Hello There, Guest! Login Register


Vand rasnita Gaggia MDF

#1
Information 
Salutare,

Dupa aproape 5 ani, este timpul sa ma despart de prima mea rasnita: Gaggia MDF. Achizitionata in 2012 prin intermediul discountului oferit comunitatii espressoman, mi-a stat alaturi si m-a ajutat sa ating nivelul de "Espressoman Amator" rasnindu-mi zilnic cele 20-40grame necesare pentru a produce un espresso echivalent cu ce se serveste pe la majoritatea coffee shopurilor din Constanta.

Motivul vanzarii: Upgrade Ceado E5P
Data achizitie: 27.11.2012
Cafea rasnita: ~1KG/luna = ~55KG de cafea
Pret de achizitie: 700ron
Pret vanzare: 350ron. Fix asa cum imi place mie sa gasesc echipamentele folosite: la jumatate de pret.

Pentru o tranzactionare mai usoara si de incredere, momentan ofer doar predare personala in Constanta.

Aveti poze si filmare facute pe 11.08.2017, ora 1-2 noaptea, ziua in care a sosit Ceado E5P. Primul lucru pe care l-am facut cand am ajuns acasa, a fost sa desfac rasnita, sa-i fac poze, sa fac un filmulet cu ceea ce poate, ulterior dupa ce am terminat cu ea (~3 noaptea), am testat ce poate si Ceado E5P Smile



Daca aveti intrebari sau doriti informatii suplimentare, nu ezitati sa ma contactati fie aici fie in PM.

Multumesc.

[Image: elWNDBY.jpg][Image: PoCUx0L.jpg][Image: PK8Hoqw.jpg][Image: YEdSDtz.jpg][Image: LEYSdq3.jpg][Image: hoJsimn.jpg][Image: xSXiZo2.jpg][Image: yn7bmqx.jpg][Image: K7xW0KV.jpg][Image: saVpUVE.jpg][Image: 0PQmG4Q.jpg][Image: KqTJGJu.jpg]

Recalibrarea:


Extractia:


Rasnita este rezervata colegului espressoman 127.0.0.1.
A ramas ca luni sau miercuri sa trimit coletul.

Multumesc.
Espressor: Bezzera Magica MN, Rasnita: Ceado E5P; Tamper: Custom Made 58.5mm si Lelit 58mm; Sita VST 18grame Rigidless; Distribuitor - Macaron 58.5mm; Tamper - Macaron 58.5mm; Tamp stand - Silicon + Stainless Steel; ABS Coffee Knockbox
Exes: Gaggia Evolution; Gaggia MDF.
 
 
#2
Felicitări pentru upgrade și după cum se vede pentru vânzarea rapida. Puțin off-topic, îmi poți spune te rog cât a costa râșnița cea noua, Ceado e5p? Merci


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
#3
(13-08-2017, 19:31)sorinetta Wrote: Felicitări pentru upgrade și după cum se vede pentru vânzarea rapida. Puțin off-topic, îmi poți spune te rog cât a costa râșnița cea noua, Ceado e5p? Merci


Sent from my iPhone using Tapatalk

Multumesc. A fost rapid domnul @127.0.0.1 a.k.a loopback/localhost Smile, in primele 4 minute dupa postare.

Ceado E5P - 2250ron
Espressor: Bezzera Magica MN, Rasnita: Ceado E5P; Tamper: Custom Made 58.5mm si Lelit 58mm; Sita VST 18grame Rigidless; Distribuitor - Macaron 58.5mm; Tamper - Macaron 58.5mm; Tamp stand - Silicon + Stainless Steel; ABS Coffee Knockbox
Exes: Gaggia Evolution; Gaggia MDF.
 
 
#4
Doar ce-a preluat curierul râșniță.
Am dat AWB pe PM.

Sent from my Lenovo A7010a48 using Tapatalk
Espressor: Bezzera Magica MN, Rasnita: Ceado E5P; Tamper: Custom Made 58.5mm si Lelit 58mm; Sita VST 18grame Rigidless; Distribuitor - Macaron 58.5mm; Tamper - Macaron 58.5mm; Tamp stand - Silicon + Stainless Steel; ABS Coffee Knockbox
Exes: Gaggia Evolution; Gaggia MDF.
 
 
#5
Am primit râșnița, arată și funcționează ok. Mulțumesc!

Preț final: preț solicitat + transport
Wilfa Uniform/Comandante C40/knob/Q2s
filters/AeroPress
 
#6
(17-08-2017, 13:45)127.0.0.1 Wrote: Am primit râșnița, arată și funcționează ok. Mulțumesc!

Preț final: preț solicitat + transport

Sa te tina si pe tine minim cat m-a tinut pe mine si sa-ti produca licoare de calitate.
Multumesc si eu.

Se poate inchide.
Espressor: Bezzera Magica MN, Rasnita: Ceado E5P; Tamper: Custom Made 58.5mm si Lelit 58mm; Sita VST 18grame Rigidless; Distribuitor - Macaron 58.5mm; Tamper - Macaron 58.5mm; Tamp stand - Silicon + Stainless Steel; ABS Coffee Knockbox
Exes: Gaggia Evolution; Gaggia MDF.
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)