Hello There, Guest! Login Register


Vand espressor grup saturat Dalla Corte Studio

#1
Ciao,
Pana la urma am decis sa ma despart de espressorul Dalla Corte Studio cumparat in anul 2019 de la distribuitorul oficial. Initial l-am cumparat pentru al folosi la studioul/biroul in care imi desfasor activitatile. In final, odata cu pandemia espressorul a fost folosit in regim casnic si fara abur care a stat in cea mai mare parte a timpului oprit.
Espressorul este in excelenta conditie de functionare fara nici o problema intampinata pana acum si are ultimul update de firmware. Presiunea este setata de mine la 6 bari pentru genul de cafele light pe care le beau. Oricand se poate modifica foarte usor. Nu are interventii asupra lui, totul este original, asa cum l-am cumparat.
Il vand fiindca e prea mult pentru mine acum si nu vreau sa il folosesc doar pentru un espresso pe zi, el fiind o adevarata masina de cafenea. Acum este legat la reteaua de apa printr-un filtru de filtrare BWT.
Despre calitatile lui s-a tot vorbit si nu prea mai e nimic de adaugat, este un grup saturat care scoate cafele excelente cu toate prajirile daca sunt reglate temepratura si presiunea ca atare. Toate astea se fac foarte usor. Este un aparat extrem de usor de folosit. Bineinteles aparatul se poate testa intainte, am cafea.
Aparatul se vinde cu toate accesoriile cu care a venit in cutie (trebuie sa verific daca mai am cutia la studio)+
Extra:
-portafiltru naked 54mm
-funnel 3D printat
-the true tamper reglabil printat 3D 54.5 mm
- pentru cei care au EK43 pot sa ofer un funnel printat 3D pentru portafiltru (Portafiltru se ataseazea direct de rasnita Ek43s) Titus style

O sa adaug niste imagini cu toate accesorile si aparatul in curand, acum doar o poza de la sf. verii cu apus Smile

Pret: 2750 Euros sau contravaloarea in lei, ofer factura.

[Image: YzXr1Y5.jpg]
[Image: amU8OzL.jpg]
 
Reply
#2
Observ că-ți place Solo Quinta. Bun vin, foarte special.

Spor la vânzare! Smile
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
#3
Merci, mama mia ce ochi! Da, un vin special, Gesha din Carpati.
 
Reply
#4
Eu tot ma uit și nu vad Smile)). Facea cineva niște poze cu curgerea cafelei de la acest espressor de rămâneam masca... Parca ellian CT sau. Fain aparat
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270wi, Sita : Ascaso 
 
Reply
#5
(18-10-2021, 11:28)d2florin Wrote: Eu tot ma uit și nu vad Smile)). Facea cineva niște poze cu curgerea cafelei de la acest espressor de rămâneam masca... Parca ellian CT sau. Fain aparat

Manerul de la WDT tool Big Grin e un dop de vin. Ca sa-l recunosti cred ca ar fi trebuit sa-l vezi des.
Confirm, fain aparat!
2017.11 Lelit Victoria, Kinu M47  ► 2018.09 Profitec Pro 300, Kinu M47 + Niche  ► 2019.09 Dalla Corte  S + u ⋑ ı o, Niche 
 
Reply
#6
Acu am observat Smile), Nu vedeam wdt tool, la asa aparat ma uitam după unu SF nu după un dop de pluta Sad. Analizând dopul de pluta am văzut ca scrie solo pe el. Smile.
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270wi, Sita : Ascaso 
 
Reply
#7
Accesoriile care se dau împreuna cu espressorul Studio + cheița pentru showers screen care nu apare in poza.

[Image: 7ONahVz.jpg]
 
Reply
#8
(18-10-2021, 11:28)d2florin Wrote: Facea cineva niște poze cu curgerea cafelei de la acest espressor de rămâneam masca...
Un turbo shot cu Studio, 6 bari, filter roast coffee.

 
Reply
#9
Studio astazi dupa o sesiune de shoturi test.

[Image: 59srLrg.jpg]
[Image: WhTLXi9.jpg]
[Image: s5PAcfK.jpg]
 
Reply
#10
Scuze de off topic dar îmi plac f mult tablourile Big Grin, de unde sunt? Merge bine cu calla corte.
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270wi, Sita : Ascaso 
 
Reply
#11
Merci, Florin unele din ele sunt facute de mine, altele de alti artisti.
cumperi un tablou si primesti cadou un Dalla Corte.
 
Reply
#12
Smile)) Inteleg acum...se leagă multe..
Felicitări pt talent.
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270wi, Sita : Ascaso 
 
Reply
#13
Felcitări pentru anii de muncă asiduă, mai bine zis. Smile
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
#14
fain aparat. bun aparat. bun bun bun. merita pretul cu ochii inchisi. 
un decent probabil face si drege, dar asta dallacorte e facut oleaca mai bine, asa cum trebuie.
nu am de gand sa il schimb pe al meu, un DB de 10 ani, m-am gandit sa arunc o privire si sa scriu un rand.
Eu nu l-as vinde.... Angel
Izzo Alex duetto 2, mazzer super jolly, cuptor cu gaz home-made
 
Reply
#15
"ultimul pret" este de 2700 euro, in lei la cursul BNR pentru cei din Bucuresti unde pot sa transport eu aparatul frumos in cutie si 2750 euro pentru provincie, transportul fiind inclus. Merci!
 
Reply
#16
Este espressorul la care visez. Din pacate, in momentul actual este mult peste bugetul meu. Spor la banzare.
Lelit Grace (PL81T), Kinu M47 Phoenix, Sita Ascaso 14-20g
 
Reply
#17
Update: Am cumparat o garnitura noua de grup care se da impreuna cu espressorul in pretul cerut, se poate monta oricand.
 
Reply
#18
Anunt este inca valabil.
 
Reply
#19
Update de pret pentru Dalla Corte Studio: 2600 Euro
 
Reply
#20
DC Studio arata 10/10, iar proprietarul este cu adevarat pasionat.
Merita investitia.
La Marzocco Linea Mini, Honne, Kinu 
 
 
Reply
#21
Merci, @Eugen26!
Ultimul pret si final: 12500 lei. Aparatul este la vanzare si in afara forumului.
 
Reply
#22
Un up gratuit din partea mea. Aparatul asta, la acest preț, este chiar o ocazia unica.

Imi pare rău doar ca nu pot în acest moment, dar dacă cineva are buget pt o Bianca, aceasta mașina merita din plin (și, pentru cine neapărat vrea profilare de presiune, Răzvan de la Taste Crafter are si un kit pentru asta).

Spor la vânzare!

Sent from my SM-A326B using Tapatalk
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#23
@micrenda mulțumesc pentru introducerea ta așa ca acum aparatul este rezervat pe forum, ceea ce ma bucura.
 
Reply
#24
Up! Wink

Am văzut anunțul de multă vreme. Comentariul de sus mi-a dat un impuls sa-mi spun părerea.

Cu siguranța e o ocazie relativ unica. Eu unul nu m-as despărți de al meu Studio. Deja am intrat in al treilea an de parteneriat… și… nu l-as da! Poate soția e de alta părere, zice ca petrec (prea) mult timp cu el. Nici nu simt dorința de upgrade cum o aveam la espresoarele de dinainte, nici pe departe.

Prețul e foarte decent și aici compar cu obiectul supus vânzării, nu cu buzunarele colegilor de forum. (Fiecare are puterea sa proprie de cumpărare și asta e o chestiune personală ce se respecta, nu se dezbate).
2017.11 Lelit Victoria, Kinu M47  ► 2018.09 Profitec Pro 300, Kinu M47 + Niche  ► 2019.09 Dalla Corte  S + u ⋑ ı o, Niche 
 
Reply
#25
Espressorul s-a vândut la prețul cerut. Va multumesc.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)