Hello There, Guest! Login Register


Vand prajitor Huky 500

#1
Huky 500

Vand prajitor cu tambur Huky 500

Detalii despre preturi/configuratii:
https://www.hukyowners.com/t/looking-to-purchase-a-huky/45

Este versiunea cu tambur perforat (se pot acoperi sau nu perforatiile folosind grila mobila din partea inferioara)
Contine:
Termocupla MET, termocupla  boabe, termocupla nemontata pentru aer, termometru digital aer, 
termometru digital Center 301 pentru conectarea cu Artisan
2 ventilatoare: racire si aer in timpul prajirii
2 palnii
"hota"/"bol" evacuare aer
plita IR cu neadle valve

In plus fata de ce se ofera de la producator: autotransformator variabil (aka variac) pentru controlul ventilatorului care produce fluxul de aer in timpul prajirii

Extra, ofer un laptop dell latitude - bateria nu mai tine, dar conectat la priza merge brici  -cu artisan preinstalat si configurat

Ahh, regulator de presiune pentru butelie standard

Parctic mai e nevoie de butelie si se poate trece direct la prajire.

Se poate vedea in Timisoara

Pret 6500 RON

Contact:
liviu.mihu@yahoo.com
0744599917
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
#2
[Image: Mc3j8fP]
 Un up asa de sfârșit de stoc si inceput de pauza al carierei de prăjitor amator Smile
Am prăjit săptămana trecută ultima transă din cafeaua din poza. Ținuta la congelator vidată cu tot cu ambalajul original. Parca nu mai e chiar cum a fost, dar mai vedem peste 1-2 saptamâni.
De astăzi, Huky intra in conservare pana la găsirea unui nou proprietar sau pana la razgandirea celui vechi.
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
#3
Poze cu cuptorul?
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
#4
(28-01-2019, 09:18)Laddu Wrote: Poze cu cuptorul?

Click te rog pe primul link din primul post Smile
Ma speriasem ca am uitat si am incalcat regulamentul fara sa se sesizeze nimeni
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
#5
Cred că se referea la niste poze mai de aproape și cu interiorul tamburului.
 
#6
Da, ceva mai detaliat daca se poate si evident ceva mai recent. Poza respectiva are aproximativ o luna.
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
#7
(28-01-2019, 16:06)Laddu Wrote: Da, ceva mai detaliat daca se poate si evident ceva mai recent. Poza respectiva are aproximativ o luna.

Zilele acestea il voi pregati de stocare (aranjat si pus intr-o cutie). Cu acest prilej, voi face si poze, atat detaliate cat si recente.... Cu toate ca... este un obiect construit in 95% din inox (cu ceva lemn pe manere). Nu este o poza cu o domnisoara de pe FB dupa dieta - arata si va arata cam la fel Smile
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
#8
Ce va asteptati sa vedeti pana la urma, o asemenea achizitie se face ducandu-te in persoana sa il ridici oricum...  Confused eventual cu o proba...
Doar nu te astepti sa iti vina prin posta si sa trimiti banii ramburs, oricat de incredere ar fi Liviu.
Oricand poate aparea un deal breaker neasteptat, gen "manerul pe dreapta" care sa te faca sa renunti.
 
#9
Pai eu as vrea sa vad cat de gros e stratul de "seasoning" in tambur Smile 

Sa merg la Timisoara sa il vad personal e peste mana.
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
#10
Facem facem. Oricum e complet demontabil deci nu e o problema. O sa caut pozele de la demontare ca sa ii vezi structura - care este foarte simpla...

[Image: A1XWxtn]
La cerea publicului, poze de astăzi: fata, profil, jos, tambur, seasoning racait - grosimea stratului este o foița micrometrica pe care nu am reușit sa o iau sa o pozez, fiind prea subțire. Se poate curata evident, dar producatorul, Dl Li, nu recomanda - spune ca asa trebuie sa ajungă cand functioneaza corect.
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
#11
Deoarece mai am doar 3 saptamani in care il pot prezenta personal, reducere de pret la 6000RON!
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
#12
Eu nu pot sa vad pozele...
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
#13
(30-01-2019, 16:37)Laddu Wrote: Eu nu pot sa vad pozele...

https://imgur.com/gallery/A1XWxtn
De la mine merge fara probleme
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
#14
#metoo
 
#15
update pret: 5800 RON
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
#16
s-a vandut, pret 5500 ron. urati-i prajiri reusite noului posesor.

Liviu, ti-am dat mesaj (pe tel).
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
#17
Prajiri reusite Fane, te invidiez  Big Grin
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
#18
mai greu, dar am ajuns si eu la un prajitor serios. Smile
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
#19
... Prajiri excelente @Fane ... Az ... sa-l folosesti cu placere , asteptam impresii ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
#20
(19-03-2019, 17:04)Fane Wrote: mai greu, dar am ajuns si eu la un prajitor serios. Smile
Uite așa se bea și la Suceava o cafea bună.

Sa te bucuri de el și să-i bucuri și pe alții cu ceea ce îți iese din el.
 
#21
Tocmai cand intram si eu sa zic ca s-a vândut ... Smile)
sa il stăpânești sănătos si ai grija la rude, prieteni, etc  - ca de la “vrei niste cafea buna? “ se transforma repede in “auzi, cand mai prăjești, ca nu mai avem cafea?” Smile


confirm, se poate inchide, mulțumesc de găzduire 
PS: honne rămâne la vânzare, Strega confirm sper in câteva zile daca se menține sau se retrage
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
#22
Felicitari Fane pentru achizitie !

acum iti mai trebuie un sac de cafea verde .. si 2 butelii pline  Big Grin Big Grin Big Grin

asteptam poze !!!
Bellezza Francesca | G-iota | Bezzera Unica | La Pavoni | Ceado E5P | Kinu M38 | Gene Cafe 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)