderatori. 
Rasnita a fost cumparata (noua) prin 2012 - 2013 (nu imi aduc aminte exact) de la importatorul de atunci, respectiv Papa Jacques. A fost folosita pret de vreo luna de zile la birou, incercand la acea vreme sa scot ceva acceptabil dintr-un french press, dar am renuntat pana la urma. Nu aveam cunostintele de acum, nu exista decat cafea prajita tare pe atunci, rasnita era proasta si multi alti factori... Dupa aceea luna a zacut prin dulapuri. Oricum, fiind construita din materiale ieftine, chiar si aceea luna de folosinta a lasat ceva urme in capatul axului, unde se prinde manerul, acesta fiind fabricat dintr-un metal nu foarte dur.

Daca totusi cineva isi asuma sa arunce 70 de lei, pana va strange bani de o rasnita decenta, ii ofer acest Hario mini mill.

[Image: Xi2c2t0.jpg][Image: 52kQwvM.jpg][Image: t4ebCqq.jpg][Image: tDPIl4B.jpg]
Espresso: Mazzer Kony E, Mazer Major, Expobar Brewtus IV DB, VST & IMS baskets, Acaia Pearl, Bravo Tools
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kruve, Cafflano Kompresso, Aeropress, V60, French Press, Moka

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)