Hello There, Guest! Login Register

Vand espressor Rancilio Silvia

Salut,
Am primit cadou un Rancilio Silvia varianta 2020 Black edition si as dori sa-l vand deoarece am deja un Lelit. Produsul a fost achizitionat de pe Amazon si nu a fost folosit, este sigilat.

Pret 2900 ron.

[Image: 1ZDc7TQ.jpg][Image: HMgvZgP.jpg]
Lelit PL41TEM - Kinu M47
Chemex 6cup - Bialetti Moka - V60 - Aeropress - Comandante 

Reply
Este doar o coincidenta sau este pe 110V și, cel mai important, 60Hz?
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Lelit PL72 William / Kinu M47 | Past: Ascaso I-STEEL 1

Reply
Da.. am verificat acum.
Mersi de idee.
Lelit PL41TEM - Kinu M47
Chemex 6cup - Bialetti Moka - V60 - Aeropress - Comandante 

Reply
Bine ca nu l-ai băgat în priză Smile
Bezzera Unica PID | CS-001 | Kinu Phoenix | Hario V60 | AeroPress | Klarstein Kettle | KRIBLI-GRABLI | Loveramics | VST

Reply
După mine, trebuie atenție la pompă și la electrovalve. Termostatele sunt și ele setate pe un anumit voltaj? Acest model mai are și alte circuite/module gen PID sau temporizator?
Mazzer SJ  | Zwänger Favorite Typ0  |  Isomac Giada  | Promac Lollo |  Tecnosystem Blitz | Gaggia Dose

Reply
Nu e bai cumperi un transformator (eu am dat 250 lei pe unul de 3000w cu putere reala de 1500w)si il folosesc la rocket ul meu
[b]rocket giotto timer evoluzione r , cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita eureka atom 75s ,  kinu M 47, WDT tool by panthera, hario v60,BWT filter, ibric, nivelator mota.[/b]

Reply
(01-04-2021, 11:59)orwo Wrote: Nu e bai cumperi un transformator (eu am dat 250 lei pe unul de 3000w cu putere reala de 1500w)si il folosesc la rocket ul meu

De fapt, așa e cel mai comod.
Poate ceva mai scump.
În Spania se găseau aceste transformatoare pe toate drumurile, costau max 10€. Cred că mai există. Ăștia au funcționat pe 125V și priză tip americănesc până târziu.
Am găsit și eu așa ceva prin case de băbăciuni.
Mazzer SJ  | Zwänger Favorite Typ0  |  Isomac Giada  | Promac Lollo |  Tecnosystem Blitz | Gaggia Dose

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)