Hello There, Guest! Login Register

Vand Lelit PL41TEM cu accesorii + rasnita Lelit PL72

Din pacate, pentru perioada care urmeaza va trebui sa iau o pauza de la cafele pentru binele organismului meu 6. Drept urmare, pun la vanzare aparatul pe care l-am cumparat in 29.10.2020 de la @tmerlusca la pretul de 1690 lei. 
Aparatul genial pentru incepatori si nu numai, este intuitiv si simplu de folosit. Aparatul a fost folosit cu mare succes in medie de 4-5 flat white-uri pe saptamana, backflush-uri regulate lunar, curatat si intretinut cu grija, in Octombrie 2020 a fost schimbata si garnitura de la grup cu una de silicon. Aparatul functioneaza perfect, de mentionat insa este faptul ca singurul sau defect e la PID: nu mai merge liniuta de sus de pe ecran de la numarul unitatilor (vezi poza nr. 10 si 11), dar nu afecteaza in nici un fel functionalitatea acestuia si calitatea cafelelor.

Accesorii: Portafiltru clasic si portafiltru naked, tamper Lelit, nivelator, sita grup IMS+originala, sita ASCASO+sitele originale si un dosing funnel metalic (improvizat dintr-o sita originala Lelit)
Accesoriile vin incluse in pretul aparatului si nu le vand separat. Nivelatorul a fost de 58mm, dus la strungar si redus special pentru sita Ascaso, deci e un nivelator de precizie(daca il pot numi asa). 

Rasnita: am achizitionat de curand la un pret bun un Lelit PL72 fabricat in August 2020, care avea butonul de dozare defect (cel de langa rotita de reglare a macinaturii), buton care e ca si reparat(+ inca un buton de rezerva). O pun si pe aceasta aici ca bonus, la pretul care era si in magazinul de unde am cumparat-o, poate e cineva interesat si se bucura de o rasnita la un pret mai bun (spun asta pentru ca mai am cateva zile drept de retur, daca nu se vinde aici o returnez).  

Preturi:
- PL41TEM - 1580 lei
- PL72 - 1170 lei

Poze:
Aparat+accesorii: https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing
Rasnita: https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing

Predare personala la Turda sau pot trimite si in tara.
Now: Brew; Kinu Phoenix;
Past: Lelit PL41TEM; Lelit PL72.

ai pm!

Aparatul cu accesorii s-a dat colegului @Adrian.c . Succese si extractii cat mai reusite! 57

Mai las rasnita cateva zile apoi o returnez daca nu e nimeni interesat!

Râșnița e cu reglarea evacuării, nu?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.

(07-07-2021, 09:26)baloozzy Wrote: Râșnița e cu reglarea evacuării, nu?

Daca te referi la tubul prin care curge cafeaua macinata in portafiltru da, e reglabil. Se poate da mai in fata sau mai in spate.

Ai primit PM de la mine? Aștept sa vorbim.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.

Salut este mai valabil ?

(11-07-2021, 16:45)Hunor Wrote: Salut este mai valabil ?

Salut. Aparatul este vandut, a ramas doar rasnita. Daca esti interesat scrie-mi in privat ca trebuie sa iti spun cate ceva despre ea.

Situatie incheiata. M-am razgandit si nu mai vand rasnita. Se poate inchide thread-ul. Multumesc!

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)